Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Egyszerű" keverék kutyát, ha...

"Egyszerű" keverék kutyát, ha amúgy nem igényel nyírást, de néhány cm a szőre, érdemes rendszeresen tavasszal-nyáron nyírni, ha lakásba kerül?

Figyelt kérdés

Pl egy ilyen kutyának:

[link]


2021. márc. 11. 15:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%

Nekünk is hasonló kutyánk van csak kistestű, nagyon hullik a szőre ezért 2 havonta vágassuk.

Azóta nem hullik, vedlési időszakban sem észrevehető.

"Megfiatalodik".

Sokkal puhább a szőre.

2021. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
Ne nyirasd le!!
2021. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, ha nem időnként, hanem folyamatosan van nyírva, azaz rövid szőrben van tartva? Tehát mondjuk fél centire le van vágva, és ha 1 centit nő, akkor van újra vágva, tehát max másfél centi mindig?

Akkor ahhoz fog alkalmazkodni, mintha rövid szőre lenne alapból vagy folyamatosan szenved, mert beleavatkozunk a természetbe?

Csak érdeklődöm.

2021. márc. 11. 16:15
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyél egy rövidszőrű kutyát, ha azt szeretnél. Nem véletlenül ilyen hosszú a szőre, mindegyik fajta szőrének van funkciója, ami évszázadok alatt alakult ki, megvédi őket a hideg/meleg ellen. A bunda hűt is nyáron, tehát ez sem lehet a kifogásod.

Mellesleg ugyanúgy hullik a szőre ha hosszú, ha rövid. Ne nyírd le, havonta fésüld át, nyáron esetleg hetente és akkor kevésbé lesz szőrös a lakás.

Nem fog alkalmazkodni ha lenyírod, csak rosszat tennél vele.

2021. márc. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm.

Csak azért kérdezgettem, mert nekem egy nagy állatvédő, kutyaszakértő, komoly kutyás mondta, hogy nyírjam le, ő is nyitja áprilistól szeptemberig, kb 3-4 centi szőrű kutyáját. Enyém 8-12 centi(nem egyforma mindenhol, sörénye van).

De én meg azt olvastam, hogy a nem folyton növő, emberi haj szerű szőrű kutyákat nem szabad megnyírválni.

2021. márc. 11. 18:05
 16/21 A kérdező kommentje:
nyírja**
2021. márc. 11. 18:06
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Rovid szoru kutyam van, ne hidd, hogy neki nem hullik... Meg szur is, ha belekapaszkodik a szorszal a nadragomba.

Rendszeres fesulessel javithato a helyzet, de par szal igy is ugyis kihullik, mig az olemben dogonyozom.

2021. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Jól olvastad, fésülni, kefélni lehet a szőrét, védléskor jót is teszel vele, de nyírni nem kell.
2021. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Rendben.

Meg akartam bizonyosodni, mert őszerinte hülyeség, igenis az a jó, ha nyárra "nyárias" bundában tartjuk.

2021. márc. 11. 18:12
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának a nyárias bunda az, amikor az aljszőre elvékonyodik. Ezért vedlik ki tavasszal a téli vastagabb aljszőrt.

Majd nyáron figyelj meg néhány rövid szőrű kutyát, hogy vajon nekik nincs melegük?

2021. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!