Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyának utazáshoz...

Kistestű kutyának utazáshoz milyen szájkosarat javasoltok?

Figyelt kérdés

Nem harap, békés, 5kg. Olyat keresek, ami jól szellőzik, könnyű anyagú, tud benne lihegni.



Erről a típusról mit gondoltok?


[link]



2021. febr. 27. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Mivel utaztok?


Amikor vonaton vagy buszon utazok a kutyámmal azt tapasztaltam, hogy nem veszik ezt annyira szigorúan. Egyik alkalommal sem volt rajta szájkosár, szép nyugodtan feküdt, nem zavart senkit, az ellenőr sem kérte. Ettől függetlenül persze legyen nálad, ha mégis szükséges csak nem feltétlen kell rá tenned. :)


Amit linkeltél jónak tűnik.

2021. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Zónázó vonat és villamos. :)
2021. febr. 27. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem lesz gond . :) azért vegyél neki egyet.
2021. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem valódi szájkosár. Arra találták ki, hogy pl orvosnál ne harapjon a kutya. Ha akkorára nyitod, hogy lihegni tudjon benne, már szinte feleslegesen is van rajta. ha passzentosan teszed fel rá, a kutya nem tud lihegni benne. Márpedig a kutya nem csak akkor liheg, ha melege van.

Állatkínzás a használata, főleg nyáron. Sokszor látok villamoson ilyet kutyán és csóri a nyelvét nem tudja kidugni, olyan szorosan van rajta.

2021. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az mindegy nekem, úgyse fog harapni. Lazára hagyom, de szabálynak eleget tettem, van rajta szájkosár, belekötni nem tudnak.
2021. febr. 27. 23:31
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Vegyel egy kutyahordozo taskat, amit a valladra tudsz venni - es mint "csomag", se nem kell szajkosar, se nem kell kulon jegy neki. Ha leszalltatok, akkor porazon tudod tovabb vezetni, taska osszehajt, zsebretesz. Nem tudom, mekkora a kutyad, 5 kg-t irtal, szoval itt van egy peldaul

[link]

De van ezer mas fajta, akar hatizsakkent is. Nezz korul a jofogason stb., akar olcsobban is talalsz (csak mindig figyelj a taska meretere)

2021. febr. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet a táska, de inkább télen... Nyáron kb hőgutát kap benne a kutya, és téged is melegít a cucc, meg bárhová is mész, cipelheted egész nap. Táska nélkül csak pórázon vezetni valljuk be könnyebb.


Kérdező, szerintem vegyél egy bármilyen szájkosarat, tedd a kutya nyakába, és ha valaki akadékoskodna add rá arra a 2 percre. Másképp kiskutyára, aki gondolom ölben van, full felesleges :) én is így csinálom.

2021. febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ilyet használunk csak annak Anione a márkája, nem kérték még sokszor csak párszor (egy kötekedő buszsofőr, hisztis nyugdíjasok) de ha felrakom kb a leglazábbon van. Ismerem a kutyám nem harap, jól szocializált, nyugodt kutya.

Szóval ez amolyan csak “dísznek” van. Volt hogy ellenőr mondta hogy vegyem le róla, és védett meg egy másik utassal szemben. A metrón legalábbis ahogy mész le ott vannak kötekedő alakok

2021. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Tedd a kutya nyakába, aztán, ha valaki pampog, akkor tedd csak fel rá.


Nyilván, ehhez elengedhetetlen, hogy a kutyus jól szocicalizált legyen, és neked is figyelned kell, hogy ne kerüljön olyan szituációba, ahol óhatatlanul is odacsíp (pl valaki rálép véletlen a farkára...)

2021. febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Közben megvettem a fent linkelt szájkosarat. A legkisebb méret is nagy rá, de a célnak megfelel :D lihegni is biztosan fog tudni benne
2021. febr. 28. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!