Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadnátok 2 új kutyát...

Örökbe fogadnátok 2 új kutyát 2 meglévő mellé?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy 2 éves kutyát a menhelyen, azonban kiderült, hogy van egy 6 éves társa is. Egy helyről érkeztek, azóta is együtt vannak, 1 éve várnak gazdára. Mindkettő ivartalan lány. Nekünk van már 2 kan kutyánk, 2 és 12 évesek. Igazából egy kutyát szerettünk volna, de nagyon édesek együtt. Gondozók külön-külön is kiadják, mert tudják, hogy szinte esélytelen együtt örökbe adni őket, de egyébként jó lenne, ha együtt maradhatnának.


Egyetlen probléma, hogy panelban lakunk. 4 kutya pedig nem kevés. Anyagiakkal nincs gond, lakás sem kicsi (70nm), kutyázás a hobbim, így sokat foglalkozom velük, csak félek, hogy a többi lakó belénk kötne.


Szétválasztani nem tudom mennyire lenne jó ötlet. Lehet valaki később mégis örökbe fogadná őket együtt. De lehet elviszik az egyiket, vagy éveket várnak és semmi. Mindkettő max 8kg, szocializálatlanok, félénkek, pórázt nem ismerik. Mieink 5kg alattiak, tehát mindegyik apró termetű. Nyáron kertes házban is sokat vagyunk.


Másik opció, hogy nem fogadjuk egyiket sem örökbe, hanem veszünk egy kölyköt. Harmadik kutyát mindenképpen szeretnénk. Talán ez lenne a legegyszerűbb megoldás.


Arra is gondoltam, hogy várunk nyárig és ideiglenesen befogadjuk őket, amikor a nyaralónkban vagyunk és meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok. Ha még gazdikeresők lesznek addig.


4 kutya nem zavarna minket, séták kivételével szinte egésznap alszanak. Volt már 3 kutya (csak megőrzésre) + 2 macska, rágcsálók, tehát mindig sok állatunk volt. Ha kertes házban laknánk, nem vacilálnék.


Normális válaszokat kérek. Sokkal jobb lenne, ha nem lenne társa, de miután láttam összebújva aludni és szinkronban sétálni a másikkal, nem tudom kizárni a tényt, hogy a barátja így egyedül maradna.


Ideiglenes befogadásról mit gondoltok? 1-2 hónapról lenne szó.



2021. márc. 10. 12:31
A kérdező szavazást indított:
Örökbefogadnám mindkettőt
Örökbefogadnám az egyiket
Vennék egy kölyköt tenyésztőtől
Ideiglenesen befogadnám őket nyáron
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Úgy gondolom, hogy itt az egyetlen probléma az lenne, hogy a kutyák szocializálatlanok. Tehát nem biztos, hogy kijönnének a meglévő kutyákkal.

Ha mindenképpen megakarod velük próbálni, akkor egyelőre ideiglenesen fogadjátok be őket. Esetleg, ha meglehet beszélni az ott dolgozó emberekkel, akkor vigyétek el a saját kutyáitokat és nézzétek meg hogyan reagálnának egymásra.

2021. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kutyákkal nincsen gondjuk, most is több kutya között vannak. Gondozók szerint omega típusok. Emberek elől viszont menekülnek, pórázon lefagynak, simogatást eltűrik, de nem keresik az ember társaságát, elbújnak. Ilyen téren szocializálatlanok. Más állatokkal jól kijönnek.
2021. márc. 10. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy hosszabb otthonléti időre tervezzétek, amikor sokat tudtok velük lenni.
2021. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te érzed, hogy bírnál-e ennyi kutyával. Én az ideiglenes befogadásra szavaznék, így megnézheted, működne-e a dolog.
2021. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, Kérdező, de én magát a kérdést se értem. Nem vagyok friss, remélem érthető leszek és nem tűnök nagyon tahónak, csak van néhány gondolatom, amit nem láttam leírva.


"Emberek elől viszont menekülnek, pórázon lefagynak, simogatást eltűrik, de nem keresik az ember társaságát, elbújnak."


"simogatást eltűrik" --> rá kell nézetni szakemberrel, ez bőven lehet tanult tehetetlenség, pláne, ha megadó típusúak.


Ha enged kérdezel, a LAKÁS miatt vagy meglőve. Mire odáig eljuttok, hogy képesek legyenek funkcionálni pórázon, addigra egy csomó negatív viselkedési mintát összeszednek: házban ürítés, mozgáshiányból adódó rombolás, amivel aztán vért izzadhatsz, mire helyre teszed.

Egy biztonságosan körbekerített kertben könnyebb: tud üríteni, tud (valamennyit) mozogni, póráz nem kell.

Szerintem ebből a szempontból hótt mindegy, hogy egy van két problémás kutyád van.


A harmadik gondom az, hogy komoly rehabilitációt igényelne. Nekem csak egy picit rehabos, picit bizonytalan mentettem volt és hát lassú folyamat rendbe tenni a lelki világukat, illetve az átlag embernek nincs is hozzá szaktudása. Az mindenképpen jó, hogy ha van mellette jól nevelt, magabiztos kutya, akitől tud tanulni.

Ha benneteket meg is szoknak, ha pórázon is funkcionálnak, akkor is többi emberre is szocializálni kell (fura szerzetekre is, mint: emberkölykök, járókerettel közlekedő emberek, tolószékes emberek, futó emberek, szemüveges, kalapos emberek), illetve kérdés, hogy az utca többi ingerére hogy reagálnak.



Te tudod, mit vállalsz. Én amennyire a járványügyi helyzet engedi*, kijárnék látogatni a két félőskét, úgysem két perc bizalmi kapcsolatot kiépíteni velük. Közben fejleszteném a rehab tudásom (Leslie McDevitt, Victoria Stilwell, pozitív megerősítéses technikák), esetleg elkezdeném leépíteni a póráz parájukat, aztán majdcsak lejuttok velük a nyaralóba / vihetitek rögtön lakásba.



* felénk egy ideje szünetel a látogatás, örökbe fogadás.

2021. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdést olvasva nem tudtam, hogy az új két kutya társak. Én így miután elolvastam a leírást arra szavaztam, hogy hozd el szerintem mindkettőt. Végül hogy döntöttetek?
2021. szept. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyár előtt örökbefogadták őket külön-külön. Mi elhoztunk egy tacskó keveréket egy másik menhelyről. Ő egyből kiválasztott magának :)
2021. nov. 25. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!