Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyafajták általában...

A kutyafajták általában mennyire veszélyesek, kerülendők?

Figyelt kérdés
Neveléstől függetlenül

2021. márc. 29. 12:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért a genetikai is fontos szerepet játszik ebben. Nem minden azon múlik, hogyan neveled.


Agresszió alatt mit értünk? Félelmi agressziót? Ha szembejön veled egy kutya egyedül, max azért harap beléd mert fél tőled.

2021. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

#10. A rottweilerre mondjuk senki nem is mondja, hogy kifejezetten agresszív, csak a laikusok.

Különben benne van a top10 legokosabb fajtában és múltjából adódóan kifejezetten könnyen kezelhető kutya.

Egyedül amiért nem ajánlják első kutyának az a termete és ereje...


Egy tenyésztő is simán ad ilyen kutyát ha látja, hogy nem vagy totál idióta és van valamennyi kutyás tapasztalatod, legyen az akár csak egy mopsszal is.


Egy brazil massztiffot viszont nem ad a tenyésztő ha van gyereked vagy ha van akár egy másik kutyád, kalériai medvekutyát szintén nem...

Igenis a fajta jellemzője a nagyon magas agresszió.

Kaléria medvekutyát kb. csak erdőben élő vadászoknak adnak el, akiknek a kutyái nem igazán találkoznak emberekkel, gyerekkel főleg nem és olyan állatokkal sem amiket nem szabad megölni, pl. macska vagy másik kutya...

Mert ösztönösen gyilkolni akar. Nevelheted úgy, hogy ez enyhüljön, de ezt az ösztönzi nem tudod megszűntetni csak elnyomni...

Ha van valami ami kiváltja, akkor a kutya cselekedni fog és nem fogja érdekelni a gazda.

Ha egy sima tacskó tenyésztőjével beszélsz, akkor Ő is elfogja mondani, hogy akármilyen jól nevelt a kutya, ha meglát egy nyulat/macskát akkor előfordulhat hogy egy kapcsoló átkattan az agyába és megindul. Ezért kell például nyomkövető póráz, mert ha bemászik egy nyúl üregébe, akkor halászhatod órákig, ha nincs ilyen pórázod.

2021. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Laikusok szerintem az örző-védő fajtákat tartják agresszívnek. Pedig ott is zsákmányszerző és védőösztönre építünk, nem agresszióra.
2021. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%

Szamomra is ertelmezhetetlen a kerdes. Magyarorszagon nem letezik olyan jogi kategoria, hogy 'veszelyes kutyafajta'. Persze ez orszagonkent valtozik.


Ha szembe talalkozol egy kutyaval? Ezt sem ertem ... en napjaban sok kutyaval talalkozom szembe, de szoktam ozikevel es vaddisznoval is talalkozni. Hogy mi van ilyenkor? Semmi :)

A kutyaval megprobalok baratsagos lenni, az ozike altalaban elszalad, a vaddisznoval mondjuk szoktunk hosszan szemezni, de aztan mindenki megy a dolgara. Minek kellene meg tortennie? :)))

2021. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
18%

2-es: a bullok nem agresszivak. Ok aranyosan csovalnak meg ismerkednek. Erre jon a szocializalatlan vizsla ,berezel az amstafftol es elkezd neki morogni,tamado mozdulatokat tenni. Bocsika,h az amstaff ezek utan visszaadja ezt . Hisz o is tud baratsagtalan lenni,ha vele baratsagtalanok.

Miert is kene mozdulatlanul allni egy amstaffnak,ha egy pl vizsla morog neki meg fenyegeto testveszedet vesz fel meg odacsip neki. ??? Hat persze,h olyan a fogadjisten ,mint az adjonisten volt....

2021. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok :D nyugodj meg légyszíves. Egy rossz szót nem szóltam szeretett kutyafajtádra. De tény, hogy tekintettel a bullok tenyésztési céljára, hajlamosak idegen kutyákkal szemben indokolatlanul dominánsan fellépni. Nem mondtam, hogy mindegyik bull típusú aggresszív.

Megjegyzem 2 elég jólnevelt/jól szocializált kutyusom van, nagyon büszke vagyok rájuk, életükben nem volt más kutyákkal konflikutsuk, csak bullokkal. De mondom, ezt egyáltalán nem bántás céljából írom, hiszen a terelő kutyák terelni szeretnek, a vadászkutyák apportírozni, a "harcikutyák" verekedni.

Mindegyik fajtának el lehet nyomni az ösztöneit, de attól még hajlamosabbak bizonyos vonásokra.


Egyébként ezzel védekezni, hogy a másik kutya támadott, az enyém csak visszaadta, már elég rossz jel. Egy épp kutya kezelni tud egy ilyen helyzetet.

2021. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
#15 a drága imádott amsztaffnak lelkesen csovalt múltkor a huskym, a kis kezes bárányt meg alig tudta visszafogni a gazdája annyira szerette volna széttépni a kutyám amiért el mertunk menni mellettük. Pedig jól megtermett volt a gazdi. De nem, ők neeem agresszívabbak mint más kutyafajta..
2021. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
78%
Bull typeot minden jott-ment szaporit, ezert tart ott a fajtajelleg megitelese ahol. Tul sok az ideggyenge, alulszocializalt peldany...De kell nekik, mert “meno”.
2021. márc. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%
#18 sok kedvelt kutyafajta van amit minden jottment szaporit. Miért csak a bullok lettek ennyire ideggyengek? Csak nem azért mert eleve hajlamosabb rá? A labradort meg a huskyt is orrba szájba szaporitjak. Valahogy mégis kevesebbet hallani hogy ilyenek marcangolnak szét valakit. Tudom, tudom most jön az hogy téged pont múltkor támadott meg az egyik....
2021. márc. 31. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A bull typeok azok azért agresszívabbak (kizárólag csak a kutyákkal, főleg ismeretlen kutyákkal szemben), mert ez benne van a génjeikben. Hiszen kizárólag erre lettek kitenyésztve... A bulldogokat bikákkal viadalozhatták inkább, ezért lehet hogy nem agresszívak a kutyákkal, vagy csak minimálisan. Sem az angol, sem az amerikai, sem a francia, sem pedig a kontinentális... A staffordshire bull terrierre és az amerikai staffordshire terrierre jellemző, hogy agresszívak kutyákkal szemben, ez nem a szaporítás miatt van (persze a szaporított egyedek nagy része valóban ideggyenge, ami fokozza a problémát), hanem fajtajelleg.

Persze ahogy telik az idő, ez a jellemvonás egyre megy ki a vérvonalukból... 50 évvel ezelőtt sokkal agresszívabbak voltak, 50 év múlva már lehet hogy egyáltalán nem lesz ilyen.


Viszont ha tudja kezelni Őket az ember, azért attól nem kell félni, hogy komolyabban sérülést okoznak egy másik kutyának, bőven vannak már olyan egyedek akiket simán le lehet vinni mondjuk futtatóba, akkor is amikor az tele van.


A labradorok az usában nagyon sok ember harapnak meg, az összes kutyafajta közül átlagosan a golden retriever támad legtöbbször emberre , méghozzá olyan számítás alapján is ahol ellensúlyozzák azt a tényt, hogy az egyik legelterjedtebb fajta.

2021. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!