Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a szívférgességet...

Hogy lehet a szívférgességet megelőzni? Van valami tabletta vagy hasonló?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2016. júl. 21. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem védőoltást adnak ellene.
2016. júl. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az állatorvost.Van nyakörv vagy csepp. Védőoltás sajnos nincs :-(
2016. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs ellene oltás, spot on cseppekkel lehet megelőzni, Stronghold vagy Advocate van erre, egy hónapos védelmet ad.
2016. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most vettem Foresto nyakörvet, ami eddig bevált, nem szeretném leváltani. A kettő együtt gondolom sok lenne. Féreghajtóként Drontalt használunk, egy hete kapták meg. Úgyhogy így elég bonyolult. :/ Vagy Foresto mellé mehet valamelyik spot on is?
2016. júl. 21. 17:50
 5/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Úgy tudom a Foresto nem véd a szivférgesség ellen.Megint azt ajánlom kérdezd meg az állatorvost melyik cseppet ajánlja mellé.Ez egy szörnyű betegség és egyre gyakoribb :-(
2016. júl. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, sajnos nem véd ellene. :( Viszont bolhára és kullancsra kiváló, 2 hónapja van rajtuk, nem szeretném kidobni. Valószínűleg csak jövőre tudok valami cuccot szerezni szúnyog ellen is. Hátha addig feltalálnak valami "csodaszert". Viszont szívférgesség tesztet fogok csináltatni, remélem negatív eredménnyel. :)
2016. júl. 21. 19:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Foresto mellé kell valami szúnyog távoltartó.

Vagy a szezonban havonta adsz neki Milbemaxot.De csak kizárólag a teszt után szabad.

Mostanában a geránium olajat dicsérik, hogy távol tart szúnyogot, legyet és szinte minden bogarat.

2016. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Tabletta is, spot-on is van, de van oltás is, Imizol. Bár ennek vannak a legnagyobb kockázatai.
2016. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Időpont ma 13:32

SZÍVFÉEGESSÉGRŐL szólt a kérdés.Az Imizolnak köze nincs hozzá.

2016. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milbemaxot adhatsz neki 4-6 hetente, az a vérben keringő mikrofiláriákat öli meg, még mielőtt kifejlődne a féreg. A kifejlett férget sajnos csak jóval drasztikusabb és drágább kezeléssel lehet elpusztítani, és nem is teljesen biztonságos, akár a kezelésbe is belehalhat a kutya.
2016. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!