Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 TK-s szukám. Ezt tenyész...

Van 1 TK-s szukám. Ezt tenyészszemlére kell benevezni, hogy tenyészthető legyen? Még mire? Ezek mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés
2021. márc. 13. 21:08
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

Néztem a fajta oldalát, de sehol nem írnak árakat.

Mintha valami mission impossible lenne a sztori


Bármely nagytestű kutyát ide képzelhetjük, valószínűleg mindenhol hasonlóak az árak

Én szeretném tudni, levezetve, hogy pl. tenyésztéshez kell:


1. tenyészszemle xy ft

2. xy kiállítás, nevezési díj xy ft

3. tagdíj xy ft

4. törzskönyveztetés xy ft

5. kennelnév kiváltás xy ft /év


Ezt így szépen levezetve valaki le tudná-e?

Úgy tudom, hogy itt sokan értenek az ilyesmihez

Ennyi lenne a feladat.


Köszönöm

2021. márc. 14. 10:12
 22/55 anonim ***** válasza:
35%

Figyu, én segítenék, dw nem tudok sajnos.

Aki meg tudna, az sem fog. Itt sok a tenyésztő meg a szaporító, és nem akarnak konkurenciát!!


Amúgy a fajtaklubnak írj emailt, vagy keresd őket fel telefonon.

2021. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

Így van, a #7-es is nyilvánvalóan egy "tenyésztőcske", aki próbálja a konkurenciát eltaposni, idézek tőle:


Minél kevesebb legyen a kölyökből, hogy ki kelljen ivartalaníttatni a szerződésben, vagy mi?


És akkor mivan, ha valakinek kedve szottyan tenyészteni időközben?


És akkor mivan, ha valaki tenyésztésre veszi?

Akkor egyből megduplázod az árat? Vagy mi ez, hogy kötelezni akarsz xy tevékenység elvégeztetésére, és megszabsz dolgokat nekem, mintha törvény lenne, hol ilyen a világon nem létezik!



"Nem, nagyon nem. Szerzodest kellett alairnod amikor atvetted a kutyat. amiben tobbek kozott ez is ott van feketen-feheren.


Minden tenyeszto ivartalanitasi kotelezettseggel adja ki a nem tenyesztesre szant kutyakat!"


Nem értem a #7-es miért lett így felpontozva, mi ez a nagy egyetértés ezzel a szemlélettel?

2021. márc. 14. 10:20
 24/55 A kérdező kommentje:

tenyésztésre alkalmatlan kutyákat adhatnak féláron, selejtes, hibás példányokat, de ilyen általában max csak 30-ból 1.

amiről ez az ember beszél

2021. márc. 14. 10:25
 25/55 anonim ***** válasza:
100%
Írj a MEOE-nak. Ők szabják meg az árakat. De előre szólok zsebbe nyúlós.
2021. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
74%

Kerdezo, te ismered a Google nevu oldalt? Beirod hogy cane corso tenyeszszemle es meg is talalod amit keresel. Belinkelni nem fogom, keresd meg magad. Nem ertem miert mastol varod, hogy mindent eled rak... remelem tenyeszteni nem igy akarsz. Amugy meg irj a tenyesztodnek, biztos szivesen segit ha alkalmasnak talal ra...


Amugy meg egyaltalan nem kotelezo ivartalanitani a tenyesztotol vett kutyat ha nem tervezed tenyeszteni.. nem is ertem ezt honnan vettek egyesek. Igen, van olyan tenyeszto aki kikoti, de NEM KOTELEZO eleme ez egy szerzodesnek!

2021. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 Tevenyereggyarto ***** válasza:
81%

“Így van, a #7-es is nyilvánvalóan egy "tenyésztőcske", aki próbálja a konkurenciát eltaposni”


Ez nem a tenyésztők specialitása. A világon mindenhol szinte mindenki igyekszik “elnyomni a konkurenciát”. Nem nagyon fogsz semmilyen területen olyan céget vagy bármit találni ahol úgy köszöntenek ,hogy “bocs de mi sz@rok vagyunk, inkább menj át xy konkurens céghez”.


