Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vágott fülű vagy a sima...

A vágott fülű vagy a sima Doberman tetszik jobban?

Figyelt kérdés

Tényleg van akinek az eredeti füllel jobban tetszik amúgy? Egyébként ezt nem tudom elképzelni se, mivel azért a szépség nem mindig szubjektív. Füllel olyan mint egy szerencsétlen vizsla, abszolút nincs tekintélye, értelmét veszti a fajta. Magyarországon szerencsére majdnem mindnek megcsinálják.


[link]



2021. márc. 25. 20:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk ha valaki ide téved a kérdésre és nem tudná ma Magyarországon törvényellenes és állatkínzásnak számít fület vágni. Nyilván az volt a kérdés kinek mi tetszik jobban ami ettől független de jobb ha tud róla az ember, mielőtt kés alá fektetné a kutyát(pénzért sajnos van az az állatorvos aki megcsinlája)
2021. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%
Lógó füllel számomra olyan mint egy xxl hosszú lábú tacskó :D vágott füllel van egy tekintélyt parancsoló kisugárzása
2021. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%
Logo fullel bunronda.
2021. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%

Soha nem értettem ezt az "állatkínzás fülét vágni" dolgot. Igen, ha te neki esel ollóval egy fészerben, akkor bizony, hogy az. Ha szakszerűen végzik, nem különbözik egy ivartalanítástól. Ja, igaz. Utóbbi nem esztétikán alapszik, hasznos és kényelmes megoldás a gazdának is, ha nyugodtabb vérmérsékletű kutyát akar. Ezért betudjuk szükséges rossznak, holott ugyanúgy elvesz a kutyától, kvázi csakugyan csonkítás és csakugyan egy trauma a kutyának egy altatásos műtét.

Ezzel nem az ivartalanítás ellen beszélek, igenis kell és fontos. Csak gondolkozzunk már. De ugyanez vonatkozik a farok vágásra is, ami nem kizárólag esztétikán alapszik.

( btw, volt "sima" fülű dobermannom, szinte nem volt olyan hét, hogy ne lett volna baj a füleivel. mivel nagyon vékonyak, folyton felszakította valami. valóban jobb volt, mintha kupíroztattam volna.)

2021. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
26%
Egyébként szerintem a farokvágás sokkal durvább beavatkozás, mint a fülvágás. Mégis engedélyezett bizonyos korig, pedig az a kutya kommunikációs eszköze, a gerinc része, csont...
2021. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
A természetesen hegyes fülű kutyáknak rendes fülkagylójuk van, nem egy nyitott lyuk a fejükön, ezért nem esik bele az eső.
2021. márc. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%
Kiallitasokra csak termeszetes kulsovel viheted. Csonkitva nem. Nezz utana mindenkepp!
2021. márc. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%

Mint egy hosszulabu, oriastacsko, esetlennek tűnnek így, pedig nem azok. A fulkupirozas tiltasat amugy a dobermann sinylette meg leginkabb, nagyon visszaesett az egyedszam.

Egyertelmu, hogy kupirozva szebb, ahogyan az amstaff es a canecorso is. Aki kupiroztatni szeretne, ugyis talal ra embert, aki megcsinalja, es ez a veszelyesebb, mert nem biztos, hogy orvosi steril korulmenyek kozott.

2021. márc. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
66%
#7-es a legjobb !!! Én arra szavazok !!!
2021. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
60%
Tény hogy vágott füllel szebbek. De ha az én kutyám lenne nem lenne szívem megcsonkitani és fájdalomnak kitenni csak azért hogy nekem jobban tetszen. És meg van a véleményem azokról akiknek van gyomruk ehhez.
2021. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!