Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák értik egymást, mikor...

A kutyák értik egymást, mikor ugatnak?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy a kutyusom (társasházban, lakásban, emeleten lakunk) mikor meghallja az udvar végén tartott kutyust ugatni, néha csak fülel, de nem csinál semmit. Van mikor meg se hallja. Néha meg szélsebesen morogva rohan ki az erkélyre, hogy megnézze mit ugat a másik. Ilyenkor értik egymást?
2010. aug. 17. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2010. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
valószínűleg értik, hogy a másik épp miért ugat, de persze ez nem olyan mint ahogy az emberek beszélgetnek. nem beszélik meg milyen napjuk volt, stb. csak megértik a másik "állapotát", h épp idegesen ugat vagy játékosan stb.
2010. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy pulim kertes házban, az, ha beér a postás az utca végébe, már ugatja (az udvar belső fele az övé, nem lát ki) emilezni nem tud, a telefont elvettem tőle, mert nagy számlát csinált, úgyhogy sztem a többi kutya ugatásából tudja merre jár a kétszercsengetős.. :)

röviden biztos hogy sok mindent el tudnak ugatni egymásnak.. :)

2010. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ja és én meg megtanultam meghallani a különbséget az ugatásai között, mert máshogy ugat ha ismeretlen jön be a kapun, vagy ha ismerős, vagy ha macskát lát, akkor is máshogy.. :)
2010. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Persze h értik olyan mint ha te beszélnél az anyukáddal vagy barátnődel!!!!!!
2010. aug. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy mondatokat mondd vagy ilyesmi. Mindenféle ugatás mást jelent, pl van egy játékra hívó ugatás, területvédő ugatás stb... Az alapja minden kutyánál ugyanaz, csak a hangjuk más :) Ha figyeled őket egy kicsit, te is meg tudod különböztetni, hogy miért ugat :)
2010. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!