Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagybáttyámnak van egy, 1...

Tubertini kérdése:

Nagybáttyámnak van egy, 1 éves németjuhásza.Eddig nem igazán érdekelte más ember vagy kutya a séta közben, de az utóbbi egy hónapban ha meglát egy idegen kutyát akkor elkezd örjöngeni, és kezelhetetlenné válik. Mit tanácsoltok neki?

Figyelt kérdés

(Kutyaiskolába járnak, és ott is ezt csinálja. Ott az oktató azt mondta hogy járjanak sokat olyan helyre ahol sok a kutya.)

Szeretne tudni más lehetséges módszereket is.



2021. márc. 7. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Az ivartalanítás is segít, ha az még nincs meg. Mostanában kamaszodik.
2021. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
A "jótanácson" kívül mást nem mondott az oktató? Mert ez így egy nagy 0 segítség egy kiképzőtől.
2021. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Amit mi csináltunk (de nem segített)

-ivartalanítottuk (ezt mindenképpen megtettük volna)

-kutyasuli (2x jártuk végig)

-kutyajatszoterezés

-kedvenc játék, labda stb évben a helyzetben (nem őt nem mozdítja ki ebből a helyzetből)

- vízzel fröccskés/ spriccolás. Ezt észre sem veszi.

-lenyugtatas: ültessük le és vezenyszóra indulás- ez sem jön be

-a kutyasuli kiküldött hozzánk egy kutyapszichologust (a férjem azt állította, hogy ez nem került penzbe- ezt nem hiszem el) hihetetlen, hogy valakinek ez a foglalkozása.

-jutifalat ha képes ilyenkor lenyugodni (nem kell neki, észre sem veszi a jutifalat)


Egyetlen dolgot csinalunk a lányom minden nap elviszi sétálni úgy, hogy biztosan ne talizzon másik kutyával.


Szóval hajrá!

2021. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%

Ez azaert van,mert nem tartjatok be a sorrendisegi szabalyokat (kapu,etetes,megerkezes,elbucsuza Az ajtokon a kutya jelenleteben te mesz be eloszor es utana behivod a kutyat(setalaskor),ugye??


Az etelet csak akkor teszed oda neki 5 percre,amikor ennie kell es kizaroag miutan te mar ettel,ugye??


Semmilyen elelmiszert nem hasz elol ,ami szamara elerheto odaferheto,ugye??


Megerkezeskor elbucsuzaskor nem foglalkozol vele az uccso ot percben ugye??


Ha barmire de igen a valaszod,akkor az a problema! Azaz akkor nem viselkedsz fonokkent,vezetokent. Igy magasla sorol a rangsorban.


Forras: Fennel :Kutyapszichologia (Fennel etologus. Az etologia az allatok viselkedesevel foglslkozo tudomanyag.


[link]


Tessek Az ELTE etologia tanszekenek oldala. Mielott meg valaki ketelkedne,h nem tudomanyos hatteru a konyv vagy eszmeiseg.

2021. márc. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

3as vagyok



Az etelet csak akkor teszed oda neki 5 percre,amikor ennie kell es kizaroag miutan te mar ettel,ugye?? - Etetés menete

Kiviszem a kaját. Leültetem (ül vezényszóra) majd az ehetsz vezényszóra megeszi a kaját. Pár perc alatt.



Semmilyen elelmiszert nem hasz elol ,ami szamara elerheto odaferheto,ugye?? - Nem. Ha pl kintisütés van és kint eszünk, akkor sem nyulat az asztalon lévő cuccokhoz. Nem is csen el semmit soha. Ha akarok neki adni kaját akkor kézbeveszem elviszem a kert másik helyre a kutyát és a kaját. Leültetem az ül vezenyszóra. A kaját a kezemből veheti el, amennyiben a fogd vezenyszó elhagyta a számat. Addig nem veheti el.



Megerkezeskor elbucsuzaskor nem foglalkozol vele az uccso ot percben ugye??

Megérkezes: bemegyek a kapun ő már üdvözöl. Sündörög körülöttem, pár vakkantás. Mindig leül a lépcső 3. fokára. Bemegyek a kaputól a lépcsőig (10m) és ott mindig megsimizem és a jobb mancsát ráteszi az én jobb kezemre míg megsimizem. Ezt nagyon szeretem és imádom is egyben. <3

Elmenetel: tudja mikor indokok. Becsukom az ajtót. Elcsattogok a kapuig. A kapunál vár. Leül megsimizem a fejét mondom Neki, hogy jó legyél vigyáz a házra és elindulok. Mindig szót fogad, mert tulajdonképpen jó és vigyáz a házra. De a sétálás borzalmas vele sajnos.


A lányom a gazdija. Sokat foglalkozik vele. Szinte minden nap elviszi sétálni, de a sétálás szörnyű vele sajnos. Már azt is próbáltuk, hogy hetekig csak a kertben sétáltunk vele. Ratettem a pórázt és jött mellettem. Vezenyszavakat tanultuk, hogy indul, ül, gyere. Irányítható arra megy amerre én akarom. Mégis ha utcán megyünk, meglát egy másik kutyát, akkor arra támad iszonyatos hangerővel ugat húz.

2021. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!