Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kennel, ami nem...

Border collie kennel, ami nem munkavonal, de nem is show?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy border collie-t szeretnék, de nem munkavonalút. A show vonalú kennelek viszont nem tetszenek küllemre, mert zömökek és olyan "hibátlanok". Tudom, hülyén hangzik, de ez van, nekem pont a hibátlan nem tetszik...


Hol érdemes keresgélni ilyen kennelt? Vagy érdeklődjek munkavonalúnál, hogy ácsi, én csak hobbi célra szeretnék kutyát? Áh, de ez meg olyan furán jön ki megint.



2021. márc. 22. 18:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%

#5 vagyok, igen, most hogy látom a képeket amiket linkeltél, én abszolút félreértettem azt, hogy mit keresel én azt hittem, hogy teljesen munkavonalas külsejű kutyát szeretnél, rövid szőrűt, egyáltalán nem show bc-t. De azt a részét értem, hogy a show vonal nem tetszik, erre írtam, hogy a munkavonal pont a munka miatt más, ott ugye fontos, hogy hosszú lábuk legyen, ne legyenek zömökek, mert munkában ez a jó, kiállításra meg az a jó, ha minél nagyobb, minél szélesebb, ezért nehéz show vonalon munka küllemű kutyát találni.

Én is nézegetek sok bc kennelt és én is frászt tudok kapni ezektől a tömpe orrú, medvebocs zömökségű kutyáktól, de egy-egy olyan kutyát azért show kennelekben is ki lehet fogni, mint amiket linkeltél, azok azért nem teljesen ez a sakálszerű munkavonalas kutyák. Például a Pieces of dream kennelben pont most születtek egy @hersheysbordercollie-ra nagyon hasonlító szukától kölykök: [link]

Ettől függetlenül azért ebben a kennelben is vannak tömpeorrú medvebocs bc-k (főleg az ausztrál vörös kutyáik ilyenek), szóval tényleg ki kell fogni. Szerintem vedd fel néhány kennellel a kapcsolatot, menj el és nézd meg személyesen a kutyáikat, esetleg tőlük származó kutyákról nézz képeket, mert az is igaz, hogy tenyésztésbe a legnagyobb, legzömökebb kutyákat fogják vonni, hiszen a kiállításokon ők lesznek eredményesek, de azért nekik sem szokott egy egész alomnyi óriásbébijük lenni, főleg szukák között azért vannak finomabb kutyák ott is.

A linkelt kutyákra egyébként szerintem a Blessed borders kutyái hasonlítanak a legjobban (nekem például ez a kutyájuk hatalmas szerelem volt: [link] viszont ők elég kemény munkavonal, munkásabb, mint a bariguard. Egyébként azt is mondom továbbra is, hogy vedd fel a bariguarddal is a kapcsolatot szerintem, nekik szokott lenni hobbi almuk is és ők szerintem küllemben is megfelelnének neked, nekik véletlenül sincsenek rövid orrú, zömök kutyáik.

Végső esetben pedig el kell dönteni, hogy a küllem vagy a temperamentum fontosabb, mert munkavonalú külsejű nyugodt bc-t szinte lehetetlen találni és egyébként egy show vonalas bc-vel is rengeteg munka van.


A másik, ami eszembe jutott még fajta javaslatnak az a svájci fehér juhász, ők közel sem olyan pörgősek, mint egy bc, de azért könnyen tanítható, aktív juhászkutyák ők is. Abszolút küllem vonalasok, de szerintem szépek, hosszú orrúak, a szukák kecsesek, nem robosztusak, igaz kicsit nagyobbak a border collie-knál.

2021. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
42%
Fajtamentés nem jöhet szóba?
2021. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért azt érdemes tudni, hogy amit látsz a honlapon képeket zömök, nagyszőrű show kutyákról, az valójában egy “kikerázott” állapot, megfelelő termékekkel és technikákkal készítik fel a kutyát a kiállításra, azért néz ki úgy ahogy. Én a helyedben olyan show kennelt keresnék, aki nem ilyen típusú kutyákat tenyészt. Nem sok, de van.

Ajánlom figyelmedbe pl az Angels Never Die, Flower of Old Hill, Love of Scotland kenneleket.

2021. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!