Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyának enni?

Mit adjak a kutyának enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lesz egy kölyök kutyám, viszont az etetését illetően gondban vagyok. Szeretném neki a legjobbat adni, csak az a gond, hogy egyetemista vagyok és egy 58 nm-es lakásban élek. Tehát túl sok helyem nincsen tárolgatni a dolgokat, hetekre, hónapokra előre bevásárolni.

Eddig úgy gondoltam, hogy kap majd kutyatápot és azokból is a kisebb kiszereléseket venném, tehát nem a 12-15 kg-os kiszerelést (ezeket azért sem szeretném, mert a macskáimnál észrevettem, hogy a már felbontott tápokból nem szívesen esznek később). Esetleg néha kapna alutasakosat is.


Most nemrég viszont olvastam a nyers húsos etetésről, hogy az sokkal jobb a kutyáknak. Ez mennyire bonyolult, mennyi idő, amíg az ember elsajátítja? Vannak veszélyei? Mennyire macerás? Nekem pl a hűtőhöz való fagyasztó elég kicsi, így maximum egy hétre előre tudnám megvenni neki a dolgokat és lefagyasztani.

Vagy még dicsérték a PetChef-et is, ahonnan ha rendelek, előre kimérve, csomagolva kapnánk meg az ételt.


2021. márc. 7. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nyers etetés bonyolult, idő és hely igényes (nagy fagyasztó kell). Idővel bele lehet szokni (ha megszoktad utánna könnyű, de az eleje nem), de jól utánna kell nézni. Veszélyei csak akkor vannak ha nem tartod be az alapvető higiéniát pl nem mosod le az asztalt, vagy nem mosod el a kutya tálját vagy húsos kézzel nyúlsz a szemedbe/szádba ha ezeket nem követed el, semmi bajod nem lesz :)


Petchef igazából sok mindent nem ad, de azt is drágán. Nincs jó tapasztalatom velük

2021. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%

Egy kölyökkutya nem sokat eszik, én sima borjúhússal etetném enyhén főzve apró kockára vágva, meg mirelitt borsó, zöldbab mehet hozzá, esetleg kevésbé zsíros sajt is. Főtt tojást, halkonzervet is adhatsz neki.


Szerintem 4-5 féle kaja elég lesz, a tápokat teljesen mellőzném, és kell neki velőscsontot venni, porcos véggel!


Rágnia kell, különben az ajtód, padlód, szekrényed stb fogja bánni.


Naponta egyszer etesd, a többi a rágócsont!

2021. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Megfőzöd neki egy héten egyszer a felkockázott borjúhúst, fagyasztóba kiadagolod zacskókba, de 3 napig hűtőben is eláll.


A zöldborsó / zöldbab meg mehet félig nyersen.

Mikróba simán 8 percig átmelegítve.


10-15 perc naponta az életedből nem ügy, a nevelésével több időd fog elmenni, különben az agyadra fog menni a kutya!

2021. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Mekkora méretű lesz a kutyád?

Nem lehet összehasonlítani a macska és a kutya ízlését.

A kis kiszerelés mindig drágább.

Hússal etetésnél nem mindegy, honnan szerzed be a húst. Ráadásul több félét kell adni.

Amíg nem jössz bele, bizony számolgatni kell miből mennyi a napi adagja. Kölyöknél még inkább.

2021. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Nyers etetes nem bonyolult! Egy baltad legyen es egy 5 cm vastag fadsrab,amin darabolsz. Mer fagyasztvs jon a kaja. Kiszallitjak akar. A barfbolt segit az aranyokban,mibol mennyit vegyel. Akar messengeren is valaszol pl Fanni.


Melyhutoket i gyen vagy olcson lehet venni jofogason!!

2021. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Na már elnézést de nehogy azt hidd, hogy KELL balta meg ilyenek.:) Én értem 5-ös, hogy ajánlható ilyen, de nem kötelező. Nekem is csak akkora felső fagyóm van, amiben csak egy heti adagját tudom előre beszerezni mégis barfozunk, mert elvileg ez a legegészségesebb étkezés egy kutya számára és eleinte tápoztunk szóval van tapasztalom is a nyersezés pozitív hatását tekintve. Szóval ha nem vagy rest ennek utána járni, nem olyan bonyolult, akkor hajrá!
2021. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pomerániai törpespicc, szóval nem egy hatalmas 50 kg-os kutyára kell gondolni. :)


Az a baj, hogy a konyha teljesen be van már építve, a kamrám pici, éppen a hűtőm és pár polc fér el benne. Tehát mélyhűtő, vagy nagyobb hűtő már nem férne ide.

A húst onnan venném, ahonnan magamnak szoktam rendelni. Vagy esetleg külön erre specializálódott helyről, ha van.

2021. márc. 7. 18:02
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk lent a pincében csak 1 mélyhűtő volt a kutyakaja tárolására. Igaz, 30 kilós, de kell bőven hely egy havi adagnak.


A nyersezés macera, mert ki kell porciózni az adagokat napokra lebontva, nem mindegy hány % csontosat és húst adsz neki. 1 hétig nem tudod a hűtőben tàrolni a húst mert büdös lesz (lefedve is).

Ha meg ennyire pici a helyed, akkor végképp lebeszélnélek róla.


Én átálltam a tápra most 12 kg-ot rendelek neki havonta és a zacskó kevesebb helyet foglal, plusz könnyebb adagolni is.


Ha nézel neki egy jó minőségű magas hústartalmú, normális tápot, azzal sokkal jobban jársz. Egy ekkora kutyának meg nem foglal sok helyet a kajája, lehet venni táptartókat is.

2021. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Én 50+ kilós kutyával barfozom kis két polcos mélyhűtő résszel! Úgyhogy pláne megoldható esetedben. Csak akarat kérdése. 6 voltam.
2021. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

9! Meg lehet oldani, persze. De én általában 1 havi adagot felvásároltam, hogy ne kelljen hetente mennem a boltba. És baromi sok idő elment mire kiporcióztam, hogy megfelelő arányban legyen minden benne. Plusz az egész konyha úszott a vérben.


Ha valakinek van ideje/türelme (főleg ideje), akkor jó, de nekem nem mindig volt és egyszerűbb volt minőségi tápra váltani.

2021. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!