Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf kezdetekben jöhet a...

Barf kezdetekben jöhet a mellcsont után a csirkecomb farrésze? Elvileg a nyak jönne sorra erősségben de abból csak pulykám van.

Figyelt kérdés

Tudjátok amikor a csirkecombokat "pecsenye csirkecombként" árulják, tehát farhát résszel, abból a jó húsos csontrészből van itthon egy csomag meg az említett pulykanyak.

Nem hozzák ma a rendelt mellcsontot, amit egyébként már több,mint két hete szépen eszik és emészt is már, mint csontos összetevő.

A múltkor jártam így egyszer, akkor összeklopfoltam ezt a farrészt. Szerintetek még szükséges klopfolni vagy megpróbálhatom mostmár egyben odaadni?


2021. febr. 23. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az elején mindenkép verd szét klopfolóval majd szépen lassan egyre kevésbé klopfold. Mekkora a kutyád?

Pulyka nyakat semmi kép ne add még, erős csont

2021. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Magad se tudod, hogy mit akartál kérdezni! Se eleje, se vége az irományodnak! Olyan, mint a gyurcsányi évértékelő.
2021. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm első, klopfoltam este is, reggel is. De ilyenkor ugyanúgy egyben benyeli mint a színhúst. Ma délután/estére már jön a mellcsont (remélem). Egyébként 50+ kilós kölyök, szóval e tekintetben nem tudom, hogy mennyire kellene óvatosnak lennem a csontok haladásával!?
2021. febr. 24. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden kutyánál óvatosnak kell lenni kezdetben, ha nem rág szépen akkor ne klopfold hanem add kézből (fogd miközben rágja) és dicsérd ha szépen hátul rágja, szerintem mehet neki csirke nyak is simán vagy láb

#1 vagyok

2021. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eddig, míg nem barfoztunk konkrétan, minden csontot csak kézből ehetett és csak addig, míg biztonságosnak éreztem, tehát pl.volt, hogy csak a porc részét ehette le. De amikor elkezdtük a 100% nyersezést, azt mondták ezt ne csináljam, mert akkor sosem tanulja meg magától, meg lefojtom a természetes ösztöneit ezzel meg ilyenek.:/ Legelőször egy farhátat kellett végignéznem, hogy egyedül megeszik. Én végig aggódtam az egészet akkor és utána is,de minden rendben volt. Azóta csak a mellcsontot veszem és azt már biztonságosabban adtam egyedüli fogyasztásra, mert annyira puha csont és szépen megrágva eszi ezt is egyébként. De ami ki volt klopfolva azon már érthető, hogy nincs mit ropogtatnia.

Szóval akkor most hogy vezessem be a többi csontot?

Csirkelábból van itthon szárított jutalom. Akkor szerinted már az is mehet? Persze csak jutinak, egyelőre maradok a biztonságos csirkemellcsontnál.:)

2021. febr. 24. 14:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Mehet :)
2021. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még nem mertem... A lábban ugyanolyan csöves csontrész van mint a szárnyban és combban, amiktől kifejezetten óva intenek, merthogy szilánkosra törik, hasad. Most akkor hogy is van ez?

Pedig tudom, hogy van aki odaadja az egész combot is, főleg egy ekkora kutyának, sőt nem csak nyersen, na ez meg már extra kifejezetten tiltott dolog a mai világban. Én nyersen adnám, de el vagyok bizonytalanodva.

2021. febr. 25. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:
A kaparóban azt hiszem nem olyan csont van, combcsontot nem adnám.
2021. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De olyan.:/
2021. febr. 25. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!