Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbüntethetnek azért, mert...

Megbüntethetnek azért, mert közterületen nincs a kutyán póráz?

Figyelt kérdés

Ugye elvileg kötelező, de én rengeteg kutyát ismerek akikre kb sose tesznek pórázt, de jól neveltek. Viszont én nem tudom, hogy ezt merjem-e csinálni. Nyilván én ilyenről még nem hallottam hogy azért lett volna bírság mert nem volt pórázon. Szóval ez ilyen elméleti szabály?

Budapest egyébként.



2021. márc. 6. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha te a kutyádat nem tudod visszahívni akkor ne enged le a pórázról.


Van ahol már nem szabad leengedni talán Budán.


Illetve ha a te kutyád neki megy a másiknak akkor igen baj lesz

2021. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Már huszonéve is volt, és nálunk volt egy kutyafyűlölő polgármester, egyszer megbüntette az ismerősömet. Minket meg azért mert talált lyukat a kerítésen és kiszökött.
2021. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Meg, es nagyon jol is teszik. Lehet akarmennyire jol nevelt kutyad, adodhat olyan helyzet, hogy megijed es elszalad, elutheti a kocsi, barmi...
2021. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Aztán ha valami miatt megijed és kiszalad valami méreg drága merci elé akkor nem csak a kutyát pusztul el hanem fizethetsz vagy 300-400e forintot, mert ennyibe kerül egy jobb autó lököse a sok elektronika miatt (Persze csak ha valami nagytestű kutyáról van szó).


Én nem kockáztatnék.

2021. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Még jó hogy meg. Ettől még van egy csomó suttyó akinek póráz nélkül tekereg a kutyája. És leszarják az ütyüli-pütyüli kutyikájuktól esetleg félhet valaki, a kutya meg reflexből haraphat az illető ijedtében kapálózik. Félreértés ne essék, nem a kutyákkal van bajom, hanem a felelőtlen, idióta gazdákkal. Azokkal is, akik nem tudják a telkükön tartania kutyát-és nekik van a legnagyobb pofájuk ha baja esik a kedvencüknek, mert az kirohan valami elé....
2021. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem tartom helyesnek a póráz nélküli kutya sétáltatást sürün lakott területen, parkokban, főleg azért mert a gazdik kb. 90%-a lusta a kutyus 30-40 méterrel arrébb lerakott "csomagját" begyüjteni, nem megy oda,nem szedi fel, nem is találja meg pl. sötétben. Egyébként magam is kutyatulajdonos vagyok.
2021. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Na lepontozóbarmok ide is megérkeztek...
2021. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Nem azért, de itt mindenki póráz nélkül sétáltat a parkban, soha nem volt probléma a kutyákkal. Futtató meg nem opció, mert nincs. Ne legyen agresszív, vagy extra félős, legyen behívható, letiltható minden helyzetben. Ezek az alapok. Itt amelyik kutya nem ilyen, nem viszik póráz nélkül. 90%-ban szedik a kakit. Bár nem tudom ki hagyja ott, de azok nem járnak kutyás társaságba, mert itt mindenki szedi, mégis van egy-két kupac. Hivatalosan megbüntethet, de sosem volt még rá példa.


(Nem csak idióták sétáltatnak póráz nélkül, be lehet fejezni az általánosítást.)

2021. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

1. Kötelező a póráz

2. Elvileg megbüntethetnek, de gyakorlatban én még nem hallotam hogy bárkit is megbüntettek volna a környezetmben

3. Ha tudod hogy kötelező a póráz, és mégis anélül akarod sétáltani, csak a bírság érdekel, az régen rossz. A ház elé a járdára sem sz.arsz oda szerintem csak azért, mert úgysem büntetnek meg érte. Az ilyen bunkók miatt utálják sokan kollektíven a kutyásokat.

2021. ápr. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!