Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyfajta vedlik a...

Melyik kutyfajta vedlik a legkevesebbet?

Figyelt kérdés
Ez alapján szeretnék fajtát választani.

2021. márc. 21. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
a kopaszkutya
2021. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem trimmelős kutyám van, ír szetter és egyáltalán nem vedlik, egyetlen kutyaszőrszál sincs bent a lakásban sem. A trimmelős fajták egyébként szinte mind ilyenek, mivel a trimmelésnek pont az a lényege, hogy el kell távolítani az elhalt szőröket, mert maguktól nem hullanak ki. Először én sem hittem, hogy tényleg ennyire szőrmentesen lehet élni kutyával, de valóban így van, előbb találok emberi hajszálakat, mint kutyaszőrt.

Hozzáteszem, hogy ehhez az kell, hogy 2-3 havonta elviszem kozmetikushoz, aki letrimmeli, valószínűleg egy ápolatlan bundából azért tudna hullani a szőr, de nekem itthon sok dolgom nincs vele, hetente maximum 2-3 alkalommal fésülöm át és azt se azért, hogy ne legyen szőrös a lakás, hanem csak, hogy ne gubancolódjon nagyon össze a bundája. Illetve az is fontos, hogy habár nem hullik a szőre, filcesedésre hajlamos, főleg ha étrend vagy ivartalanítás miatt gyengébb, puhább a szőrminősége, erre fokozottan figyelni kell, szóval a rendszeres szőrápolást azért a szetter is nagyon igényli.

Az 1-es válaszoló által linkelt kutyák is jók lehetnek, az uszkárnak, bedlington terriernek sem hullik a szőre egyáltalán, cserébe ők is elég kozmetikaigényesek, a snacik is trimmelősek, illetve még opció lehet a különböző meztelen/kopasz kutya is.

Viszont ne ez legyen a fő szempont a fajtaválasztásnál, mert egészen más típusú foglalkozást, más habitusú gazdit igényel egy bedlington terrier vagy egy schnauzer, azt is gondold át, hogy mennyit tudnál vele foglalkozni, mennyit mozgatnád, stb.

2021. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!