Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a nagytestű kutyafaj...

Melyik az a nagytestű kutyafajta, ami 10-15 évet is képes megélni ha minden szükséges ellátást megkap?

Figyelt kérdés

Kapna oltásokat, sokat lenne foglalkozva vele, nagy séták, kutyasuli, jó kaja...

Örülnék ha ajánlanátok ilyen fajtákat, ami viszonylag olcsó, ha van akkor 50.000 alatt jó lenne, de mondhattok bármilyet, köszönöm :)



2021. márc. 28. 12:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Fajtatisztát ennyiért nem fogsz kapni, maximum szapist, de az meg zsákbamacska. Egy menhelyi keverék érné meg legjobban, azok általában úgy is egészségesebbek, hosszabb életűek. Kölyköt hozni rizikós, csak saccolni lehet a méretét. A fajtamentés is ott van még opciónak.
2021. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Eloszor is bunkokam ha megnezed, hogy ki az illeto es ha azt is latnad, hogy bejegyzett tenyeszto, akkor meg talan te is befejezned a beszologatast. Igazad termeszetesen nincs, csak nagy pofad!


Igeny szerinti torzskonyv tudod miert van kiirva? Bevallom miattam :) En voltam az elso ember, aki otthagyta a torzskonyvet ... kesobb is oda akartak adni, de nekem nem kell. Azota mar ezt is tudja a tenyeszto, hogy van olyan gazdi aki magasrol leszarja a papirt.

2021. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm embik, jött kb 2-3 normális válasz, és azért mert nincs 3 millám egy kutyára az én k.**@ any*mat tényleg <3 nem értem ha felteszek egy kérdést valamilyen állattal kapcsolatban akkor rögtön jönnek a nagy szakértők meg tudósok, akkor nem is kell válaszolni ha nem tudtok ÉRTELMES választ adni.. #7-es és #8-as köszönöm az egyetlen normális válaszokat :)


És #1-es, ki a jó édes isten mondta neked, hogy pedigreet fog kapni? Normális kaját, nem a 200 forintosat de nem is a 7000 forintos kis alutasakot.. És falun élek, képzeld el nagy udvarunk van, minden nap vinném sétálni, minden nap sétálok kutya nélkül is:) amúgy idézem "plüsskutya. Az tökéletes lesz neked" hmm.. Nem tudom mit artottam neked hogy ilyen hangnemben válaszolj, de oke, ha jólesik csak nyugodtan. De amíg nem látod a hátteret, hogy miért is csak ennyim lenne magára a kutyára, addig ilyet ne írj, köszi c:

2021. márc. 28. 15:04
 14/17 anonim ***** válasza:
68%

(a privátodra válaszolva)


Akkor vegyél egy szapis keveréket aztán temesd el 8 éves kora előtt. Azt csak mellékesen megsúgom, hogy nagytestű kutya ugyan úgy meghal a méregtől ha nem viszed időben orvoshoz. Én biztos nem tartanám a kertben a kutyámat ha van rá esély hogy lemérgezik... Szapitól meg biztos nem veszek, ha azt akarom hogy sokáig velem legyen.

2021. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%

Mindenképpen kölyköt szeretnél vagy szóba jöhet az örökbefogadás (akár fajta mentés)?

A komondorok, kuvaszok általában olcsóbbak, ha fontos, hogy tenyésztőtől legyen, el is élnek 10 évig.

Bár én valamilyen nagytestű kutyák keverékét ajánlanám, azok elég szívósak és ingyen is vannak. Facebook csoportokban, eladta.hu-n biztosan találsz elvihető kölyköket.

2021. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen árért a magyar fajták között keresgélj, hátha szerencséd lesz, mert nincs rájuk nagy kereslet. Általában azok is azért olyan 80-120ezer között vannak.
2021. márc. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 tatagami ***** válasza:
100%

Ha jófogáson vagy ebadta.hu-n próbálkozol tudsz ilyen árban találni, de a hosszú élet nem garantált, ugyanígy nincs garancia örökletes betegségekre, olyan mintha egy keveréket vennél és várnád hogy lesz e baja vagy nem. Bármi lehet az eredménye de minden a te felelősséged, ha valami baj van akkor nincs szerződés amivel az orvosi ellátás költségeit behajthatod attól akitől vetted. Ha nagy eséllyel akarsz hosszú életűt venni akkor inkább kisebb méretűt vagy olyan fajtákat amik nem túl népszerűek vagy még mindig munkára tenyésztik őket, kevesebb az esélye hogy a küllem miatt valami betegséget megtartsanak, az egészség és a munkaképesség még a legfontosabb. Minél nagyobbat akarsz annál rövidebb a várható élettartam és nagyobb az esélye ízületi betegségek kialakulásának.

A leghosszabb élettartalmú, nagytestű kutyákra google talált alaszkai malamutot, uszkárt, óriás schnauzert, anatóliai juhászt, dobermannt, illetve american alsatian-t is talált, de ezt nem találtam magyarul, még nemrég kezdték tenyészteni, a cél hogy egy régi farkasfajtára hasonlítson kinézetben, méretben, 20 éves élettartalomban.

Ha fajtatiszta kutyát akarsz megfelelő betegségekre szűrten és garanciával annak meg fogják kérni az árát.

2021. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!