Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdkalács ficam után ez...

Térdkalács ficam után ez normális és kell gyógytorna?

Figyelt kérdés
Térdkalács ficam után 6 hétig gyógytornára jártam heti 2x és mondták hogy kellene otthon is gyógytornáznom de azt nem nagyon csináltam. inkább fokozatosan a comb izmaimat erősítettem majd amikor már ment rendesen kondi teremben különféle gépekkel ,gugolással,futással is erősítettem. Most valami olyasmi érzés van a térdemben hogy amikor mély gugolást csinálok kb a 11-nél kezdem érezni hogy mintha a szalag elgyengülne a gugolástól vagy nemtudom. Megállok és pár perc mulva jó lesz megint. Ez előbb utóbb elmúlik? és a gyógytornának csak az elvesztett izom viszahozatala a célja?

2016. aug. 22. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

NEM, a gyógytorna elsődleges célja általában nem egy adott izom erősítése, hanem több, érintett dolgot "erősít", pl. ín esetében a rugalmasságot segít visszaállítani. Az otthoni gyakorlatokat kellett volna csinálni, ahogy előírták! Úgy tűnik, hogy ehelyett elkezdted TERHELNI a térdedet (guggolás! a legbrutálisabb terhelés a térdízületnek!), aztán most csodálkozol, hogy baj van. Menj vissza a gyógytornászhoz, mondd el neki a tüneteidet, és HALLGASS RÁ. A térd a váll után a második legbonyolultabb ízület az emberi testben, ne cseszd el, mert soha életedben nem jön helyre 100%-osan!


(egy csontkovács)

2016. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a választ,de roszul írtam . Áprilisban történt a baleset és amint lejárt az előírt gyógytorna biciklizéssel kezdtem terhelni ahogy az orvos is mondta és csak mostanában gugolok, de ez az érzés van
2016. aug. 22. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az izomerősítés a regeneráció fele csupán, a másik felét a stabilitás kialakítása adja, amit proprioceptív tréninggel érhetünk el, így a gyógytorna célja a funkcionális stabilitás kialakítása is. A proprioceptív edzés során egyensúly-fejlesztő eszközökön végzett gyakorlatokat, különböző ugrásokat, ügyességi feladatokat kell végezni, hogy a térd minden szöghelyzetben megbízható, stabil és jól terhelhető legyen (akár mély guggolás során is).


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. :) Akkor csinálom az izom erősítést tovább + elkezdem az ugrásokat és előbb utóbb csak elmúlik ez az érzés mély gugolásnál
2016. aug. 24. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!