Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 30 kg-os kutyának napi egyszer...

30 kg-os kutyának napi egyszer vagy kétszer adjak enni?

Figyelt kérdés

Igazából elég kis adagot kap (fél konzverdoboz - 300 g) mert tapasztalat útján így marad formában és nem lenne jó, ha elhízna, de olyan éhenkórász szegény.


Jobb lenne ha kétszer kapna fél adagot?


2021. ápr. 5. 09:59
A kérdező szavazást indított:
Egyszer elég
Kétszer jobb lenne
24 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

30 kilós és napi 300 g konzervet kap, semmi mást? 😯 Nem csoda hogy állandóan éhes, ez nagyon kevés. Vagy kap még emellé száraztápot is?

A konzervnek 80-90%-a víz.

Az én kutyám 9 kilós, és napi 200-230 g tápot eszik, szárazból, ami táplálóbb a konzervnél. (Select Gold, napi 205 grammot ír az etetési javaslat ehhez a súlyhoz.) Ha ennyit kapna nedves tápból, éhen halna pár hónap leforgása alatt.

Esetleg ha ivartalan és hízékony, vennék neki sterilised tápot, annak csökkentett a zsírtartalma. Egyébként is szüksége van rá a fogaiknak hogy szárazat ropogtassanak.

2021. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen kutya ,persze hogy éhes ha csak konzervet kap. Az én kutyám 32kg napi 2x kap 4 marék tápot (nem tudom hány gramm, sosem mértem) és erre kicsi konzervet, hogy ízesebb legyen. Normális ételt kellene adni neki mielőtt lefogy vagy hiánybeteg lesz.
2021. ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

10 hónapos samoyedem már elérte a megfelelő súlyát, 30 kg. Naponta 2×kap enni, 250-300 grammot, változó étrenddel. Táp, konzerv néha, és BARF.

Az állat orvos is azt mondta, hogy ekkora adaggal lehet megtartani a megfelelő testsúlyát.

Nem gond, ha 300g marad az adagja, de akkor legalább 2×adj neki 300-300grammot

2021. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Az átlag Tescos konzervekben víz, cukor, gabona és töménytelen ízfokozó van! Semmi tápanyag nincs benne! Miért nem eteted normálisan?
2021. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sorry sorry. Száraztápot kap, de konzervdobozzal mérem ki. A táp ajánlása 300-350 g ekkora súlyhoz, és mint írtam, ha többet kap hízik napi séta és játék mellett.
2021. ápr. 5. 10:58
 6/13 A kérdező kommentje:
Írhatom ki újra a kérdést 🤦
2021. ápr. 5. 10:59
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
A két fél adag mellett is éhes marad. De egy egészséges kutya akkor is örökké éhes, ha a kelleténél jóval több ételt kap és ha +10 kg fölösleg van rajta.
2021. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 20 kg-somnak is kétszer adok egy nap. Kaphatna egyszer is, de így kevésbé terhelődik meg egyszerre a gyomra.
2021. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Fsms ***** válasza:
100%

Napi egy vagy kétszeri érkezés fajta függő is. A dogoknál kétszeri ajánlott a gyomor csavarodás elkerülése miatt.

Az adagolásnál mindig nézz rá az adott táp ajánlására. Nagyon eltérő lehet.

2021. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Kb. 30 kilo az enyem is, en 2x adok neki. Reggel csak keves szaraztapot (kb masfel mareknyi) , este vacsira amikor mar nem mozog, nincs seta, akkor kap tobb tapot, ra a konzerv, uborka, vagy repa melle, en nem latom rajta hogy ehes maradna.
2021. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!