Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok border collie...

Ajánlanátok border collie kenneleket? Illetve jó és rossz tapasztalatok egyaránt érdekelnek, ha vannak az alábbiakkal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

A fajtát is alaposan átgondoltam a párommal, tisztában vagyok/vagyunk az igényeivel. Tudom, hogy egy border collie nem éri be az ül-fekszik-marad parancsokkal és a napi 1 óra sétálgatással, nem is ezzel számoltam :D A kutyaiskola és a kutyás sportok szintén be vannak kalkulálva, viszont versenyre nem szeretnék járni, "csak" edzeni. (Kutyás sportból a dog dancinggel van tapasztalatom) Úgy gondolom a show/hobbi vonalon lenne érdemes elindulni.

Ezeket a kenneleket néztem eddig: Colored Borders, Lucky For You, Shadow Of The Sheen, Pieces Of Happiness, főleg az első kettő szimpatikus.


Ha van tapasztalat más kennellel kapcsolatban, az is érdekel :) Ami fontos:

- Számomra a kutya családtag, úgyhogy egy egészséges, szűrt kiskutyával szeretnék hazatérni.

Ami kevésbé, de azért érdekel:

- Ha tudtok árat/árkategóriát azt is szívesen veszem, bár ez tudom, hogy nagyon sok tényezős és nem olcsó mulatság.

- Helyileg Pest megyében élünk, így első körben a közelebbi tenyésztőket mérném fel, de az országon belül igazából bármerre elutazok.

- Számomra a legszebb a merle szín, úgyhogy ha választhatnék, akkor blue merle kutyát szeretnék, de a szín a legutolsó szempont :)

Köszönöm a segítséget!



2021. ápr. 3. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A Shadow Of The Sheen kivételével mindegyik felsoroltat ismerem.


Rajtuk kívül még ezt tudom nyugodt szívvel ajánlani:

[link]


Ne kennelben gondolkodj, hanem konkrét párosításban.

2021. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a merle az ritka szín és hamar elkapkodják, ennélfogva lehet, hogy éveket kell majd várnod rá. Nem baj, ha megemlíted, hogy olyat szeretnél, de szerintem ne legyen kizáró ok, ha más színű születik.
2021. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlást! A szín tényleg a legutolsó szempont, amolyan "hab a tortán", úgyhogy semmiképp nem kizáró ok a más szín. :)
2021. ápr. 4. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!