Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vonyít a kutyám?

Miért vonyít a kutyám?

Figyelt kérdés
Kinti, tanítgatom parancsokra, játszunk, sétálunk (nem minden nap), este, éjjel szokott vonyítani. Miért csinálhatja?
2021. márc. 13. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Kevés fárasztás, kevés inger. Vidd be a házba, ha nem akarod, hogy gyorsan felnyomjanak a szomszédok.
2021. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Buran ***** válasza:
100%

Magányos, unatkozik.

Engedd be, ha nagyon sokat vonyít éjszakánként. Mert sajnos egy-két rohadtabb szomszéd nem csak felnyom az ilyenért, de akár meg is mérgezheti.

Meg majd a kutyus is jobban érzi magát.

2021. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem engedhetem be, mivel a szüleimmel lakok még :(
2021. márc. 13. 23:12
 4/15 A kérdező kommentje:
És szerintük a kutya kintre való
2021. márc. 13. 23:12
 5/15 A kérdező kommentje:
És köszönöm annak az embernek az üzenetét, aki azt irta, hogy kötözd be a kutya száját, gratulálok.
2021. márc. 13. 23:15
 6/15 A kérdező kommentje:
Meg altatózni, normális vagy?!
2021. márc. 13. 23:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod, hogy fekvés előtt jó nagy játék, fárasztás, utána pedig a vacsora. Az enyém ezután jó darabig aludni szokott.
2021. márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm! Most már egyre jobb az idő, próbálók minél több időt vele tölteni. :)
2021. márc. 13. 23:38
 9/15 Buran ***** válasza:
100%

Vacsihoz igazítani a lefekvést nem rossz öltet.

Nálunk is volt, hogy kint kellett altatni a kutyát. Hosszú történet két kankutyáról, akik gyűlölték egymást, így az egyik bent aludt, a másik meg kint, de csak a lényegre térnék: amelyikük kint aludt, az közvetlenül lefekvés előtt kapott vacsit. Megetettem a kutyust, megvártam míg megeszi, majd én is lefeküdtem aludni. Így ment ez minden este, konzekvensen, így tudta, hogy a vacsi egyenlő az estével, amikor már nincs se játék, se simi, se semmi.

Ha ki tudod vitelezni, hogy mind egyszerre feküdjetek le, te is, a szüleid is, minden lámpa lekapcsolódjon, stb., tehát a kutya is érzékelje, hogy nem vagytok ébren, és közvetlenül ezelőtt megtudod etetni, az a legjobb, mert így egy idő után megtanulja, hogy vacsi után jön a szundi :)

Nálunk ezután a pillanat után a benti kutyussal se volt interakció, ezzel is erősítve ezt az éjszaka tudatot.

2021. márc. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez nagyon jó ötlet, tényleg! Holnap megbeszélem a szüleimmel. :)
2021. márc. 13. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!