Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pomerániai törpespicc első...

Pomerániai törpespicc első kutyusnak milyen? Rögtön kettő nagy falat lenne?

Figyelt kérdés

Nem volt még kutyám, szeretnék neki megfelelő környezetet, otthont biztosítani. Ez nem azt jelenti, hogy mindent ráhagynék, mert szeretnék egy jól nevelt, szófogadó kutyát és erre az időt, pénzt is rászánnám (pl. kutyakiképzővel foglalkozás, kutyaovi, kutyaiskola stb).


Amit kinéztem fajtát, az a pomerániai törpespicc.

Anyukám szerint kínzás lenne neki, ha egyedül lenne és akkor már hozzunk el egy testvérpárt majd. Mert úgy nem kell őket összeszoktatni, nem fogja őket megviselni annyira, hogyha elhozzuk őket az anyjuk mellől és ha én nem leszek itthon, akkor is jól ellesznek. De én pl. szeretném magammal vinni a kutyámat, ahová csak tudom, két kiskutyával ez nem tudom, mennyire lenne kivitelezhető. Vagy tanítás szempontjából mennyivel jelent több munkát 2 kutya tanítása.


2021. márc. 2. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Fú, az igen ha lenne 600 000-1 000 000ft-otok 2 ilyen kutyára tenyésztőtől. Egyébként nem ajánlott egyszerre 2 kölyköt befogadni, főleg első gazdiként. Inkább elsőre csak 1-et, arra áldozni az időt, hogy jól nevelt legyen és jól szocializált, majd olyan 1,5-2 éves korában lehet társa. 2 kölyök eltereli egymás figyelmét, bele húzzák egymást a rosszba és kb csak a rosszaságot tanulják el a másiktól.


Első kutyának amúgy nincs gond a pomikkal, úgy tudom ugatósak, ezért erre erőteljesen rá kell menni, hogy jól tiltható legyen a kutyus. Ha nem hagytok rá mindent, akkor nem fog a fejetekre nőni.

2021. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak tenyésztőtől, különben az nem pomi lesz 🤣
2021. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, csak tenyésztőben gondolkozunk, törzskönyvvel. Nem szeretnék majd versenyekre, kiállításokra járni vele, vagy ilyesmi, de nekem fontos, hogy jó helyről jöjjön és tényleg pomi legyen.

Drága lesz így is, úgy is, de ez van.

2021. márc. 2. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Két kölyköt kezdőként semmiképpen sem.
2021. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Inkább fogadjatok örökbe egy keverék testvérpárt.
2021. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
#5 és ezzel miér lenne előrébb? A keverákeket talán nem kell nevelni? Nem hallottam még ilyenről.
2021. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék sem menhelyi, sem keverék kutyust. Azt hittem, hogy ez a kérdésből lejön.
2021. márc. 3. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert gonosz vagy.

Nem is szereted a kutyákat.

Aki ilyen kijelentést tesz, az szívtelen ember.

Nálad bármilyen kutya csak szenvedni fog ilyen hozzáállással.

2021. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tessék? Miért lennék gonosz?!

Mert van egy kifejezett fajta, amit nagyon szeretnék és az tetszik, úgy gondolom, hogy azzal tudnék boldogulni, az való az én életstílusomhoz?


Nagyon szeretem a kutyákat és minden más állatot, de ez nem jelenti azt, hogy be is fogadnám mindet... Nagyon aranyos minden menhelyi kutyus, de én nem onnan szeretnék kiskutyát. Ennyi.

És amíg nálam lesz, én gondozom, nevelem, etetem, hordom állatorvoshoz, addig szerintem nyugodtan eldönthetem, hogy ÉN milyen kutyát szeretnék és honnan.

2021. márc. 3. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!