Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtára kell a...

Melyik kutyafajtára kell a legkevesebbet költeni?

Figyelt kérdés

-Nem akarok kutyát venni, csak kíváncsi vagyok.

-Nem a vételárra gondolok, hanem amit az élete során ráköltünk

-És végezetül, ne zárjunk ki egy fajtát se azért mert beteges! Minden fajtából a legegészségesebb példányt nézzük!


2018. júl. 10. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
A plüssre. De nincs ilyen hogy "legkevésbé költséges kutyafajta", mert ha nem kell mondjuk egész életében soha semmit költeni rá egészségügyi okokból, akkor is ott vannak az oltások, féreghajtások, chipelés, etetés. De nyilván ha az etetés alapján nézzük egy csivava méretre ha betegesebb is lenne még mindig kevesebbet kéne költeni mint egy makk egészséges dán dogra. Tehát ez relatív és nem lehet behatárolni ilyen egyszerűen.
2018. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Egy középtestű keverékre, amit menhelyből szerzel be. A keverékek gyakran kevésbé betegesebbek, mint a fajtiszták, de ez persze attól is függ, milyen keverék. Nem biztos, hogy a tacsi-németjuhász az igazi.

Nah nekik általában a kaja kell, viszonylag minőségi azért, plusz veszettség elleni, kombinált, féreghajtás, esetleg bolhaírtó, ha szükséges, akkor játékszer, fekvőhely, hám, póráz. Ezt így amúgy se lehet jól megtippelni. A belefektetett időt nem lehet pénzben mérni, és az az egyik leglényegesebb.

2018. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, pedig pont most határoltad be. Nyilván, amit felsoroltál, az minden kutyának kell, csak kajából meg nem mindegy, hogy mennyi. Ezek alapján tényleg a Csivava.


Második, olvasd el a kérdést!

2018. júl. 10. 20:51
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Első vagyok, nem feltétlenül gondolnám azt, hogy a csivava lenne ettől még a legkevésbé költséges kutya. Mondtad hogy tekintsünk el a betegségektől, oké. De nem csak ez az egy fajta ilyen kistestű kutya van, nézhetünk egy pomit, ami egyébként vételár alapján a csivava 4-5-szöröse is, az se nagyobb nála, de ott már kozmetikázni is kellhet, akárcsak egy yorkiet, de egy jack russel se sokkal nagyobb. Ezért mondom hogy pontosan nem lehet fajtát behatárolni, de etetés miatt nyilván a kistestűek jöhetnek jobban szóba.
2018. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Pomi és a Jack se sokkal nagyobbak egy Csivavánál, ez igaz. De őt viszont, ahogy mondtad, kozmetikába is kell vinni viszonylag gyakran, és egy átlagos Pomerániai kicsit nagyobb mint egy Csivava, emiatt ugye pár grammal többet is kell ennie. :D
2018. júl. 10. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez alapján akkor a minél kisebb testű kutyák.

Egy kisebb testű kutya ugye kevesebbet eszik, általában az állatorvosi kezelések is olcsóbbak (ivartalanítás, esetleg gyógyszerek), felszerelések is általában minél kisebbek annál olcsóbbak.


DE CSAK HA ÚGY NÉZZÜK, HOGY EGY EGÉSZSÉGES KUTYÁRÓL VAN SZÓ, AKI NEM BETEGES.

2018. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen, én is ezt írtam, ez volt a kérdés feltétele.


Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 11. 09:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Whipet, kis olasz agár sztem
2018. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!