Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor a kutya szívférgess...

Most akkor a kutya szívférgességét hogyan lehet megelőzni? Féreghajtó tabletta ez ellen is védi? Mindenhol mást írnak a neten és már nem értem. Gazdik?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
NexGard ... szeles spektrumu eloskodok elleni szer belsoleg/havonta. Ez a szivfereg ellen is tartalmaz hatoanyagot.
2021. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Mivel a szivfergesseget a szunyogok terjesztik, szunyog viszont leginkabb nyaron van ... ezert nyaron havonta a NexGard-ot hasznaljuk.

Ugyanakkor telen amikor kevesebb az eloskodo, akkor inkabb a Bravecto-t hasznaljuk ... ezt csak 3 havonta kell adni, tehat lenyegesen kifizetodobb.


Szemfergessegre pl. nincs is megelozo szer ... legtobben nem is hallottak rola, hogy ilyen is letezik (gyumolcslegy petezik a kutya szemebe)!

2021. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan féreghajtó, ami megelőzési céllal adva védi a kutyát, ilyen pl a NexGard Spectra. Súlyos állapotú szívférgesség esetén viszont nem szabad adni, mert az elpusztult férgek elzárhatják az ereket, azt másképp kezelik.

A szívféregre jó féreghajtók vénykötelesek, így nem is lehet csak úgy hozzájutni.

A belső védelmet ki lehet egészíteni külsővel is, hogy minél kevesebb esélye legyen a fertőzött szúnyogoknak szúrni.

2021. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én milprazon tablettàt adok a kutyusnak
2021. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mieink is next guradot kapnak!!! Plusz drontal plust.
2021. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívférgesség ellen a milprazon és a milbemax féreghajtó tabletták védenek, ezek féreghajtók, kullancs és más élősködők (pl. bolha) ellen védelmet nem biztosítanak.

A Nexgard spectra kullancsok és más élősködők ellen is véd és egyben szívférget is hajt, e mellé szoktak még más típusú féreghajtót adni, pl. drontalt (ami önmagában nem véd a szívféreg ellen).

A szívféreg elleni tablettákat általában havonta kell adni, más féreghajtókat környezettől, kutya felzabálási hajlamától függően általában inkább 3-4 havonta szoktak adni.

A tabletták beadása előtt, ha még nem kapott és volt esélye találkozni szúnyoggal mindenképp kell csináltatni egy szívféreg tesztet, mert ha már fertőzött, akkor más kezelés szükséges és a tabletták ilyen esetben veszélyesek lehetnek.

A másik opció azok a repellens szerek, ha jól tudom a vectra 3d spot on és a scalibor nyakörv véd szúnyog ellen is, tehát ELVILEG szúnyog sem csípheti meg a kutyát, ha rajta van a spot on vagy a nyakörv. Ezek kevésbé biztos védelmet jelentenek, mint a tabletták, ezért a nyári időszakban én semmiképp sem javaslom ezeket, de télen például mi ezekkel szoktunk védekezni.

Tehát nálunk úgy néz ki a szívféreg elleni védekezés, hogy körülbelül márciustól novemberig nexgard spectrát kap, utána spot ont rakunk rá a téli hónapokban, majd amikor bejön a jobb idő, nincs már éjszaka sem mínusz, akkor a biztonság kedvéért csinálunk egy szívféreg tesztet és utána adom a nexgardot.

2021. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nyáron havonta adok nekik Milprazont. Ha ezen túl esedékes a féreghajtás, akkor Drontalt.
2021. márc. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nexgard Spectra jo a szivfereg ellen is (mi is ezt hasznaljuk), ha eddig szivfereg ellen nem kapott semmit, akkor elotte egy tesztet el kell a kutyan vegeztetni es csak negativ eredmeny eseten lehet adni neki.


A Nexgardbol van sima is, de az nem jo a szunyogok ellen, csak a Spectra!

2021. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartok télen szünetet a NexGard Spectrával, az a kiadás nekem belefér, és volt már lakásban áttelelő szúnyogom (én allergiás vagyok a csípésükre, elég csúnyán fel tud dagadni, szóval ha nem is látom vagy hallom, ha megcsíp, azt észreveszem, a kullancsok nem szeretnek, a szúnyogok nagyon), elég enyhék mostanában a telek, szóval nekem nem éri meg kockáztatni. Persze, aki akar, tarthat szünetet, de én a tapasztalataim alapján nyugodtabb vagyok így.
2021. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!