Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatós szomszéd kutya?

Ugatós szomszéd kutya?

Figyelt kérdés

Van a szomszédban egy "hiperaktív" német juhász, aki az életét egy kisebb összetákolt kennelben éli le. Néha napján ki van engedve egy kis időre. A gazdája nagy állatvédőnek vallja magát, meg életvezetési tanácsadó, de a kutyával eddig még csak ordítani hallottam.


Engem nem érdekel hogy tartja, viszont éjjelente hajnal 2-től 4-ig ugat, örjöng, szünet nélkül nyomja, és baromi erős hangja van, párnát rakok a fejemre, füldugót a fülembe akkor is hallom. Évekkel ezelőtt volt már, hogy felhívtam a szomszédot ilyenkor, hogy hallgattassa el, vagy küldtem neki hangüzenetet hogy ordít a kutya. Nem hiszem el, hogy ilyenkor nem zavarja és tud tőle aludni, mikor nappal egy nyikkanás miatt is ordít vele.


Ilyenkor alvás helyett persze mérgemben azon agyalok hogy lehetne elhallgattatni, volt, hogy kimentem én rászólni, de gondoltam már arra is, hogy átdobok valami követ, vagy slaggal megöntözöm, hátha észreveszi magát, vagy valami nyugtatós kaját átdobok neki, hogy bealudjon.


Nyilván ezek csak elméleti bosszú vágyamból adódnak meg a fáradtság, de most kitaláltam azt, hogy veszek egy ugatásgátló nyakörvet, odaadom a szomszédnak, hogy adja rá, ha már képtelen rászólni.


Mit gondoltok? Szerintetek rá adná? A helyében rá adnátok? Megéri ezért tizen ezreket kiadnom? Most telt be nálam a pohár. Aludni akarok.



2021. márc. 11. 04:23
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Tedd fel a helyi csoportba, ott az igazi állatvédők majd kiosztják. Nem normális hogy így tartja, azért ugat ennyit.
2021. márc. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
39%

2.mivan ha valaki ilyenkor kel?

erről hallottál már?

2021. márc. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a helyzet nálunk is, nemrég hasonló kérdést tettem itt fel. Próbáld ki a füldugót, az valamelyest tompítja. Más opció gyakorlatilag a jegyző, aki x idő és hivatalos figyelmeztetés elteltével vagy kiszab egy pénzbírságot, vagy nem (és megromlik a “jó” szomszédi viszony is, erre külön felhívták a figyelmem!), és birtokvédelmi per. Sajnos nálunk sem foglalkozik a kutyával, megállás nélkül ugat, de hiába, nincs jelenleg olyan jogszabály vagy állatvédelmi szervezet, ami tudna tenni valamit, mivel “nincs olyan fokban elhanyagolva”.. Csak tudnám, minek tart kutyát, ha nem ad semmilyen figyelmet neki..
2021. márc. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem a kutya tehet róla, hogy f@szfej a gazdája...

Nem járkál akkor senki az utcában? ( Igen nem lehetne de itt is járnak)


Vagy nyestet is ugathat.

2021. márc. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha vagy olyan viszonyban a kutyaval, hogy hallgat ra, es nem csak meg jobban ugat a jelenletedbeb, akkor nyugodtan szolj ra eros, hatarozott hangon, ha ez nem eleg, akkor johetnek a kisebb kavicsok. 2 szomszeddal mar bevalt. Szegeny kutya unalmaban ugat valoszinuleg, mert semmi mozgastere nincs, nem viszik setalni. Sajnalom ot is, de en se birom elviselni ha ok nelkul folyamatosan ordit valakinek a kutyaja, a legidegesitobb hangok egyike.
2021. márc. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is sajnálom a kutyát, de nagyon elegem is van már belőle. Nekem is van 3, ebböl ketten kinti kutyák, mégis átalusszák az éjjelt. Mert foglalkozva van velük, meg én is mindig rájuk szóltam, ha ugattak. Ha kellett egész éjjel járkáltam ki rájuk szólni, és megtanulták. Mert a saját kutyáim ugatása is idegesített, meg nem akartam, hogy pont így idegesítse a szomszédokat, mint engem. Azon csodálkozok hogy tudnak ekkora lármában aludni kint.
2021. márc. 11. 07:38
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudsz vele beszélni, hogy elvidd sétálni a kutyit vagy valami?
2021. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam már erre is, de bőven elég este 6 után mikor hazaérek a sajátjaimmal sétálni 1,5-2 órát. Hétvégente kirándulok velük, de több kutya nem fér be a kocsiba sem.

Meg az ő kutyája soha nem volt utcán, nincs benne chip, nincs oltása, ezeket ő mondta el nekem, hogy minek a chip ha soha nem megy utcára. Hogy vállalnék így felelősséget érte ha valakiben esetleg kárt tesz. Van a szomszédnak 2 tacskója is, abból az egyikkel eljárt sétálni amíg kölyök volt, de most már azok meg a teraszra vannak bezárva, éjjel bemehetnek a házba, azok nem ugatnak.

2021. márc. 11. 07:46
 9/9 István Holácsik válasza:
Szia nekem is vanak kutyáim ketö is az enyémek is ugatnak ugasák a macskákat meg az utcán koborlo kutyákat a drága jo szomszédom fel is jelentett az önkormányzatol voltak kint mindent rendben zaláltak igaz meg vanak kötve mert megszöknek de csipelve oltva vanak csak sajnos ugatnak ha valamot látnak rengeteg idegen macska jár ide de hiába zavarom el öket nem menek el meg ugyan ugy visza jönek ás kezdödik minden elölröl nem tudom mit csináljak mán velük be kötni nem tudom a szájukat igy mán azt mondták hogy elviszik a kutyákat és nem akarom hogy elvigyék tanácsot kérek
2022. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!