Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Középtermetű szuka kutyám...

Középtermetű szuka kutyám 4évesen, idén télen a fiatalember állítása szerint megharapta. Hivatalosan jártunk el, és lezárult az ügy. Ha előfordulna még egy ilyen eset, elvehetnék a kutyámat? Milyen esetben altatható el?

Figyelt kérdés
Figyelembe vszik a "harapások", vagy sérülés mértékét is mielőtt ilyen komoly döntést hoznak? Mi alapján döntenek ilyenkor?
2010. aug. 19. 19:52
1 2
 1/12 Akiteki ***** válasza:
61%
Milyen eredménnyel zárult attól függ. Kimondták, hogy Ti vagytok a hibásak?
2010. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Ne forduljon elő még egy ilyen eset. A kutyát meg kell nevelni, vagy biztonságosan tartani.
2010. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem csak egy kutyát kell nevelni, hanem egy embert is..... Mert egy birka-türelmű kutyának is szét tudja cincálni az idegeit egy idióta....


Mi történt? Mert szerintem nagyban a dolog függ attól is, hogy miért harapott a kutya. Ha mondjuk benyúlt a kerítésen, vagy valami módon provokálta, akkor szerintem toll a fülükbe...

2010. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szokásos esti séta, és egy ember jött át a parkon, amit az egyik kutya elkezdett ugatni, és az enyém is segített Neki, de Ő közelebb ment és onnan ugatta. Mi nem láttuk, h harapott!! És a pali is elment, de odamakogott vmit.. 15perc múlva jött vissza a lábán egy pici 1cm-s sebecskével, hogy Őt megharapta a kutyám! nem hiszem el a mai napig sem, de kijött az állatdoki ahogy kell, ő is szinte nevetett a seb és a "támadás" mértékén, mert ha egy 27kg-s németjuhász keverék támad, az nem így történik!

A kutyám tudja hol a helye, én vagyok a falkavezér, és minden kis hülyeséget is megtanítottam Neki a fontosabbakon kívül (pacsi, pápá, dől, piti, hopp, adj egy ötöst, kaját is csak szóra vesz el... )

Szóval egy a lényeg, bizalmatlan az idegenekkel, és ugyan már ebben is sokat javult, mert jutalmazom ha kedves mindenkivel, de szeretném tudni, hogy mik a jogok ilyen esetben, és mikor altathatnak/vehetnek el egy kutyát?? Gondolom számít az is, milyen sérülést okozott, ha ugye igaz egyáltalán, hogy az a kis seb Tőle származik...

2010. aug. 19. 21:41
 5/12 Akiteki ***** válasza:

Azt nem írtad meg, hogy milyen eljárás volt. Feljelentett és elmarasztaltak? Nem mindegy ebből a szempontból. Nincs rá határozott szabály, de ha fokozottan veszélyesnek itélik meg a kutyát, elkobozhatják és megfigyelés alá vehetik.

Ez nem egy olyan esetben fordul elő, ha egy 10 centis sebre közli valaki, hogy a kutya csinálta, hanem mikor pl. széttépte a nagymamát a kertben apró cafatokra.

2010. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem voltál hibátlan te sem ebben az ügyben.Miért is volt a kutya szabadon? Futtatón voltatok? Ha nem, már egy szabálysértés megáll.
2010. aug. 20. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem volt feljelentés sem, és bíróság sem. A srác hisztizett, és ennyi.. a rendőrök másnap vagy 5en kijöttek, hogy felvegyék az adataimat és ennyi, majd valami hatósági állatdoki is megnézte, de hivatalosan többször kellett volna jönnie, de egyszer kijött jól lebeszélgettünk, látta a kutyát, és Ő is mondta, hogy jó, vegyük úgy, hogy többször voltam itt.. jött a papír, hogy chip-et tetetssünk a kutyába és a srác is megkapta a hivatalos papírokat a dokitól, hogy be volt oltva.. Tehát akkor azt mondjátok, hogy függ a sérülés mértékétől, hogy hogyan döntenek, ha mégegyszer esetleg ilyen gyanúba keveredne??

A súlyus sérülést okozó kutyákkal döntenek úgy, hogy kivizsgálják, vagy elveszik. Igaz?

Egyébként nem futatóban voltunk, hanem parkban, de szótfogad, és nem volt soha gond azóta sem, de ez egy pillanat alatt történt..

2010. aug. 20. 08:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a srácot csak egy bokor karcolta fel és azt hitte talán kihúzhat egy kis pénzt. De azért elővigyázatosságból, ne vigyed túl közel idegenekhez. És érdekes ha egy kutya az embert "bántja" a rendőrök jönnek mint a villám, de ha az ember bántja a kutyát akkor le se sz*rják.
2010. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy a biztos, semmilyen kutyát nem szabad póráz nélkül sétáltatni kutyafuttatón kívül.
2010. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Ilyenért senki nem fog semmit tenni. A gyereknek lehetett valami haverja a rendőrségen, azért mentek ki.

Nálunk is előfordult, hogy véletlenül a jutalomfalattal együtt bekapta a gyerek ujját is a kutya. Mivel az orvosnak kötelessége jelenteni a kutyaharapásos eseteket az ÁNTSZ felé, hozzánk is kijött a hatósági állatorvos, megnézte az oltási könyveket és elköszönt.

Ha be van oltva a kutyád, nem tesznek semmit, ne izgulj. Tényleg csak akkor csinálnak nagy balhét belőle, ha súlyos sérüléseket okoz, mint ahogy írtam. Ilyen apróbbak naponta előfordulnak mindenfelé.

2010. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!