Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás testű kölyöknek melyik...

Óriás testű kölyöknek melyik volna a tökéletes táp? (Bernáthegyi, Német Dog, Káj stb)

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy különösen fontos, hogy a legjobbat kapják, hogy megfelelően ki tudjanak fejlődni a csontozatuk, izomzatuk, ízületeik stb.

Ezért néztem az Orijen Puppy Large tápot, de nagyon nem gondolnám, hogy a legjobb, a 38%-os fehérje tartalmával.

Szóval ti mit ajánlotok ilyen nagy kölyöknek?

Elég, ha azt megmondjátok, hogy mekkora legyen a fehérje tartalom, mennyi hús és zsír, milyen gabona, ami egészségesnek mondható, vagy legalábbis nem ártalmas, stb.

Köszönöm!


2021. márc. 16. 14:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Platinum Puppy Chicken 27/16 ?
2021. márc. 16. 18:47
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
Nekem hatalmasnal is hatalmasabb KAJom van :) Novekedesi idoben leginkabb csak a RoyalCanin GiantPuppy kajajat alkalmaztam ... ha valami mas tapot is ki akartam probalni, csak valami halas-borsos-krumlis johetett szoba ... bagyon feltem, hogy ne legyen diszplazias ... szerencsere szuper lett az osszes izulete :))) Ma mar mindent (IS!) eszik :DDD
2021. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A Platinum tapjai eleg jok. Nem tudom hany honapos a kiskutya, de negy honapos koratol a felnott Platinumot is kaphatja a kolyok tap etetesi utmutatoja alapjan.

Ha nem baj, hogy csirkes, nezd meg az Optimanova kolyoktapjait, az is eleg jo.

2021. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Kölyöknek mehet 30%-os a fehérje, felnőtten már elég a 25-27% is.

Mondjuk ez csalóka így, mert ugye ha a 25%-osból többet eszik, a 30%-osból pedig kevesebbet akkor a bevitt fehérje grammban ugyanannyi lesz.

2021. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Azt hittem 24-26 kell legyen kölyöknek, hogy ne nőjön gyorsan.

Áh, én már komolyan nem értem.

Meg a Puppy Large meg Extra Large is 30 fölöttivel dolgozik.

Akkor minek olyanra csinálják, ha az nem jó?

A legjobbat szeretném neki, már nem tudom mi a jó.

Több tenyésztővel, állatorvossal beszéltem, mind mást mond, valamelyik szerint bármelyik kölyöktáp jó, valamelyik szerint meg ne is adjak kölyöktápot, mert túl erős egy nagytestű kölyöknek.

Ilyen szélsőségek mellett mégis hogy döntsek?

2021. márc. 17. 05:02
 16/23 anonim ***** válasza:

Nekem is azt ajánlották hogy felnőtt táp mehet nekik.

Az én kutyám 45 kg.

5 vagy 6 hónapos koráig adtam neki kölyöktápot, utána már felnőttet.

2021. márc. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, ha mindenki mást ajánl, azaz mindenkinek más a tapasztalata, akkor mindenkinek más vált be, vagyis végülis mindegyik jó lehet 😂
2021. márc. 17. 06:40
 18/23 A kérdező kommentje:
Akkor maradok az Orijennél, annál a fajtánál, ami minden életkorban adható 😂
2021. márc. 17. 06:41
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Az Acanát add inkább. Kölyöknek kell a fehérje, mert elhasználja a fejlődésre, nem csak növekedéshez kell az energia... Junior korban már kevesebb fehérje kell, ott kell vigyázni mert megugranak hirtelen. Felnőtten meg még kevesebb fehérje a fenntartáshoz.

Persze, hogy mindenki mást ajánl, mert kb. senki nem ért hozzá csak pontoznak összevissza.

Hogy az Orijenben miért van 38% fehérje arra egyszerű a válasz, mert annyival kevesebbet is ír elő adagolásnak. Nem százalékot eszik a kutya, hanem grammot...

Ezzel az a probléma, hogy a legtöbb kölyök éhes marad, mert mennyiségre nem laktatja, ezért a gazdák hajlamosak túletetni, az úgy meg már nem jó. Ezért szeretem jobban a 30-32% körüli kölyöktápokat, abból jól tud lakni és a bevitt fehérje is változatlan.

2021. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Acanaból van a Puppy Large, ami 33%-os, akkor az pont jó?

Vagy adjam a sima Classicot, ami minden életkorban adható és 29%-os ? Bár ebben csak 50% hús van, de csak zab van benne, nem búza, kukorica.

Orijen mindegyik 38%-os, nem is figyeltem, hogy annyival kevesebb a napi adag, így mondjuk érthető, bár értelme sincs, mert akkor ugyanaz, mintha kisebb tápértékűből kapna többet.

Köszönöm megint.

2021. márc. 17. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!