Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tacskó/kopó keveréket...

Egy tacskó/kopó keveréket mennyire lehet nehéz tanítani és lefárasztani?

Figyelt kérdés

Egy 2-3 éves kutyáról van szó, imádja az embereket, követ mint az árnyék, de utcai kutyaként élt. Domináns. Ennyit lehet tudni róla. Kan és 40cm. Tudom hogy nem lehet pontosan megmondani, de ti mire számítanátok?


Olyanokra gondolok nevelés alatt, mint alap parancsok, azon belül főleg a behívás, pórázfegyelem, állatról lehívás (bár nem tudni vadászik-e) lakáson belüli szabályok, pl hová mehet fel vagy be és hasonlók.


És ilyen fajták keverékének mennyi mozgás kellhet?



2021. márc. 10. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, lehet el sem hiszed de nekem is egy ugyanilyen kutyám van, annyi különbséggel, hogy ő mikor ránk talált nagyon félénk volt, sokat bántották, ugatni sem mert sokáig, bennünk elejétől kezdve megbízott. Kellett kb. fél év még meg tudott nyílni rendesen. A tacskók elég makacsok, viszont szerintem igenis taníthatóak, viszonylag hamar megtanulta az alapparancsokat(ha minden nap gyakorolsz kb 15 percet, hamar megtanulja, nálunk a virsli a nyerő).Mi kertes házban élünk, mozoghat amennyit szeretne, bár nagyon lusta a reggeli sétákat mindig várja, olyankor 1 órát szoktunk sétálni és este is egy felet(ha marad időnk). Szerintem min. napi egy óra séta/futkározás kell nekik. Szóval én azt mondom, hogy abszolút taníthatóak, ha érzi, hogy megbízhat benned és kialakul köztetek egy mélyebb kapcsolat, akkor sima ügyed lesz. Kívánok türelmet és sok maradandó élményt nektek. :D
2021. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. márc. 10. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:

A vadász kutyáķ könnyen tanulnak, de ebben az esetben azért van rendesen bizonytalansági tényező.

Felnőtt kutyáról van szó, ami leírásod szerint dominánsan viselkedik.

Normál esetben a tanítás nem felnőtt korban kezdődik, felnőtt kant pl szobatisztaságra nevelni nem könnyű.

Próbáld ki, csak akkor tudod meg mennyire engedelmes

2021. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!