Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kennel, ami nem...

Border collie kennel, ami nem munkavonal, de nem is show?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy border collie-t szeretnék, de nem munkavonalút. A show vonalú kennelek viszont nem tetszenek küllemre, mert zömökek és olyan "hibátlanok". Tudom, hülyén hangzik, de ez van, nekem pont a hibátlan nem tetszik...


Hol érdemes keresgélni ilyen kennelt? Vagy érdeklődjek munkavonalúnál, hogy ácsi, én csak hobbi célra szeretnék kutyát? Áh, de ez meg olyan furán jön ki megint.



2021. márc. 22. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Olyan nincsen.


Talán vegyél plüsst, vagy rajzolj egyet, az olyan lesz, mint amilyennek szeretnéd... Vagy amilyenre sikerül...

2021. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
örülünk, hogy ezen a héten is kiírtad a border collies kérdést. Miért nem jó szaporítótól az állat?
2021. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

nem munkavonal, nem is show... várjunk csak... a 3. verzió az szaporító...

te arra utalsz, hogy szaporítótól fogod venni a kutyádat??

2021. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát, akkor viszontlátásra. Nem is tudom mit vártam az itteni "közösségtől"... Leírom, hogy tenyésztőtől szeretnék, erre jön a szaporítós maszlag. És milyen kérdést írtam ki ezen a héten is??? Nem értem.
2021. márc. 22. 18:37
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

A munkavonalnak pont az a lényege, hogy NEM küllem alapján szelektálják őket és nem is küllem alapján adják gazdihoz, hanem, hogy aki terelni szeretne annak jó ösztönű kutyája legyen, aki agilityzni, annak pörgős, aki meg terápiázni, annak meg stabil idegrendszerű, terhelhető, szociális, nyugodt kutyát adjanak. Egyetlen munkavonalas kennelből sem fogsz azért kutyát kapni, mert neked az jobban tetszik.

A munkavonalas border collie-k nem azért vékonyak, hosszú lábúak, rövidebb szőrűek, mert az jobban néz ki, hanem mert ezáltal gyorsabbak, fordulékonyabbak, munkára alkalmasabbak. A színük meg olyan lesz, amilyen az egyáltalán nem szempont, azért van köztük sokkal több színhibás, eltérő színváltozatú kutya is, mert kutyát sem érdekel, a lényeg, hogy gyors legyen és nagy teherbírású. Néhány munkavonalas tenyésztő egyébként kifejezetten büszke is rá, hogy "csúnyák" a kutyái, mert így biztosan nem fog tőle senki csak azért kölyköt vinni, mert tetszik neki.

Egyébként show bc-ből is van rengeteg színhibás, ami nem "olyan hibátlan" csak ők nyilván nem a színhibás egyedeket fogják továbbtenyészteni, ezért látsz a kennelekben tökéletes kutyákat, de a kölykök közt lehet lesz olyan, amelyik neked tetszik.

Amúgy ha a show bc zömök neked, nem tetszik, miért nem nézel agarakat? Azok vékonyak, hosszú lábúak, a legtöbb rövid szőrű és nem is igényelnek annyi foglalkozást, mint egy bc.

Ha ragaszkodsz a bc-hez, akkor esetleg a bariguard kennelt javaslom, ott vannak hobbisabb kutyák is, pl. Olaf ( [link] nekik nagyobb a szőrük és szabályosabb a mintázatuk, de nem olyan zömökek, mint egy kifejezetten show bc. Viszont ezek a kutyák is csak annyira hobbik, hogy nem őrülnek bele, ha nincs folyamatos munka, a feladatra, foglalkozásra nekik is ugyanúgy igényük van, és általában sokkal intenzívebben, mint egy átlagos show border collie-nak. Szóval azért ők sem kifejezetten nyugis családi kutyák, sőt.

Jó lenne pontosan tudni, hogy mit értesz "hobbi cél" alatt, mert úgy könnyebb kenneleket, esetleg más fajtát javasolni. Ha ez azt jelenti, hogy sportolnál vele, csak nem kifejezetten a versenyzés a cél, akkor szóba jöhetnek a bc-k, de ha családi kutyát keresel, napi 1-2 óra foglalkozással, akkor érdemes lenne más fajtát választani.

2021. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Most már be lehet fejezni a trollkodást kedves kérdező.
2021. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3%
én a 3. verzióra voksolok. Vedd meg a szaporítós kutyát.
2021. márc. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 Neked köszönöm, hogy értelmesen válaszoltál, de úgy érzem, hogy totálisan félreértettél.


Én nem azért akarok munkavonalas kennelből kutyát kapni, mert szerintem jobban néznek ki. Pont hogy nem szeretnék munkavonalas border-t, mert azokat munkára szánják. Én nem tudom munkára fogni és versenyzés sem tartozik a céljaim közé, ezért kiesik a munkavonal.


A show vonalasakról tudom, hogy ők azok, akik hobbi célra tenyésztik a kutyákat, viszont nekem nem tetszik, hogy ott a küllemre mennek, mintha valami díszállatok lennének. Nekem nem díszállat kell. Az sem tetszik, hogy show vonalasakban mind zömök testalkatú példányok vannak, rövid orral, ahogy nézem.


Lehet nevetni, de nekem ezek fontosak, ha már kiadok érte fél millió Ft.-ot.


Néhány mintakép instáról, hogy milyenek tetszenek nekem:


[link]

[link]

[link] (bal oldali)

[link]

[link] (barna)

2021. márc. 22. 21:24
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

Azt javaslom, hogy ne küllemre válassz kutyát. Nyilván ezt nehezen engedi el az ember, pedig tényleg lényeges. Hanem habitusra, temperamentumra, idegrendszerre, ösztön és energiaszintre. Nézz meg néhány kennelt személyesen, ismerd meg a kutyákat és máris kapsz egy reálisabb képet, hogy mit is vársz el a majdani kutyádtól.

Mellesleg van olyan (inkább küllem kennel), ahol nem az egész nap dolgozó kutyák vannak, de azért bőven nem ösztönhiányos díszkutyákat tenyésztenek.

2021. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem attól lesz munka vonalú egy kutya, hogy rövid a szőre, a belinkelt freestyle paws-os pl pont egy hiper pörgős border.


Pl keress rá a Posseidon Elfmagic-re vagy a Future Hope-ra


De elég sok border-szerű alom van menhelyeken, a fajtamentés már nem is bírja, esetleg ott is körülnézhetsz. (azért jobb, mint a szapi, mert ők oltva és féregtelenítve vannak, illetve minőségi kaját kaptak legalább abban a pár hétben, amíg menhelyen voltak, de valóban, ők is szaporítós borderek, csak egy teljesen más ügyet támogatsz velük)

2021. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!