Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hónapos husky miért szökik?

11 hónapos husky miért szökik?

Figyelt kérdés
Adott egy kan husky. Az előző gazdája elég korán elhozta (7hetesen) a probléma ott kezdődött, hogy a kutya bántotta a csirkéket. Mivel a férfi gazdi munka miatt gyakran hetekre elutazott, így a felesége maradt otthon a kutyával aki inkább a csirkéket féltette mint a kutyát. A kutya természetesen a nőre nem hallgatott, és mivel a férfi gazda nem volt otthon, nem volt senki aki nevelni tudná. Egy idő után kénytelenek voltak ketrecbe zárni de onnan mindig ki szökött. Természetesen a nő már nem tudott mit kezdeni és sajnos volt hogy megverte. elmondása szerint utóbbi hetekben teljesen agresszív lett a kutya főleg ha éppen a csirkét tépte. Át kattant, nem lehetett neki parancsolni. (Ekkor lehetett kb 5 hónapos) Nyáron viszont a nagy hőségben kénytelen volt egy két alkalommal bezárni a kutyát egy pléh fészerbe. A férjem nem tudta ezt nézni, haza hozta a kutyát. Nekünk hatalmas kertünk van, mindene meg van a kutyának, nem szenved hiányt. Van itt egy másik, jól nevelt kutya is akivel nagyon szépen kijönnek. Csakhogy a husky előszeretettel szökik. Kipróbáltunk már mindent, bezártam pár percre a pincébe, amikor éppen meg jött, kiabáltam rá, világosan tudtára adtam hogy szökni nem jó. Szerintem ő pontosan tudja hogy helytelen, mivel ha kint vagyunk mi is a kertbe akkor nem megy el, de ha be jövünk akkor 5 perc és már el slisszol. Amikor vissza jön, angyali szemekkel néz hogy engedjük be, olyankor le fekszik a földre és színészkedik hogy bocsássak meg neki. :D adja a lábát, nyal stb. Kénytelenek voltunk láncra tenni de ha nagyon akar akkor kibújik a nyakörv-ből és ennyi. A nyakorv eléggé szoros! Szorosabbra már nem lehet mivel akkor meg fulladna. De Igyis néha gondol egyet és addig rángatja magát... Van, h egy hétig nem megy sehova. Van, hogy egész nap szabadon van és nem megy sehova. Sajnos ez a kutya olyan hogy kevés dolog érdekli, másik kutyánk elfoglalja magàt és a másik kutya nyitott kapunál sem megy el. (Sztafford) eléggé szigorúan voltak fegyelmezve, tudjak hogy ki a főnök. Husky is tudja, csak mintha néha egyszerűen elfelejtené, főleg ha eszébe jut hogy kint tágasabb. Gondolkoztunk a rejtett villanypásztoron. Tudjatok az elektromos nyakorv. De amilyen idióta, lehet az sem tartanà vissza.

2021. márc. 9. 10:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Tudja a parancsokat, mivel foglalkozunk vele! Nagyon sokat járunk vele sétálni is, hámmal nagyon szépen megy, egyáltalán nem húz. Télen gyerkőcöket szánkóval húzza. Ezzel nem lesz szerintem probléma. Amióta velünk van a kutya, tanítjuk. Ismerem a fajtát is, tisztában vagyok vele hogy nagyon eleven és aktív. Viszont a szökéssel nem tudunk mit kezdeni. Nekem sem tetszik a lánc, de nem olyan régen költöztünk ide az új házunkba és kennel még nincs, rajta vagyunk a dolgon. Nem szeretném azt sem hogy be legyen zárva, ezért is gondoltunk a villanypásztorra. Tudom hogy ez a viselkedés kis korára vezethető vissza, és sajnos a dolgomat nem könnyíti meg az sem hogy az előző tulaj gyakran jár nálunk így a kutya sajnos nem tudja 100%-ban eldönteni hogy kire is hallgasson. Viszont nagyon sok mindent elértünk már, nagyon sokat változott és már a kis állatokat is megtűri maga mellet. Hallgat 1 szóra stb. De ha nincs éppen mellette senki, szökik. Kapun kívül már hiába hívom, szarik rá. De viszont ha direkt ki megyünk sétálni és úgy szabadon van, akkor hallgat.
2021. márc. 9. 11:13
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vedd figyelembe, hogy 11 hónapos kamasz, most feszegeti a határait.
2021. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez viszont szuper, amiket így leírtál! Igen, villanypásztor vagy láthatatlan kerítés. Ha lánc, akkor is inkább futólánc.


De a bezárással büntetést és a hazaérkezéskor lecseszést felejtsd el, mert csak ront ezen a helyzeten.

2021. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%
Ivaros?
2021. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát, nem 1 kutyám volt már. Jelenleg is a husky mellet egy sztafford van, ami szintén nem egyszerű természet. Még a macskám is tud egy két dolgot. Határozott vagyok, tudom mit várok el és hogyan érjem el azt. Nem hanyagolom el, sokan már most feladták volna. Úgy mint az előző tulaj, inkább bezárták, verték. Csak sajnos a férjem nincs itthon, késő délután ér haza és úgy hiszem hogy én hiába fogom “törni” magam, ha a kutya a férjemet “választotta” ki gazdául. Szemmel láthatóan hallgat rám, viszont már így be hívni nem tudom ha ki szökik. Férjem ha hívja akkor be jön, de egyébként ugyan úgy el szökik. És a bezárásról pedig annyi h 1x próbáltuk ki, akkor is max 10 percre volt bezárva és szerintem neki az sem tűnt büntetésnek a forró nyári napon, futkározás után inkább jól érezte magát lent a hűvös pincében. :D
2021. márc. 9. 11:28
 16/18 anonim ***** válasza:
93%

Első körben tanítsd meg magad mellett és a bicaj mellett sétálni, mert ha nem hallgat rád és biciklistől vegighúz az aszfalton, az nem lesz kellemes.


Nem tudom milyen kerítésetek van, de érdemes lenne elgondolkodni azon is, hogy hogy tudnàtok megakadályozni a szökést. Eleve el lett fuserálva a nevelése, innen nehezebb jól csinálni, mintha egy teljesen "új" kutyával kezdenél.


Szerintem érdemes lenne még ivartalanítani is és többet fárasztani.

2021. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbáltunk már mindent, bezártam pár percre a pincébe, amikor éppen meg jött, kiabáltam rá, világosan tudtára adtam hogy szökni nem jó.


Nem, ezzel azt tanítod meg neki, hogy hazajönni nem jó.

2021. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért szökik, mert meg tudja tenni, és mert kisebb korában rájött, hogy tud szökni és az milyen jó.

A megoldás sajnos csak az, hogy fizikailag meg kell akadályozni a szökést, a villanypásztor is jó megoldás lehet például.

Persze mellette napi lemozgatás, egy huskynak a napi 10-20 km futás meg sem kottyan (növésben lévő kutyát még célzottan nem futtatunk, fokozatos kell majd hozzászoktatni).

2021. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!