Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya meg tudja érteni,...

A kutya meg tudja érteni, hogy azért láncolták meg, mert kiszökött?

Figyelt kérdés
Többször is kiszökött a kutyánk kerítést és műhelyajtót nem kímélve, ezért úgy döntöttük megkötjük. Szomorú vagyok emiatt, mert egész életében szabad volt (8 éves). Utána három napig csak feküdt, mint aki szégyelli magát és csak erőltetve evett és ivott.

2021. márc. 11. 17:07
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
19%
Kertjük*
2021. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
29%
Sokan ágálnak itt a megkötés ellen, én sem vagyok ennek híve, nálunk a kutyák szabadon vannak az egész kertben, de elnézve sok környékbeli kutyát, akik 6-8nm-es kenelekben élik le az egész életüket heti 2-3 sétával, még mindig szerencsésebb az a kutya, aki egy 4 m-es láncon a a kert teljes hosszán futóra van kötve. Lényegében sokkal nagyobb a mozgás tere, télen a hidegben nem vagy be a kenelbe, és nyáron is van lehetősége árnyékosabb helyre húzódni.
2021. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
8: mindig megcsináltuk, és mindig új lyukat kezdett. tényleg nem maradt már választásunk
2021. márc. 11. 18:06
 14/38 anonim ***** válasza:
58%

Heti 2-3 séta?

Nem inkább napi?


A kutyával foglalkozni kell, le kell fárasztani és akkor nem fog szökni...

Ha rendesen megtanítják neki, akkor nyitott kapunál sem fog kimenni.

2021. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
87%

Nem maradt más választásotok a napi séta, a foglalkozás, lefárasztás után sem?

Vagy ezek szóba sem jöttek?

2021. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
50%

Elsősorban a 8- nak, és a sok okoskodónak írok saját történetet.

15 éve vettem egy kertes házat. Hatalmas a telek, körbe is volt kerítve. Két kutya, 10-11 évesek voltak a telken, akik láncon voltak tartva. A menhely nem akarta őket bevenni, mert túl idősek, nem találnának gazdát. Altatás jöhetett szóba, vagy az, hogy átvállalom őket a tulajtól. Az utóbbi mellett döntöttem. Az idős házaspár Budai lakásba költözött, a kutyákat nem tudták volna odavinni, és a kutyák sem érezték volna magukat jól a lakásban. Megszokták a láncot, kb. 5-6 m-es láncuk volt, és naponta kis időre el voltak engedve szaladgálni. Én úgy gondoltam, jobb lenne nekik szabadon. A két kutya állandóan meglógott. Újabb és újabb helyen bontották meg a drótkerítést, alákapartak, kibújtak. Végül én is megkötöttem őket, ugyanis nem veszélyeztethetek senkit a kutyák miatt. Az autópálya mellett lakom. Ha egy kirohanó kutya miatt szalad egymásba két autó, esetleg emberek, gyermekek halnak meg a balesetben, akkor egyértelmű, hogy a kutya lesz megkötve. Persze, azóta megcsináltattam a kerítést. Kb. 3 millió forintba került, hogy biztonságos kerítés legyen. (170 méter) Most is van kutyám, de már szabadon tartva, és a saját választásomból. Meg tudom érteni, hogy a mai helyzetben, mikor sok ember a munkáját is elvesztette, nem tud éppen kerítést csináltatni. Egyébként én is azt javaslom, próbáld először órákra, vagy egy napra megbüntetni a megkötéssel. Ha szerencséd van, annyi elrettentés elég lesz neki.

2021. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
8%

Az emberek egy része azt gondolja, hogy a kutya minden családnál családtag, és azért tartja mindenki, hogy legyen társa a túrákhoz, biciklizéshez, sétához, lehessen kutyasulizni, és egyéb kutyás programokat csinálni. Sajnos, ehhez olyan társadalom szükséges, ahol nem történik meg az, hogy mire hazaérsz, feltörték, feldúlták, és kirabolták az otthonod, ahol nem kell félni attól, hogy a magányos öregeket nyugdíj érkezés után brutálisan meggyilkolják, nem lopják el a kerti tárolódból a fűnyírót vagy a kerékpárt, és nem lopják ki a kertedből a tyúkjaidat vagy a bárányodat, vagy épp a termésedet.

Ha ezek megszűnnének, nem lenne sok megkötött jelzőkutya, aki harciasan ugat, ha valaki bemászott a kerítésen.

2021. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%

"Sajnos, ehhez olyan társadalom szükséges, ahol nem történik meg az, hogy mire hazaérsz, feltörték, feldúlták, és kirabolták az otthonod, ahol nem kell félni attól, hogy a magányos öregeket nyugdíj érkezés után brutálisan meggyilkolják, nem lopják el a kerti tárolódból a fűnyírót vagy a kerékpárt, és nem lopják ki a kertedből a tyúkjaidat vagy a bárányodat, vagy épp a termésedet.


Ha ezek megszűnnének, nem lenne sok megkötött jelzőkutya, aki harciasan ugat, ha valaki bemászott a kerítésen."


Egy megkötött kutyát kiröhögnek a bűnözők. Ráadásul pont mostanában olvastam olyat, hogy valaki segítséget kért a dédmamája kutyájához, aki szintén megkötve él ilyen funkció címén, amit te is írsz, de a dédi almahéjon tartja, a kutya meg le van gyengülve, csoda, hogy még él szerencsétlen.


Kérdező, le kell fárasztani a kutyát, akkor nem szökik, megtanulhatja, hogy a lánc ezért volt, de ne az legyen, hogy aztán láncon éli le az életét, mert akkor nincs értelme kutyát tartani. Ez olyan, mint hogy a gyerekeknek odaadják a kütyüt, mert addig is csendben van, aztán később már nem lehet nevelni, nem fog tudni személyesen szocializálódni, a kütyübe lesz zombulva stb.

2021. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
12%
A 18-nak írom. Sok embernek segítség, hogy ugat, jelez a kutya. Ugyanis a szomszéd is felfigyel ilyenkor. Nem mindenhol úgy élnek az emberek, hogy azt sem tudja ki a szomszédja. Persze, egy kutyát nem almahéjon kell tartani, és nem is egy-két méteres láncon, és nem is 6m2-es kenelben. Viszont inkább a kutya legyen megkötve, mintsem emberek összemarcangolva az utcán. Sajnos, nagyon sok olyan kutyatámadás van magyarországon ami az utcán történik. Sőt, mikor a fél falu kutyáját megölik a szabadon kószáló ebek saját portáikon belül.
2021. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
75%
Húzz ki egy villanypásztort a kerítés aljához.
2021. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!