Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie Hobbyra melyik...

Border Collie Hobbyra melyik kennelből?

Figyelt kérdés

Szertnénk a közeljövőben egy Border colliet de a sok kennel közt egy kicsit elvesztem. Most labink van aminek ugye kisebb a mozgásigénye.

Amiket én tudnék neki biztosítani:


-Prémium táppal való táplálás (Platinum)

-Kinti-Benti tartás

-Oltások

-Külső-belső paraziták elleni védekezés

-Orvosi ellátás ha kell

-Itthoni kozmetika (fürdetés, fésülés, karomvágás, mancsszőr vágás)


Hétköznap:

1-2 óra séta

1-2 óra játék

Fél-1 óra tanítás


Hétvégén:


Másfél+ órás séta

2+ órás játék

2-2+ órás tanulás


-Kisebb korában néha piackor is kivinnénk ahol ugye sok ember van szocializáció céljából.

-Néhány hétvégén kisebb kirándulás a Mátrában mert Jászárokszálláson lakunk ami ugye közel van Mátrához.


Kb. Ennyi. Ha ügyes akkor Agilityznénk is vele először csak itthon ha jól megy akkor komolyabb szinten is.


Úgyhogy melyik kennelt ajánljátok ahol a közeljövőben lesznek kicsik?

Illetve kb. Mennyibe kerül egy Border collie? Olvastam 300-400 ezerért, olvastam 200-250 ezerért olvastam 150 ezerért úgyhogy hobbyra kb. Mennyi?

Ha esetleg valami nem felelne meg akkor kérlek írjatok meg ugyanis szeretnénk neki jó életet biztosítani.



2021. ápr. 1. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Megkérdezhetem, hogy miért pont ez a fajta jöhet csak szóba?
2021. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1#

Nem csak ez jöhet szóba de sok olvasás után egyre jobban szimpatikus.

Egyrészt külleme is tetszik de ez “nem lényeges” hisz nem kinézetre veszünk kutyát.

Testfelépítésre is tetszik hogy könnyen ugrik, fordul, stb.

Trükkökből is többet tudok mert azért egy 30kg-s labrador nem ugrik úgy fel a hátamra mint egy 12-15kg-s Border Collie.

Híres az eszéről is bár tudjuk hogy sok-sok tanítás is szükséges ehhez.

Illetve vele sok sportot is ki B írnánk majd próbálni mert sportosabb a testfelépítése.

2021. ápr. 1. 12:57
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Az én kutyusom az angelsből van, maximálisan elégedett voltam velük. Még 2015-ben vásároltam tőlük, ha jól emlékszem az volt az első almuk. Azóta számtalan versenyt, díjat megnyertek, tehát szakmailag is elismertek :)
2021. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Wendigo's windet tudom ajánlani neked. :)
2021. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudnátok még mondani Border Collie kennelt hobbyra ahol hamarosan születnek kiskutyák vagy már születtek és van meg foglalható (szuka)?

És hobbyra kb. Mennyibe kerülnek? Gondolom egy hobby kutya meg egy munka vagy kiállítási kutya ára nem ugyan annyi.

2021. ápr. 1. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

1.Tenyésztők

[link]

2.Kutyák árral kiállításra,munkára vagy hobbira

[link]

2021. ápr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez most nem a kérdéshez fog tartozni (pontozzatok le nyugodtan), de fél óránál többet semmiképp ne próbálj tanulni a kutyussal, mert nem tud tovább figyelni.

Kölyökként talán a fél óra is sok. Érdemes egyszerre max tíz percet tanulni vele naponta pl kétszer.

2021. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Love of Scotland, Pieces of a Dream, Lucky for You
2021. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A Shadow of The Sheen Border Collie kennel szerintetek milyen?
2021. ápr. 14. 14:30
 10/11 Maxitabi ***** válasza:
100%

Ez általában nem úgy megy, hogy azonnal kapsz kölyköt, hanem több hónap várakozás után esetleg. Főként most, hogy megnőtt a kereslet a kutyák, ezen belül is a borderek iránt (sajnos). Szerintem egy megbízható,nevesebb kennelből akár 400-500 ezer Ft körül vannak most a kölykök.(Cocker spániel is ennyi manapság!!) Van brit pásztorkutya fajtamentés, igaz ott általában nem kölykök vannak, de mostanában több fajtatiszta -családok által leadott pár éves kutya is van/volt (nem tudták lefárasztani vagy eleget foglalkoztatni,így nem bírtak velük,vagy túl sok lett nekik a pörgős kutya). Sajnos rengetegen szaporítják is (és ezzel rontják a fajtát,pedig így is sok a fajtára jellemző betegség),mert a filmeknek,reklámoknak köszönhetően nagyon népszerű lett. Csak sokan nem veszik be,hogy nem magától "okos" a kutya,hanem rengeteg munka van benne...

Írj rá a tenyésztőkre,sokan a facebookon vannak közülük.

A Lucky for you és Dashing down-t ajánlom.

2021. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!