Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tesznek szájkosarat...

Miért nem tesznek szájkosarat az agresszív kutyákra? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A lakótelepen többször tapasztaltam, hogy van néhány kattos kutya, akiről a saját gazdája is tudja, hogy más kutyákkal agresszív, támad, mégse tesz rá szájkosarat. Ilyeneket persze probáljuk kerülni, de lépcsőházban nem bújkálhatok előlük. Nem is értem. 2 jól nevelt kutyám van, nem veszik fel a provokációt, de ezek csomószor kitámadnak, múltkor is 10 centin múlott a baj. Ha nekem lenne tudottan agresszív kutyám, minimum műanyag szájkosarat tennék rá, amiben tényleg nem tud kiharapni. És persze korrigálnám a viselkedését, de addig is szájkosár + sárga szalag. Ebből szerintem mindenkinek egyértelmű lenne és a kutya sem okozhatna sérülést. Nálatok használnak szájkosarat?
2019. aug. 19. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egész életemben csak 2x láttam kutyán szájkosarat, az is buszon volt. Nem igazán használja senki, még akinek gyártották az se.
2019. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Nálam a lépcsőházban már ismerik egymást a gazdák. Az én nj-m közömbös az ilyen hörgő hörcsögökre. Nem tudom, azért, mert látják, az enyém nem őrjöng vissza, vagy legbelül tartanak attól, a nagy kutya egyszer csak megeszi az övékét, de ilyen találkozáskor igyekeznek gyorsan elillanni. Én addig állítom, vagy ültetem az enyémet.

Liftnél mindig távolabb állok és mögöttem ül a kutya, hogyha kutya jön és természetesen a kutya rongyol ki először,a gazdának legyen ideje megtartani. Az évek alatt már a lépcsőházi 5 őrjöngő gazdái megtanulták, vagy kézben hozzák le a kutyát, vagy nem engedik előre a liftből.

Szájkosár, az nincs. Hiszen az ő kutyáik nem is harapnak, csak ugatnak.

2019. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a kutyámra rakok szájkosarat. Igaz, kertes házban lakunk, de havonta pár napot az anyukámnál vagyok, aki lakótelepen él, és viszem a pitbullomat magammal. Mindig van rajta szájkosár, annak ellnére, hogy szelíd, és nincs gond ha más kutyákkal találkozunk, és idegenekre sem támad. Azért van rajta szájkosár, mert tiszteleetben tartom, hogy a fajtája miatt az emberek félnek tőle.Viszont, volt, hogy valaki meg akarta simogatni, és azért nyugodtabban engedtem, mert rajta volt a szájkosár. Soha sem lehet tudni :-)
2019. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kis-közepes testű kutyám ő a többiekkel agresszív de kezelhető. Kiskorában támadta meg egy kutya azóta ha meglát utcán egy kutyát akkor megbolondul.


Én nem szoktam rá tenni szájkosarat (akadályzona minket a futásban és a keresésben is) de mindig van nálam vagy szájkosár vagy fejhám.


Viszont van a lakótelepen egy nő aki póráz nélkül szokta kivinni a kis pincsijét. Nem behivható a kutyája. Mindig szalad felénk barátkozni de a nő nem fogja fel, hogy az én kutyám nem akar barátkozni. Ha meglátjuk őket mindig sarkon fordulunk.


A másik kutyám németjuhász keverék ő nagyon barátságos kutyákkal és ugyan úgy rá szalad a pincsi.

Én azt nem értem, hogy a nő nem félti a pici kutyáját, hogy bántaná őt egy nagyobb kutya. Mivel ki szokot szökni egy agresszív kutya és akkor is szabad a kutyája.


Én a németjuhász keveréknél szoktam fejhámot vagy szájkosarat rakni ha emberek közé megyünk általában mindig mert sok kisgyerek szaladgál arra felé és ha rárontanak hirtelen nehogy baj legyen. Amúgy velük is barátságos mindig szokták simizni de azért megijedhet ő is.

De ha szájkosár van rajta akkor általában nagy ívbe kerülnek az emberek mert, hogy biztos agresszív.


Én nem használok sárga szalagot mert nálunk falun kutyát se szokás sétáltatni ahol kertben vannak.

2019. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!