Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A doberman-tól okkal fél...

A doberman-tól okkal fél mindenki?

Figyelt kérdés

Pl filmekben gyakran látjuk mi van.


A valóságban mennyire ilyenek?


Elsősorban dobis gazdik véleménye érdekelne.



2021. febr. 25. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Haveromnak van egy dobija, kenyérre lehet kenni.

Rajta kívül kettőt ismertem életemben, egy barátnőm kutyái voltak. Nem volt bennük semmi félelmetes vagy vad, a legbújósabb, legkedvesebb kutyák voltak akiket ismertem.

Biztos ki lehet hozni belőlük a vadállatot, de megfelelő kezekben békés, nyugodt kutyák.

2021. febr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért félnek tőle, mert a dobit általában őrző-védő kutyaként alkalmazzák, filmekben is gyakran látható agresszív szerepekben, úgyhogy ha az átlagemberember meglát egyet, az ugrik be neki, hogy jaj ez most széttép.
2021. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Egy JO GAZDA kezeben a dobi egy tokeletes kutya. Kovetkezetes, szereto gazdi mellett soha nincs vele baj.

Amit kerulni kell: a szaporitotol vasarlast, es az ungyulu-bungyulu babusgatast.

Szeretni kell, mindenekfelett, de ez nem egy felmasnizhato fajta, mint egy torpepincsi.

2021. febr. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorunkban két dobermanunk volt. Soha nem volt egyetlen agresszív megnyilvánulásuk sem, sőt, rengeteget játszottunk velük.

A legtöbb kutyáról elmondható, hogy olyan lesz, amilyenné nevelik. Nyilván adottak bizonyos fajtajellegek, de eredendően egyik kutya sem egy fékevesztett vadállat.

2021. febr. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
55%

A 4 éves kislányom mellett dobermant tartunk, imádja a kislányomat és fordítva is. Sajnos őt nagyjából 6 hónaposan hoztuk el az egyik szaporítótól aki iszonyatosan bántotta a kutyáit és szegénykém ilyen félholt állapotban volt már, mert beteg lett és az oltásait sem kapta meg. Többen összefogtunk és együttes erővel sikerült a kutyákat elvenni tőle. Fél évre rá megbüntette az élet és (sajnos) azt kapta amit adott, gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak nála, és szenvedéssel éli minden napját. Mint ember sajnálom, de az élet igazságot szolgáltatott.

Ebből csak annyit szerettem volna kihozni, hogy ilyen rossz előélettel is szinte egy családtag számunkra, imádom! Persze éreztetni kell vele, hogy nem ő a főnök, mert az ember feje felé tud nőni és ezt nem szabad hagyni.

2021. febr. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Aranyos kutyik, amig a szomszéd nem üvölti fogd. Különböző fickók hemperegnek velük akik fizetnek érte. A négy éves lányom.ecsettel rajzolt rájuk azt bírták.
2021. febr. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem tudom mitől is (?)

A 100 évvel ezelőtti eredeti dobermantól(kb 80% rottweiler-német dog keveréke mely 1 színizom robusztus kutya volt ) én is besz&rtam volna, de ezek a mai "őzikék" már nevetségesek,és nem tükrözik a tenyésztők akkori őrző védő célzatú fajta kívánalmait.

2021. febr. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
A filmekben inkább a rottweilerek a gonoszak. A dobbermannoktól okkal lehet tartani, ha nincsenek iskoláztatva akár a saját gazdájuknak is nekik mehet.
2021. febr. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

IGEN!

Mindenki, aki fél tőlük, talál rá okot, akár valósat, akár valótlant.

2021. febr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Normális neveléssel nagyon jó kutyák. Mint fennebb írják, az átlagember a külleme és őrző-védő szerepe miatt fél tőle. Egyesek még mindenféle urban legendet is terjesztenek róla, pl. "ha a dobi nagy lesz, csont nő az agyába és megőrül". :s
2021. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!