Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta a legalkalmasabb...

Melyik fajta a legalkalmasabb számomra?

Figyelt kérdés

Másfél éves korig:

-napi 3*5-10 perc tanulás, trükkök.

-napi 3*5-10 perc labdázás, másik kutyával futkosás.

-napi 6*10-20 perc fegyelmezett séta.


Minden sétához jut vagy egy kis kiképzés, vagy egy kis szaladgálás.

Napi másfél óra aktív foglalkozással kezdünk, majd fokozatosan megduplázzuk.

Plusz heti 1* 1-3 órás laza séta, ahol szabadon vagy eleinte hosszú flexin lehet, sokat szimatolhat stb. Ezt az időt, távot is fokozatosan növelve.


Ha felnő:

2 nap bringával futunk, 1 nap gyalog kísérem futni, mindig 10 km-t.

Plusz másfél-2 órás séta labdával, kis trükkgyakorlással.


Tömbházban lakom, így kizárólag benti kutya lesz.

Takarítással és a ráfordított pénzzel nincs baj.

Az alábbi 3 fajta közül választanék, ha egyik sem megfelelő, akkor kérlek, ajánljatok alternatívát és indokot, illetve indokot akkor is, ha a kiválasztottak közül szavazol valamelyikre.

Előre is köszönöm!



2021. márc. 4. 16:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ismerősöm, aki cocker spániellel fut, és biztos van néhány egyed, aki alkalmas erre, viszont ha hosszútávú céljaid vannak ezzel kapcsolatban, akkor általánosságban tényleg nem a spániel a legjobb erre, úgyhogy őt kihúznám.

Lakásba én inkább vizslát vállalnék be, nem mudit. A leírásod, illetve a foglalkozásmennyiség alapján mindkettő jó lehet, de azt is kalkuláld bele, hogy a mudi sokkal hajlamosabb az ugatásra, mint a vizsla. Lakásban ez nem biztos, hogy ideális.

2021. márc. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Eddig egyre inkább a vizsla felé hajlok, azt hiszem, őt boldogabbá tudnám tenni, mint a mudit, neki kell udvar, ahol járőrözhet stb. Azt hiszem.

Más fajtát senki nem ajánl?

Tényleg alkalmas volna a magyar vizsla lakásba, napi 3 óra foglalkozással?

Mert ismerősi körben megkaptam már, hogy így maximum pincsi vagy mopsz. Mert az általam kiválasztott fajták napi 4-6 óra nagyon aktív foglalkozást igényelnek és amellett is kell mindnek az udvar.

Szóval?

2021. márc. 5. 08:08
 13/16 anonim ***** válasza:
8 vagyok. Minél többet foglalkozz vele, de szerintem elég a 3 óra, ha jó környezetben van. 🙂
2021. márc. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, van egy réteg, aki szerint, ha panelban laksz, akkor is mopszot vegyél, ha egyébként félmaratonokat akarsz futni a kutyával, vagy az Országos Kék Túrára szeretnéd magaddal vinni. :D Nem kell velük foglalkozni.

3 óra intenzív foglalkozás - ami mentálisan kimerítő - nagy valószínűséggel elég lesz a vizslának, emiatt szerintem nem kell aggódnod.

Ha más fajta is érdekel, én még az angol pointert, a szettereket, illetve golden retrievert nézném meg a helyedben, ők is illeszkednek az általad elképzelt kutyához.

2021. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mudi panelban is jól tartható megfelelő foglalkozás mellett.


Azt döntsd el, hogy családi kutya habitusú, vagy egygazdás, idegenekkel tartózkodó fajtát szeretnél inkább.


A mudi nem haverkodik mindenkivel, sokszor simogatni sem hagyja magát ismeretleneknek (ez nem egyenlő az agresszióval)


A vizsla tipikus mindenki kutyája, minden emberrel kedves és barátságos. Hozzám is többször jött oda ismeretlen vizsla simogatásért.


Illetve a mérete. A vizsla nagyobb, fajtatiszta mudi nem lesz 20kg.

2021. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De szrintem az a napi 6 10-20 perc fegyelmezett sétában egy 5 perc legyen olyan hogy kicsit hafyod szimatolni. És ne heti 1 hosszú séta legyen hanem, mondjuk heti 3 ami 1 órás
2021. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!