Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patella (térdkalács) ficam...

Patella (térdkalács) ficam műtét után ez normális?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapja, hogy műtötték a kutyám patella ficamát,de még mindig nem használja a lábát, ha használja is (ritkán) akkor is sántít. Szoktam tornáztatni, hajlítgatni a lábát és ugyan úgy mozog a térde... Jövőhéten megyünk vissza a dokihoz. Valószínű nem ért semmit a műtét...

2021. febr. 12. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Térd az még embernél is baromi lassan gyógyul, korai még azt mondani, hogy semmit nem ért a műtét. Fizioterápia sokat segíthet, úszás, további torna stb.
2021. febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

A kutyánknak mindkét hátsó lábán műtötték a térdét, 2 év eltéréssel.

Mindkét térdében implantátummal, ami 3 hónap után ki lett véve.

Gyakorlatilag amikor felébredt az altatásból már letette a lábát és nagyjából 1 hétig sántikált. Utána már úgy kellett visszafogni, hogy ne rohanjon, így a saját udvarunkon pórázon sétáltattuk.

Pedig nem volt egy siheder, 13 és 15 éves volt, most 16.

Alsógödön, a Profivet Állatsebészeti központban műtötte Muka dr.

Nem tudom nektek hol csinálták, de őhozzá kellene elvinni.

[link]

2021. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Mi is minden műtéttel a Profivetbe megyünk, pedig 130 km-re lakunk onnan. Sorra jönnek a térdműtött kutyák az 1 hónapos kontrollra és még nem láttam egyet sem, amelyik sántított volna.
2021. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

"Valószínű nem ért semmit a műtét..."

1 hónap után túlzás ezt kijelenteni. Ismerős kiskutyának is jó pár hónapba tellett, mire tökéletesen használta a lábát.

2021. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Azért az tényleg röhejes, ami itt a Gyakorin megy!


Leírtam világosan, hogy KETTŐ(!!!) lábát is műtötték a kutyámnak és az ahhoz kapcsolódó tapasztalatokat.

Erre jönnek emberek, akik nem élték át ezt egyszer sem és lepontoznak! Az ész megáll!


Kérdező!

Akkor rendben van, hogy a kutyád 1 hónap után sem teszi le a lábát, ne is figyelj rám, majd gipszjakabok, akiknek még kutyájuk sincs, megmondják neked a tutit!...csak közben a kutyád tönkremegy, az senkit nem érdekel, mert a kibicnek semmi nem drága!

2021. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Az emberhez annyit, hogy nekem egy kisebb porcsérülés, 1 évig gyógyult, és sosem lesz tökéletes. A gyógyulás alatt erőltetésnél, mindig visszaestem. Na most egy kutyának nem tudod elmagyarázni, hogy most ne mozdulj hirtelen 2-3 hónapig. Úgyhogy hosszabb idővel számolj.
2021. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

ma 09:24

Mit pattogsz?

A TE kutyád azonnal használta a lábát. Más kutyája pedig nem.

nagyban függ a kutya fájdalomtűrő szintjétől.

A németjuhászomnak térdszalagot tettek be és lekapargatták a lerakódott meszesedést a térdizületéről. Már aznap délután használta a lábát. Más kutya pedig csak fokozatosan kezdi használni.

2021. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

#7

Te mit pattogsz? Hogy stílusos legyek, a kutya nem szólt hozzád!


Ami miatt elegem lett - bár nem tartozom neked magyarázattal - az a tény, hogy leírtam a tapasztalatomat NÉVVEL és ELÉRHETŐSÉGGEL, erre jön az agyhalott és lepontoz! Ezzel a teljesen tájékozatlanokat totálisan megtévesztve, gondolván, hogy amit írtam hülyeség.

És nem!

Nem a kutya fájdalomtűrő képességével függ ez össze, hanem a műtétet végző orvos szakértelmével és a műtéti alkalmazási módtól.

Nyilván dr. Muka szakértelme nem vitatható, mert a TPLO térdműtét hazai meghonosítója, több mint 15 éves TPLO gyakorlattal, tehát nem véletlen, hogy nála a kutyák aznap talpra állnak, másnál meg hónapokig sem.

Innentől kezdve sem veled, sem másokkal erről nem vitatkozom, de főleg nem fogok magyarázkodni, amikor mindössze a segítőszándék vezetett egy feltett kérdés megválaszolásában.

Semmiképp nem az, hogy itt bárkinek illemtan órákat adjak, pedig láthatóan nem ártana!

2021. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!