Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 TK-s szukám. Ezt tenyész...

Van 1 TK-s szukám. Ezt tenyészszemlére kell benevezni, hogy tenyészthető legyen? Még mire? Ezek mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés
2021. márc. 13. 21:08
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

"Kíváncsi vagyok milyen felelős “tenyésztő” adja el a kutyáit ivartalanítási kötelezettség nélkül"


Amelyik nem lesi a hasznot.


"Aki anélkül adja, az akkor csak a pénzt látja a kutyusokban, és nem érdekli hogy mi lesz velük a jövőben."


Aki azzal adja, az az igazi haszonleső, csak tőle lehessen kutyát venni, a többieket eltaposni.


"és nem érdekli hogy mi lesz velük a jövőben."


A logikai összefüggés az elméletedben konkrétan: 0



"régen a tenyésztőket járnád sorba hogy érdeklődj hogyan válhatsz azzá"


Szerinted most mit csinálok? Itt az oldalon kezdem, itt vannak a komoly szakértők, a komoly tanácsadók, akik értenek hozzá.


Tenyésztő csak konkurencia nekem. El akarnak taposni, mint egy férget.


"ztán ha odakerülsz, akkor veszel egy (jó tenyészetből, akár külföldi) nagyon jó tenyészszukát"


Már megvettem. 1.2 M-ért.


"tenyészszemlét és a kellő szűréseket, aztán keresel tenyésztőt, akivel fedeztetsz."


Ezek mennyibe kerülnek?


Mennyi egy jó kannal való fedezés költsége?


"DE valószínű a kennel név kiváltásánál már fognak kérni valamit."


Mit?


"Ennek járj utána"

Járom.

2021. márc. 14. 13:29
 32/55 anonim ***** válasza:
54%

Vannak olyan tenyésztők akiknél lehet anélkül is igen, de egy olyan gazdának sosem adják oda aki nem ért ehhez...


“Aki azzal adja, az az igazi haszonleső, csak tőle lehessen kutyát venni, a többieket eltaposni.“


Tudod az ivartalanításnak nem csak az az előnye hogy nem szaporodik a kutya. De most egy olyan kutyát akit nem terveznek szaporítani meg semmi, azt igen is ivartalanítani kell. Felelős állattartás. Tudod hány olyan betegség, daganat elkerülhető egy szimpla ivartalanítással? Tudod te azt hogy hány kutya hal bele akár naponta azért mert feleslegesnek vélték az ivartalanítást, és kialakult a szuka kutyusnak egy méhdaganat ami már olyan rosszindulatú volt hogy nem lehetett gyógyítani, vagy akár a hím kutyáknak heredaganat.


Azért szomorú, hogyha te odaadnád a kutyusod kölykeit ivarosan egy olyan gazdának akinek fogalma sincs a tenyésztésről...aztán szaporodnak a felesleges almok össze vissza

2021. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
77%

Elég munkás lenne kiszemezgetni az árakat, ami neked kell.

Első sorban el kell olvasnod a tenyésztési szabályzatot a fajtádnak.

Általában a fajtaklub honlapján szerepelnek árak is. Pl Meoesz tagság, klub tagság, tenyészszemle, törzskönyvezés, átírás, alombejelentő, stb.

Van, aki a tenyésztésre szánt szukáját kiállításokra hordja. Egy-egy győztes cím emeli a szuka értékét, így minőségi kannal fedeztetve emeli a kölykök árát.

Van, aki csak tenyészszemlére viszi a szukát . Az ilyen szukánál nem biztos, hogy egy menő kan gazdája elvállalja a fedeztetést.

Zanzásítva ennyit tudok írni.

2021. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha állítólag kifizettél több mint egy milliót egy kutyára, akkor nem tökmindegy mi mennyibe kerül?:)KamuGéza
2021. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

#34

egymilió kettőt

2021. márc. 14. 14:01
 36/55 A kérdező kommentje:

#33

de te nem értesz hozzá

akkor mért válaszoltál?


"Elég munkás lenne kiszemezgetni az árakat, ami neked kell."


Aki már csinálta, az tudja, mennyi az annyi.



" Az ilyen szukánál nem biztos, hogy egy menő kan gazdája elvállalja a fedeztetést."


Pénz beszél, kutya ugat.

2021. márc. 14. 14:23
 37/55 anonim ***** válasza:
68%

Nekem mar ott santit a sztori, hogy azt se tudja megmondani, egyaltalan tenyesztesre vette-e a kutyat.

Aki ennyire sokat fizetett erte allitolag, az csak tudja. Es egyebkent a szerzodesben is benne kell lennie, szoval tessek eloszedni kerdezo es megnezni.

2021. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

Minden rendben van a szerződéssel, semmi extra nincs benne.

Én is írok egy olyat, fél perc alatt... Egyébként meg kb. az értéke annyi és olyan... hogy kitörölheted vele a se*gemet, annyit ér kb...


Nem tudom mért matyiznak itt a szerződésre annyira....

Mintha érne valamit...

2021. márc. 14. 14:55
 39/55 anonim ***** válasza:
89%

Ha semmi extra nincs benne, akkor teged jol atvagtak a kutyaddal :)

Szamit a szerzodes, lehet a tied max arra jo, hogy a seggedet kitorold vele, de az a sajat egyeni problemad.

2021. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

"de te nem értesz hozzá


akkor mért válaszoltál?"


De, értek hozzá.

Jártam kiállításokra a kutyáimmal, tenyészszemlére, körüngra, munkavizsgára,van kennelnevem, Meoesz és fajtaklub tagságom,volt egy pár almom is.


"Pénz beszél, kutya ugat."

Vannak még olyan tenyészetek, ahol számít, milyen a szuka minősége, mert a kan szerepel a kölykök törzskönyvében, és bizonyos szint alatt nem fedeztet. Neves fedezőkanok általában jó hírű tenyésztőknél fordulnak elő. Azok pedig nem 1 évvel ezelőtt alapították a kennelüket.Van már olyan anyagi háttér mögöttük, hogy a pénzt nem elsődlegesnek vegyék.


"Szerinted most mit csinálok? Itt az oldalon kezdem, itt vannak a komoly szakértők, a komoly tanácsadók, akik értenek hozzá."


Akinek a GYK tábora a komoly szakértelemmel egyenlő, ott baj van a toronyban.


"Tenyésztő csak konkurencia nekem. El akarnak taposni, mint egy férget."


Bizony, a tenyésztőknek konkurencia a fajta többi tenyésztője.


Még semmit nem csináltál a szukáddal, de máris el akarnának taposni?

Ha jó vonalú szukát vettél, eredményeket is fogsz tudni felmutatni vele, tuti lesz tenyésztő, aki "használná" a szukádat. Egy fajtán belül is cél, hogy legyenek újabb vonalak kialakítva.

Változatlanul nem keresgélek árakat. Kíváncsi vagyok, megteszi-e valaki itt?

2021. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!