“És akkor mivan, ha valakinek kedve szottyan tenyészteni időközben?”


Akkor elvégzi az összes herce-hurcát ,hogy tenyésztő lehessen.


“És akkor mivan, ha valaki tenyésztésre veszi?”


Akkor már a legelején közli a tenyésztővel az ilyen irányú terveit.


“Akkor egyből megduplázod az árat? Vagy mi ez, hogy kötelezni akarsz xy tevékenység elvégeztetésére, és megszabsz dolgokat nekem, mintha törvény lenne, hol ilyen a világon nem létezik!”


Aláírsz egy szerződést tehát annak minden pontjával egyetértesz illetve betartod az abban megszabottakat. Minden szerződésnél így van. Ha kötelez az ivartalanításra s te ezt aláírtad akkor köteles vagy ivartalanítani.


“tenyésztésre alkalmatlan kutyákat adhatnak féláron, selejtes, hibás példányokat, de ilyen általában max csak 30-ból 1.”


Selejtes, hibás... egy egyszerű szín vagy foghiba miatt is “tenyésztésre alkalmatlan” lehet. Nyilván egy “hibás” kutya nem fog annyiba kerülni mint egy fajtastandardnak tökéletesen megfelelő.


Akkor tulajdonképpen mi a problémád? Lehet csak én próbálom belemagyarázni de úgy érzem te itt csak ellenségeskedni, kötekedni akarsz s aligha érdekelnek az árak.

2021. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
65%
De a kutyád egyáltalán alkalmas tenyésztésre? Voltál vele kiállításon? Mert ha a fentiekkel sem vagy tisztában, akkor gondolom a standarddal sem. Az eü szűréseken túl vagytok? Egészséges? Az idegrendszere jó?
2021. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

Ott még nem tartok


Még nem állítottam ki, még nem csináltam meg az állatorvost.


Egyelőre gyűjtöm az infókat, miből mennyi mi hogy mennyibe fog kerülni


ááá, a tenyésztőm is a konkurenciát lássa bennem, nem segít, ha én is kitenyésztek évente 1 almot, akkor őtőle már kevesebbet vesznek itt a megyében, ha tőlem is viszik...


ilyen ez a pop szakma



ááá, hiába keresem a guglin, nem tlaálok árakat

2021. márc. 14. 11:20
 30/55 anonim ***** válasza:
80%

Kíváncsi vagyok milyen felelős “tenyésztő” adja el a kutyáit ivartalanítási kötelezettség nélkül. Aki anélkül adja, az akkor csak a pénzt látja a kutyusokban, és nem érdekli hogy mi lesz velük a jövőben.

Kedves kérdező, te most úgy szeretnél két kutyát összerakni, hogy nem is értesz ehhez. Egy ilyet kitanulni több év is lehet.Nem értem mi a célod ezzel, azt mondtad nem a pénz, ha nem a pénz akkor már régen a tenyésztőket járnád sorba hogy érdeklődj hogyan válhatsz azzá...

Kezd ott, hogy eljársz kiállításokra, beszélsz tenyésztőkkel, érdeklődsz a fajta iránt. Megtanulsz MINDENT, de tényleg mindent a fajtáről füle-farka milyen szögben áll stb. (és persze a gyakorlatban is látod egy kutyyán, hogy jó az anatómiája vagy sem) Aztán ha odakerülsz, akkor veszel egy (jó tenyészetből, akár külföldi) nagyon jó tenyészszukát, eljársz vele kiállításra, megcsinálod a tenyészszemlét és a kellő szűréseket, aztán keresel tenyésztőt, akivel fedeztetsz. Na ez volt a kutya oldala


Papírok. Ha jól tudom nem kell végzettség, ahhoz, hogy MEOESZ tag válljon valakiből. DE valószínű a kennel név kiváltásánál már fognak kérni valamit. Ennek járj utána.

2021. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!