Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke farhát, csontos húsok...

Csirke farhát, csontos húsok szorulást, bélelzáródást okoznak? Nyersen etetve természetesen

Figyelt kérdés
2021. márc. 14. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoznak problémát, ha van mellettük megfelelő arányú színhús, vagy egyéb (rizs, zöldség). Ezt nagyon kutyája válogatja, melyiknek miből, mennyi kell. De a legtöbbnek akkor sem lesz problémája, ha csak csontos húst kap. Nálam 3 kutya van, 2-nek tökéletesen rendben van a széklete csak csontos hústól is, a harmadik már attól túl keményet kakál, ha 50%-nál több a csontos hús a színhús mellett.
2021. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám ha túl sok csontosat eszik általában szorulasa lesz.
2021. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2 éve etetek nyersen, a barf modellnek megfelelő arányokat a kutya igényeihez igazítva, tehát naponta eszik csontos húst is (ez a menü kb. 30%-a) és sosem volt még ilyen probléma.

Nyilván figyelni kell az arányokra, csak csontos hússal nem lehet etetni, illetve ki kell tapasztalni, hogy mi az a csontos-hús arány, ami a kutyának ideális a különböző hús-csontos fajtáknál is, például az én kutyám egy jó húsos csirkemellcsont mellé elég ha ugyanannyi színhúst kap, a farhát mellé több színhús kell. Az egyetlen, amivel lehetett volna problémánk az a darált csontos nyúlhús volt (azt hiszem livi's green márkájú) attól nagyon kis arányban is eléggé kopogott a végtermék, szerintem az szinte csak darált csont, nagyon kevés benne a hús, az ilyenekkel érdemes vigyázni, ahol nem tudod, nem látod, hogy mennyire húsos is az a csont. Mi is azért úsztuk meg, mert először csak kis falatokkal adtam neki hozzá és így egyből láttam, hogy mennyire bekeményíti a végterméket már 1-2 falat is, ezért tudtam, hogy ezzel óvatosabban kell bánni.


A másik, hogy nem lehet mindenféle csontos húst adni, a tartócsontok nyersen is szilánkosan törnek, ezeknek nem az a veszélye, hogy bélelzáródást okoz, hanem, hogy felsérti a nyelőcsövet, bélfalat.

2021. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

azt is írjátok oda, milyen fajta/méretű kutyátok van, annak van / nicns szorulása a csontos etetéstől


mert nem mindegy , hogy mondjuk a #2 válaszadónak tacskója van, az egyesnek meg bernáthegyije

2021. márc. 14. 10:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Német juhászom van, táp mellett kap farhátat, néha csirkecombot, nincs baja tőle.
2021. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. 11 éves tacskó keverék, 7 éves husky-vizsla keverék. Ők bírják a magas csontos arányt. A 6 hónapos bandogom érzékeny rá, nála nem lehet túl sok csontosat adni
2021. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
24%
FB-on terjed egy kép, hogy kutya nem csontevő és tápot kell etetni vele! :D
2021. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tacskónk egyben nyelte le a csontot, elzáródott a bele, dokinek kellett fogóval kivennie altatásban. Hozzáteszem, hogy a kisökör habzsolt, mint egy malac, rágás nelkül nyelte az apró csontot.

Pedig nem egy kis túltenyésztett dög, kis baleset tacsi, nagytestű, szívós kis xarcsimbók :)


Szóval óvatosan, azután csak olyan csontot kapott, ami nem fert le a torkán, csak ha elrágta.

2021. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nálam egészben kap farhátat


ahogy a teszkóban odaadják, úgy adom oda

2021. márc. 14. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja tole. 9 kg-os terrierem (foxi keverek) evett farhatat.


Mindig kezbol etesd es nezd,h eszi. Ha rag ,nincs baj. Ha egyben adod,kenytelen lesz ragni. 😁

2021. márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!