Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám, ha másik kutyával...

A kutyám, ha másik kutyával ismerkedik, mindig odakap játékból. De erről szeretném leszoktatni, mert olyan mintha vad lenne, és megharapná a kutyát, amelyikkel ismerkedik. Pedig csak játszani akar. Hogyan tudnám megértetni vele hogy ezt ne csinálja?

Figyelt kérdés
Egy felnőtt kutyusról van szó, menhelyről hoztuk és nagyon aranyos, ezt is csak játékból csinálja, de nem tudom, hogy szoktathatnám le erről. Sokszor az is probléma, hogy ilyenkor a szidást sem tudom jól időzíteni, mert húz a másik kutya felé, és oda sem érek, hogy jókor szidjam le és megértse, mi az, amit nem szabad. És nem is szeretem leszidni, olyan aranyos és mindig sajnálom ilyenkor. Persze néha a szidás nem elkerülhető, muszáj megnevelni... De ha van valami ötletetek, hogyan csinálhatnám, hogy megtanulja, hogy ne kapjon oda a másik kutyához, ne harabdálja meg, még játékból sem, akkor kérlek írjátok le! A válaszokat előre is köszönöm :))

2021. márc. 14. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém is durván játszik, valamennyire segít, ha mondom neki, hogy "szépen" és ha hallgat rá, dícsérem, hogy "nagyon ügyes".


A nem szót ismerte(abba kell hagyni, amit csinál), de az kb megölte a játékot, így a szépennel kevertem ("szépen", majd "nem, szépen") és mint írtam, ha tetszett a reakciója, dícsértem.

2021. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha tényleg játékból kap oda az nem baj, akkor nem kell róla leszoktatni. A kutyák így játszanak, majd amelyiknek nem tetszik az jelzi. Azt nem írta a Kérdező, hogy durván játszana. Arra tök jó,amit 1.ír. Én viszont ezt nem így értelmeztem.:) Kis cuki had játszon.:)
2021. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha már játszik, szerintem nincs gond. Inkább az a helyzet, hogy ha először találkozik egy kutyával (pl sétáltatásnál), akkor csinálja ezt, játékból, ismerkedésből. Nem erősen csinálja, de kicsit ijesztő lehet a másik kutya gazdájának, mert azért mégis odakap. És én sem szeretném, hogy egyszer, akár véletlenül is baj történjen ebből. Köszi hogy válaszoltatok :)) meg jöhetnek az ötletek :)
2021. márc. 14. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

O is latja,h viselkednek mas kutyak.

Annyit tudsz,h ha ezt csinalja elhuzod es leulteted. 5 masodperc,aztan mondd ,h mehet a jatek. Mi igy csinaltuk : ket komoly harapasu kutyank van. Eloszor naluk darabok hianyoztak beloluk es errol szoktattuk le oket.

Erdemes lenne levideoznod akutyad ilyenkor,mert az objektivebb lenne.

Nem biztos,h baj ,amit csinal. Latni kell meg a masik kutyareakciojat is. Lehet,h a kutyaknak levagos,h o jatszik.


Nem irtad,h egy argentin dog vagy egy csivava. Mert egy csivavat nem vesz komolyan egy argentin dog (meretu ) kutya. De egy vele egy sulycsoportu es egynemu kutya mar esetleg veheti rosszneven.

2021. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Közepes méretű
2021. márc. 14. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Tanitsd meg otthon a fog parancsot es az ereszt egy kotellel.

Ha kutyaval ismerkedik,mondd neki,h ne fogd meg. Elvileg megerti ebbol.


Ha sikerul megertetned vele,h melyik a nemkivanatos mozzanat,akkor konnyen le tudod szoktatni.


Ha otthon eljatszod neki az odakapast vkin es mutatod neki,h mi az a mozzanat,akkor meg fogja erteni.


Ha lakasban tartod a mondataidat is megerti! Ismerkedeskor beszeld meg vele,h ovatosabban menjen ismerkedni.


A foxik pl ilyen hirtelen kis vadallatok. De ra lehet rajuk is szolni.

2021. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szaszekk ***** válasza:

Megbocsáss 6/6 de ekkora marhaságot régen hallottam...


Ha rossz beidegződést kell figyelni-orvosolni, annak az a módja szerintem, ha a megfelelő időben avatkozol be. Az idő!

Pont amit írt a kérdező, hogy elkésik a beavatkozással. Valamilyen módon meg kell teremteni azt a környezetet, ahol tudod ezt azonnal kontrollálni. Akár egy bökéssel, akár szóval, a lényeg a beavatkozás a megfelelő időben. Ha sokszor tudod kontrollálni, meg fogja tanulni, hogy nem szabad cselekvés.

Esetleg ha tudsz beszélhetsz a másik kutyással, hogy legyen ebben partner. Pórázon érkezzetek, ültetés, -magától fekvési pozíciót elérni, majd mehet a játék. Ha viszonylag megfelelő méretű a terület, akkor be tudsz avatkozni, kövesd a játékot.

Segítség lehet, ha kialakítasz egy tiltó hangot-szisszenést bármit, amit pár méterről is be tudsz "élesíteni" a megfelelő időben.

Nem könnyű menet, de ha a társ és terület adott hozzá, közösen hamar le tudod majd szoktatni róla. Sok sikert a kispajtáshoz!

márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!