Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukámat megharapta a kutyánk...

Anyukámat megharapta a kutyánk, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A kutyánk már idős, egyre agresszívebb. Most anyukám volt a célpontja, nagyon csúnya, vérző sebet ejtett rajta. A kutya veszettség ellen be van oltva, viszont véleményem szerint anyának kéne egy tetanusz oltás is, de ő hallani sem akar róla. A kutya csak a mi kertünkben járt, sétálni nem nagyon visszük már, mekkora a veszély, ha nem adatjuk be a tetanuszt? Nyers húst is szokott enni a kutya.

2021. febr. 23. 23:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Engem önkénteskedés közben harapott meg kutya, tetanuszt kaptam, de a kutyának semmi adatát nem kérték, mert nem akartam ezzel szivatgatni a menhelyet(vagy másképp, magunkat), na de már mindegy...


Egy jó állatorvossal vizsgáltassátok meg a kutyust, lehet hogy fájdalmai vannak, azért harap.

2021. febr. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként lát és hall rendesen a kutya? Nem fáj valamije?
2021. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

#14! Nem arról van szó, hogy a kutya nem tud agresszív lenni a gazdával. Hanem arról, hogy a gazda dolga az, hogy a kutyát nevelje! A gazda nem engedheti meg azt, hogy a kutya agressziót mutasson a családja felé! A "kutya nem lehet agresszív" ezt jelenti.

És igen, ez minden olyan esetben a gazda felelőssége és hibája, amikor a harapás nem az elviselhetetlen fájdalom vagy félelem miatt történik.

2021. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%

Elég félreérthetően fogalmaztál.


Naív azt hinned, hogy neveléssel/idomítással garantálni lehet bármit is.

2021. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

#13 vagyok. Utolsó, nem én fogalmaztam meg azt a bizonyos kommentet, a 13-as kommentem volt itt a legelső. Egyszerűen csak jeleztem, hogy a szövegértésed nem elégséges.


Neveléssel egy jó idegrendszerű kutyánál lehet garantálni bármit. És mindent. Rossz idegrendszerű kutyán pedig rengeteget lehet segíteni és javítani (bár annyira gyenge idegrendszerű kutya, amelyik egyszerűen teljesen rezisztens a tudatos nevelésre, nagyon kevés létezik.)

2021. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
30%
A kutyát mindenképpen zárjátok el, máskor ne fordulhasson elő.
2021. febr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
8%

"Neveléssel egy jó idegrendszerű kutyánál lehet garantálni bármit."


Ezt a naivitást, LOL.


És te ránézésre megmondod h melyik kutyának milyen az idegrendszere, vagy csak utólag miuán harapott? És akkor "bocs ennek mégis rossz", LOL.


Nehéz téged komolyan venni. Logika nem az erősséged.

2021. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, ha nem értesz a kutyákhoz, kár beleszólnod ilyen témába.

Igen, egy jó idegrendszerű kutyát ha nevelnek és normálisan tartanak, valamint ha nincs pánikban vagy óriási fájdalomban és ha nem provokálják, nem fog harapni. A kutya nem egy kiszámíthatatlan szörnyeteg.

Az idegrendszer pedig nem ránézésre látható, és nem is csak utólag derül ki. Hanem azt a kutya mutatja a mindennapi életben és a konfliktushelyzetekre adott reakciókban.


A személyeskedés és ez a gusztustalan hangnem pedig igencsak minősít téged. Az egyszerű ember megoldókulcsát használod: provokálsz és agresszív vagy. Csak sajnos tudás nem társul ehhez. Legyél szíves valamivel alátámasztani az érveidet.

2021. febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

Néztél tegnap híradót? Ja hogy az "rossz idegzetű" volt. Akkor miért nem tűnt fel senkinek évekig? Naív idióták a kuty@buz1k.

2021. márc. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!