Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás testű kölyöknek melyik...

Óriás testű kölyöknek melyik volna a tökéletes táp? (Bernáthegyi, Német Dog, Káj stb)

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy különösen fontos, hogy a legjobbat kapják, hogy megfelelően ki tudjanak fejlődni a csontozatuk, izomzatuk, ízületeik stb.

Ezért néztem az Orijen Puppy Large tápot, de nagyon nem gondolnám, hogy a legjobb, a 38%-os fehérje tartalmával.

Szóval ti mit ajánlotok ilyen nagy kölyöknek?

Elég, ha azt megmondjátok, hogy mekkora legyen a fehérje tartalom, mennyi hús és zsír, milyen gabona, ami egészségesnek mondható, vagy legalábbis nem ártalmas, stb.

Köszönöm!


2021. márc. 16. 14:18
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Tudjátok mi a legdurvább?

Hogy a Brit Premiumból kell a legkevesebb.

Pedig az állítólag csak egy enyhe középkategória.

2021. márc. 17. 09:50
 22/23 anonim ***** válasza:

A 33%-os Acana puppy large jó, aztán olyan 6 hónapos kora körül átállhatsz a 29%-os Acana classicra. Vagy bármelyik gyártó terméke amelyik hasonló paraméterekkel adja, azért az Acana nem olcsó.

Amúgy ezt az etetést nem kell annyira komolyan venni, ha kapnak egy középkategóriát és nem sovány, nem kövér akkor rendben lesz. Az összes többi marketing.


A baromi magas fehérjés tápoknak is megvan az értelme egyébként, pl. a versenyre tenyésztett szánhúzók vagy agarak amik már kölyökkorban elkezdik az enyhe tréninget stb., oda kell mert felhasználja simán. De az otthon udvarban fetrengő hobbikutyáknak baromira felesleges 38%-os fehérjetartalmú táp. Illetve lehet adni, de akkor arányosan annyival kevesebbet kell, úgy viszont mindig éhes lesz, mert kb. két maréknyiról beszélünk. Én is Orijennel etettem eleinte, de állandóan éhes volt, ha többet adtam neki meg hízott, mint az állat meg fosott tőle.

2021. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Minél alacsonyabb fehérjetartalmút. A Royal Canin és hasonló magas fehérjetartalmú giant tápokat kerülni kell. Nagyon gyorsan megtolják a kutyát, aztán jön is a szerzett diszplázia, amikor a fél éves kutya már közeledik a felnőtt súlyához, miközben valahol 30-40kg között kellene lennie. A combcsontok pedig csak nyúlnak-nyúlnak, nem bírják el a kutya súlyát és lesz egy beteg kutyánk.


Pásztorkutyáknál különösen oda kell figyelni, teljesen más a tápanyag felhasználásuk, mint az egyéb óriástestű fajtáknak. Őket még inkább vissza kell fogni, kifejezetten szikáran kell tartani. Még az sem baj, ha néhány bordája kilátszik vagy kitapintható, a lényeg, hogy ezzel csökkentjük a kockázatát, hogy felnőtt korára egy beteges, rossz mozgású kutya legyen. Sajnos nagyon sok kaut/kájt/komondort kifejezetten kövéren tartanak kölyökkortól kezdve, dicsekednek a fórumokon, hogy 6 hónaposan már 50kg felett van, aztán csodálkoznak a HD-C/D/E kutyákon az első diszplázia szűrés után. Aztán a kutya 5-6 évesen sántít néhány lábára, 8-9 évesen pedig már el kell altatni.


Szóval ésszel kell etetni.

2021. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!