Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzám?

Milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Most ha nem gond feltételes módban fogok kérdezni.:)most sajnos nme lehet még kutyánk mert sokan allergiásak a szörére a lakásban,de HA felnött koromban kertes házam lesz milyen lutyát javasolnátok nekem?: naponta sokszor elvihetném sétálni, hisz én is sportos vagyok, és foglalkoznék vele:tanitanám,játszanék vele.olyan kutya kéne ami vissza is hozza a labdát, faágat. Hogy le teszi e nekem az egy másik dolog:D az most nme számit.a lényeg még, hogy ha póráz nélkül sétáltatom, ne rohandjon rögtön oda ahol egy "gyere ide" vagy valami hivás jelet hall. Fontos még, hogy ne legyen nagyon kis termetü, például a csivava vagy yorky, de ha lehet akkor még a tacskónál is nagyobb legyen.a Kezdö méret ugy egy amerikai spániel legyen.A házörzés nem olyan fontos.És még a vendégekkel is kedvesen viselkedjen


Válaszaitokat elöre is köszönöm. és ha nem világos mire akarok célozni, akkor nyuodtam kérdezzetek.:)


2010. aug. 17. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mind1 az. menj menhelyre és onnan szerezz be.
2010. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
Néhány száz fajta belefér. Majd beleszeretsz egybe és őt fogod választani.
2010. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Golden retirever, valamilyen kopó (nekem az van), Border collie stb......
2010. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kínálja meg őket cherryvel? :)

hát ahogy így leírtad az elvárásaidat...

a helyzet az, hogy ezek nem a kutyán múlnak, hanem a gazdáján, hogy te mennyit foglalkozol vele, mert ezeket mindet neked kell neki megtanítani. Ez egy intelligens, játékos, tanulékony élőlény, és még lelke is van az "átkozottnak". :)

Amúgy meg van elképzelésed bőven.. ha majd eljön az ideje, elkezdesz kutyákat nézni-keresni, és az egyik megtetszik..

2010. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szia! igaz, a németjuhász elég nagy kutya, de nekem a németjuhászom pár hónaposan került hozzám. Megtámadták az első napon, eltört a lába, maradandó károsodást szenvedett. Úgy sajnáltam, ápoltam, aggódtam érte. Nagyon megszerettem, és ő is engem. Ő egy kan kutya. Elfogad dominánsként, ha felemelem a hangom abbahagyja amit csinál (pl. morogja a másikat vagy bemegy a kertbe és nemkéne) , de ha mondom a nevét, csóválja a farkát, figyel, és 1000rel rohan felém. Póráz nélkül jön velem a faluban. Lát egy másik kutyát elém áll és megvéd. Rá szólok és elkezd kushadni. Persze sosem bántottam. Elfogadott dominánsként. Sosem ártana nekem. Vegyél egy németjuhász kölyökkutyát ha majd tudsz, nincs nálla jobb társ. Továbbá a bernáthegyi is csodálatos jószág, de van nekem egy kis "pulilányom". Nem csapzott a szőre hanem fényes, vékony és göndör, picike az egész, ő a legtüneményebb az összes közül. Valami hosszúszőrű meg puli keverék,de nagyon édes. Szóval, őket tudnám ajánlani!Szia!
2010. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden kutyát be lehet tanítani arra, hogy visszahozza a labdát, sőt ha naponta sokat foglalkozol vele és szereted, ennél sokkal extrémebbekre is (mondjuk agility, ilyesmik). Nagyon ajánlom neked a magyar vizslát, hihetetlenül okosak, szeleburdik, barátságosak. A gazdát feltétel nélkül szeretik, póráz nélkül is nagyon szépen sétálnak, de minden amit tud, attól függ, hogy a gzdi mennyit foglalkozik vele. Átlag 60 cm a marmagasságuk, nem nagyon nagyok, a kis méretbe pedig egyáltalán nem férnek bele. Nagyon mozgékony kutyusok, ezért sokat kell vele mozogni. Hihetetlen játékosak, imádnak mindent, legyen szó labdáról, birkózásról, vagy akár egy botocska eldobálásáról. Nem kell tanítani arra, hogy visszahozza a botot, mert a vérében van az apportírozás. Nagyon okos, engedelmes és hűséges kutyák, de néha fárasztó a játékosságuk. Remélem segítettem. Üdv.
2010. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kösszi a válaszaitokat:) ennyi normális embert, leirom és fél ora mulva jönnek a válaszok :)) amugy a németjuhászra én is gondoltam, a Berni pásztor tetszik mégköszi mindent!!!!
2010. aug. 17. 22:14
 8/11 anonim ***** válasza:
´´gyere ide´´parancsot neked kell megtanitanod neki.meg a labda viszahozását.meg mindtent amit itt felsoroltál.a berni pasztor ngyon jo kutyafajta.de a menhely is jo megoldás mivel ott sokkal huségesebb kutyákat találsz.nezz korul eloszor menhelyen.mivel minden kutyának kell esély.
2010. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
okés, jó ötlet.:Ö
2010. aug. 18. 10:30
 10/11 A kérdező kommentje:
:)
2010. aug. 18. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!