Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyek adnak úgy örökbe...

Menhelyek adnak úgy örökbe idősebb kutyát (8-10+),hogy kertes házba, egy 50+os párnak, kinti-benti tartásra, ámde séták nélkül?

Figyelt kérdés

Azon agyalok, hogy ha egyszer elkoltozok itthonról, és viszem magammal a mostani kutyusunkat, akkor ha szüleimnek lesz kedve egy kutya tartásához, akkor a fenti feltételekkel vajon kapnának kutyust ideiglenes befogadótól/menhelytől? A mostani kutyát is egyedül gondozom, csak én sétálok vele, viszem ide-oda, suliba, futiba. Ellenben mindig is volt kutyánk, édesapám látta el amíg gyerek voltam, tehát tud gondoskodni egy állatról, csak épp sétáltatni nem hajlandóak édesanyámmal egyetemben... :D

Azt gondolom, hogy egy nyolc év feletti kutya, aki menhelyen töltötte élete nagy részét egy ingerszegeny környezetben, neki már nincs is akkora igénye a sétákra, elvan ha kint lehet a kertben, vagy épp bent a szobában a családdal. Szerintem ez is egy jobb körülmény, csak kérdés az állatvédők is így gondolják - e?



2021. febr. 14. 19:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok idős kutya már nem is igen vágyik sétálni. Annyit amennyi kell, tud cammogni a kertben is, de ha egészségileg jobb az állapota, akkor lehet vele foglalkozni a telken belül is. Vagy pl tegnap láttam, egy idősebb vak kuvasznak keresnek gazdát. Ő sem hiszem hogy igényelné az idegen terepen való sétákat.
2021. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb kutyák már nem vágynak sétára, ha van udvar, ahol elvégezhetik a dolgukat. Lakásban más.
2021. febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hűha, elég megosztó ez a téma ahogy elnézem. A félreértések elkerülése végett szeretném tisztázni, hogy ez nem mostani dolog lesz (ha egyáltalán valaha is szóba kerül hogy szeretnének kutyát megint), hanem évek mulvarol beszélgetünk. A mostani kutyánk egy éves, minden nap 2-2,5 órát sétálok vele, úgyhogy nekem felesleges a séta fontosságáról papolni.:) Próbáltam rávenni a szüleimet, hogy néha ők is jöjjenek el velünk, de esélytelen a dolog. Viszont én is úgy gondolom, hogy egy idősebb, nyugis, akár diszplazias kutyának már nincs akkora mozgás igénye, és boldogan eldegelne élete hátralevő részében egy hatalmas kertes házban, bejárós kutyakent, nyugalomban, távol a menhely zsúfoltsagatol és zajától. Nekem tervben van, hogy egyszer örökbe fogjak egy kutyát, aki a menhely legrégebbi lakója, csak a mostani ugribugri kajla kölyök mellé ez esélytelen lenne. :)

Köszönöm a válaszokat, ha oda jutunk egyszer, akkor mindenképp javasolni fogom a szüleimnek, hogy kölyök kutya helyett (mert hát az milyen cuki és jó ha velünk nő fel) egy menhelyi, idősebbet válasszanak.

2021. febr. 14. 21:40
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
9es: de te honnan veszed, hogy ez kikötés a kutya örökbeadásánál? Mert nekem örökbe fogadott kutyám van, és csak az érdekelte őket, hogy van-e rá elég időnk és pénzünk, meg hogy benti lesz-e. Lehet, hogy van menhely, amelyik ilyenre rákérdez, de ahonnan én fogadtam örökbe, ott nem merült fel.
2021. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki panelbe visz kutyát, akkor az idősebbel is ki kell menni, de ez szerintem egyértelmű. Kertes házban viszont a kutya elvégzi a dolgát az udvaron, és egy idősebb kutya már inkább heverészik, pihen, nem nagyon igényel játékot. Persze hogy mennyi idősen számít egy kutya idősnek, az a méretétől is függ, a kistestűek tovább élnek, szóval egy 9-10 éves tacskó még nem számít annyira idősnek, mint egy ugyanennyi idős kuvasz.
2021. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!