Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A doberman-tól okkal fél...

A doberman-tól okkal fél mindenki?

Figyelt kérdés

Pl filmekben gyakran látjuk mi van.


A valóságban mennyire ilyenek?


Elsősorban dobis gazdik véleménye érdekelne.



2021. febr. 25. 23:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a cigók által "nevelt" dobbermanoktól én is félek, de normálisan nevelve egyik kutya sem vadállat. Csak persze foglalkozni kell velük. Sokat.
2021. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Személytől függ, hogy fél-e a dobermanoktól. Nekem 2 doberman kanom van, nagyon szépen viselkednek az utcán, kisgyerekek ha szembe jönnek csóválnak, és a fülüket hátrahajtják szelíden. Meg szoktam kérdezni a szüleiktől, hogy meg engedik-e nekik, hogy megsimohassák őket. Nagyon óvatosak a kisgyerekekkel, alig alig mozdulnak meg nehogy rálépjenek, vagy fellőkjék. Általában csak ülnek és jól érzik magukat. Akiket jobban ismernek, azok előtt amikor megállok, hanyat vágódnak, és bolondoznak, szeretik ha a hasukat simogatják. Volt egy barátom, aki már kicsi koruktól félt töllük, de idővel rájött arra, hogy egy légynek sem ártanának.

Itthon viszont megvédik a házat, ha veszélyt éreznek, ugatnak, viszont senkit nem bántanak.

Van egy új szomszédom, aki mindig azt mondja: majd öreg korukra megbolondulnak, s veszettül viselkednek majd, mindenkit megtámadnak, rájuk sem fogsz ismerni.

Pedig az egyik 7 éves a másik 4, és semmi gond nincs velük.

Épp tegnap, valaki jött velünk szemben séta közben, és az illető mintha szellemet látott volna. Megálltam, hogy elengedjem, a két kutya pedig leültek, és a lábamnak dőlve vártak, hogy az illető elmenjen. Aztán elindultunk, és észrevette, hogy nincs rajtuk póráz(olyan helyen voltunk ahol el szabad engedni) és szinte rohant

2021. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamának voltak dobijai, mikor kicsi voltam. A zord külső vaj szívet takar, imádtak engem, kenyérre lehetett kenni őket, nagyon aranyos kutyák. :)

Sokat foglalkoztak velük, kertes házból is napi szinten séta, tanítás. Így higgadt, kiegyensúlyozott kutyusok voltak, jól viselkedtek. Engem nagyon szerettek, bármilyen marhaságot eltűrtek nekem, és védelmezőn viselkedtek.

2021. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!