Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy értessem meg a kutyussal,...

Hogy értessem meg a kutyussal, hogy maradjon az előszobában?

Figyelt kérdés

Rövidszőrű tacsi keverék. Kinti kutya, de ilyen hidegben beengedném. Viszont sehogy nem fogad bent szót. Nem bírom vele megértetni, hogy ne jöjjön a szobába, ne ugráljon fel a kanapéra, ágyra.

Egész éjjel nyüszített a csukott szobaajtó előtt, kaparta, alig aludtunk.

Hogy tudná megtanulni, hogy előszoba, étkező oké, a szőnyeges szobák nem oké?

Kérem, az olyan válaszokat mellőzzük, hogy igenis engedjem csak be az ágyba.

Rettenetesen utálja vizet, évi egyszer sikerül megfürdetni úgy, hogy öten fogjuk le, utána első dolga jól meghemperegni a porban.

Olyan szag van tőle így is a házban, mintha beköltöztettem volna három hajléktalant 🙆

Biztos nem fog a világos szőnyegen hemperegni meg feljönni a fehér kanapéra.

Egyáltalán hány fokig lehet kint tartani? Közepes testű, olyan 12-13 kg kutyus.



2021. febr. 11. 08:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Fú, próbáltam én már mindent. Az a baj, hogy természetileg ő nem kutya, hanem macska, nem hallgat senkire és semmire. Pedig volt már kutyánk kinti is-benti is, de ő valami csuda természetű jószág, tacskó-agár keverék, ilyen öntörvényű egyéniséggel még emberben sem találkoztam.

Ül/fekszik/ marad, mindent tud ha érzi a jutifalatot, ha nincs kedve, akkor viszont fejre is állhatok.

Érti ő mit akarok, csak nem érdekli 😃


Ez a fűtött kutyaház nagyon tetszik, gyakorlatilag padlófűtés a kutyaházba, erre ma lehet beruházok.

2021. febr. 11. 10:55
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Hat ez nem egy napos program szerintem hogy ott mindent osszekossenek az árammal meg mindennel.

Mindegy bele se merek gondolni hogy akkor eddig milyen helye volt annak a kutyanak. Nem rosszbol irom, de ha nekem tacsko es agar (amik hihetetlenul rovid szoruek) keverékem lenne az elso lenne hogy szaladnek futheto kutyahazert vagy valami durvan beleltert amiben biztos nem fazik. Mindegy nem vagy valami felelossegteljes kutyatarto. En minimum ha nincs mas az előszobába beengedtem volna kiskora ota, ott legalabb nem fagy meg.

Bar azt is birom hogy mindent leirsz rola hogy nem szereti a vizet stb ami lényegtelen, de egyebkent hany eves a kutya?

2021. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Pléd helyett egyébként szalma kell a kutyaházba is ilyenkor. A pléd átnedvesedik a testhőjétől, csak rosszabb lesz tőle.

De igen, a legideálisabb megoldás a fűthető ház lenne, bár a mostani mínuszokba semmiképp sem engedném ki.

2021. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

"Hogy értessem meg a kutyussal, hogy maradjon az előszobában?"


Helyedre!!! :)

2021. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%

Én csak azt szeretném hozzátenni, hogy ha a kutyusod tényleg annyira büdös, és nem azért, mert pl. belehempergett valami mocsokba, az nem normális dolog. Akkor ott valami van. Vagy nem megfelelő etetés, vagy bűzmirigy, vagy fülprobléma, valami.

Oké, lehet kutyaszaga, de ha tényleg nagyon büdös, az nem normális dolog, utána kellene menni, hogy mi a gond.

2021. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha veszel neki egy kutyaházat, ami hőszigetelt vagy pl infralámpával fűthető, akkor kint is maradhat. A házban meg következetesnek kell lenni. Fenyítsd meg, abból általában egy alkalom is elég aztán megértik hol a helyük.
2021. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

3 éves lesz nyáron. Még próbálkozunk a benti neveléssel, ha nagyon nem megy, majd jön a fűtött házikó.

Miattam lehetne bent télen-nyáron, ha nem ellenkezne velem folyton.


Férjem a falkavezér, neki szót fogad, úgy ül a kis párnáján mint a kisangyal, megáll a szobaajtóban.

Nekem nem fogad szót, most is lopakodik befele és néz a boci szemeivel.

Nem az a baj, hogy nem ért, hanem hogy tőlem nem fogad el utasítást, csak a pacsit meg ilyesmit, de ha nincs kedve ahhoz, amit én kérek, akkor tesz rám.

2021. febr. 11. 18:37
 18/18 anonim ***** válasza:
Baba karámot vegyél, ha nyűszít, beljebb akar menni, nekimegy a karámnak szólj rá. Meg fogja tanulni.
2021. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!