Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laikusként kérdezem. Őrző...

Laikusként kérdezem. Őrző védőn miért ütik bottal a kutyákat és miért van rajtuk szöges nyakörv?

Figyelt kérdés
2021. márc. 21. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Nincs rajtuk szoges nyakorv ... minek is lenne ... es egyaltalan nem utik a kutyakat, maximum hergelik oket a csapkodassal.
2021. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Orzo-vedo tanfolyamot csak engedelmessegivel rendelkezo kutyaval vegeznek ... engedelmessegivel rendelkezo kutyanal nem indokolt a szoges nyakorv.


Szerintem csak valami degeneralt videot lathattal, mert rendes orzo-vedozes egy nagyon fegyelmezett oktatas, nem kell a kutyakat szoges nyakorvvel kezben tartani es senkinek eszeben sem jutna megutni egy kutyat.

2021. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
En nem lattam ilyen orzo vedot, de szoges nyakorvet arra a kutyara szoktak adni amit vedeni akarnak. Pl olyan helyeken ahol farkas veszely van, vagy masik kutya veszelyes, mivel a szoges nyakorv a kutya nyakat vedi, nehogy elharapjak.
2021. márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Benne vagyok egy kutyakikepzős csoportban, ott egy tenyésztő kutyáján volt ilyen nyakörv. Nem akartam belekötni, mert elég érdekes stílusa van, tuti nem válaszolt volna normálisan. Befelé volt fordítva egyébként. Utána láttam egy videót (nem tőle) ahol nem csak finoman (azt még valamennyire meg tudom érteni) hanem konkrétan erőből ütötték a kutyát, aki ráfogott a csibészkarra.
2021. márc. 22. 00:11
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a kutyat hozzaazoktatjak az emberi brutalitasra valo avressziv valaszra. Ha utik,ne futamodjon meg,hanem vegezze az eloirt parancsot ,azaz fogjon/tamadjon tovabb. Hogy fogja a testreszt ,amire betanitottak. Ha olesre,akkor azt.


A szogesnyakorv. Befele hulyeseg forditani. Allatkinzas. Kifele forditva: balesetveszelyes. Nekem is van otthon,de nem adtam ra sose a kutyamra. Ha masik kutya harapja,akkor a nyakorvon at nem dogja harapni.

A lancporaz jo dolog. Egy nemetjuhasz tepte le a kutyamrol a bornyakorvet . Na azota csak lancporaz van rajta.

2021. márc. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Vadaszkutyaba sem szoktak belelovoldozni csak, hogy erezze mi az a vadaszat lenyege :) ... orzo-vedozes sem arrol szol, hogy bantjuk a kutyat vagy elvaditjuk.


Orzo-vedozeskor csak 'megnyitjuk' a kutya lelket, feloldjuk azt a gatlast amit a tobb szaz vagy ezer eves haziasitas alatt elert az ember, miszerint a kutya az ember legjobb baratja es ezert egeszseges feju kutya soha nem tamad emberre.


Orzo-vedozeskor ezt tanitjuk meg a kutyanak, hogy igen is meglehet harapni az embert.

2021. márc. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Közületek tényleg senki nem őrző-védőzött még, azt látom :D


Szögest azért raknak a malira, nj-ra, dobermannra, rottira srb, erős/nagy munkakutyákra, mert annyira jól izmolt a nyakuk ès annyira nagy a bundájuk, hogy amikor ösztönállapotba jönnek (ő-v-n), akkor tudjanak velük egy pici, impulzus szerű pórázrántással kommunikálni. Egy ösztönállapotban lévő 40-50 kg-s malit te nem fogsz textilnyakörvön lehívni a csibészkarról, de a szögessel egy pici mozdulat és máris tudja a kutya, hogy mi a helyzet. Mást meg se érez, mert bundás, bivalyerős és ösztönben van. Pl.: igp 3-on van olyan feadat, hogy a segéd a csibészkarral a kutya mellé beáll, kutyavezető a kutya jobb oldalàn, és a kutyának szabadonkövetésben, koncentrációban kell menetenie úgy, hogy a fejétől 20 cm-re ott a csibészkar, azaz a zsákmány. Erre kell a korrekció, szögesse pl.


Az ostor pedig szintèn egy feladat ő-v-ben. Csapkodjàk vele a kutyát, neki pedig nem szabad a zsákmányt eresztenie. Ennyi, ez egy feladata. A körüngot összeàllító bizottságnál lehet reklamálni, ha nem tetszik, ki fognak röhögni. :)

2021. márc. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

A bot szivacsból van. Normális segéd nem csapkodja a kutyát eszetlenül, mindenhol.

Minden vizsga fokozatnál megvan határozva, hány ütést és melyik szituációban kaphat a kutya.

Csak a marra lehet és egymás után kettőt összesen.

2021. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

A botütés egy mentális teher a kutyának. Szivacsos bot van, tehát nem üti meg a kutyát erősen, de erre nincs is szükség. Viszont maga az ütés egy komoly terhelés számukra, amivel azt nézik, hogy mennyire jó idegrendszerűek, mennyire magabiztosak és nyugodtak fogás, küzdés közben. Nyilván egy őv-s kutya ne féljen az emberi fenyegetéstől, különben nem lenne alkalmas erre a feladatra. Szöges nyakörv pedig azért van rajtuk, amiért a vadászkutyákon, mert azon az ösztönállapoton egy szimpla textil nyakörvvel vagy lánc nyakörvvel nem lehet hatni a kutyára, ha nem ereszt vagy nem működik együtt. Ezek a kutyák ezen a szinten egy egyszerű pórázrántásra vagy Cesar Millenes oldalba bökdösésre még a szemük sem rebbenne meg. (Egyébként a tényleges ütést sem vennék fel - ahogy a szolgálati elfogó kutyák sem szokták.)


Megjegyezném, hogy egyetlen ösztönökre épülő sport (terelés, őv, vadászat) sem működik magas szinten csak jutifalattal és dicsérettel. Akik csinálják ezeket tudják, hogy mindegyik sportban elkerülhetetlen a büntetés és a hatalmas kontroll, hiába alapozzák meg bármilyen jól is a feladatokat pozitívan. Ezekben a kutyákban kő kemény ösztönök és hatalmas dominancia van, amiket tudni kell kezelni és kontrollálni. És ha a kutya nem működik együtt, az komoly veszélyt jelent rá nézve is és az emberekre nézve is.

2021. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
40-50kg-os mali? Jó lesz az 25-35kg-nak.
2021. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!