Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szuka vs ivaros kan...

Tüzelő szuka vs ivaros kan egy környéken? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Helyi csoportban többször olvasom a kan kutyások háborgását, hogy tüzelő szukát sétáltatnak a környéken (az egész egy parkos rész), emiatt ők nem tudnak normálisan sétálni a kutyájukkal. Csak én nem értem a problémát?


Közterület, oda viszi a tüzelő szukát, ahova akarja. Futtatóba persze nem illik, de itt sima sétáról van szó. Nekem is ivaros kanom van, mégse hülyül meg a tüzelő szuka szagától. De ha ígyis lenne és ez engem zavarna, ivartalanítanám. Tüzelő szukák mindig is lesznek, bárhol, bármikor összefuthat velük az ember. Azzal, hogy a tüzelő szukát pórázon sétáltatja a környéken napi többször (mivel itt lakik), senkinek nem árt.


Nektek szokott problémát okozni tüzelő szuka? Túl reagálják az itteniek?



2021. ápr. 5. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ivaros volt 10 évig a szuka kutyám, ha tüzelt sosem engedtem el, futtatóba meg alapból nem járunk. Szerintem a tüzelő kutya gazdájának a felelőssége megakadályozni az ilyen baleseteket. Ha meg olyan volt, hogy odafutott egy kan akkor szóltam a gazdinak, hogy tüzel az enyém és akkor ő is elvitte rögtön. Soha nem volt ebből probléma de lehet, hogy csak mindig normális gazdikat fogtunk ki.
2021. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ott kéne kezdeni, hogy amelyik kutyával nincsenek céljai a tenyésztőjének, és nincs egészségügyi akadálya, azt ivartalanítani kéne, pláne ha hobbi kutya. Sokan félreérthetik, itt most mindkét nemre gondolok.


Aztán ott kéne folytatni, hogy tüzelő szukát nem viszek futiba, kutyás társaságba (ez a kérdésben megvolt), de megadom neki a kellő mozgást, mivel tüzelés ide vagy oda, arra szüksége van.


És innentől kezdve nincs több íratlan szabály. Ha el kell mennünk a tüzelő szukámmal a kerítésetek előtt, akkor el kell mennem, pont nem érdekel (akár engem is zavar), ahogy örjön a másik kutya. Nem tudunk repülni.

Nem hinném hogy ezt bármelyik gazdi megcsinálná, hogy direkt hecceli a kanokat, de evvan, ha arra kell menni, hát arra kell menni.

Nálunk a környéken az ivartalan, nyugodtan sétáló kutyámra és rázzák a kerítést a kutyák, de mint írtam, nincsenek szárnyaim, hogy kirepüljünk a mezőre meg vissza.


Nyilván kényelmetlen a sétáltatónak is, meg a kanok gazdijainak is, de gazdák vagyunk, tudni kell kezelni ezeket a helyzeteket.


Jön szembe egy kan, látom be van izgulva, átmegyek a túloldalra, vagy szólok a gazdinak, hogy bocsi, tüzel. Akinél meg a kan van, az pedig fogja meg az ebét, mert ő sem dísznek van a pórázon.


Vagy megint ott vagyunk, hogyha nem tetszik a kanos viselkedés, és a tenyésztő nem tart igényt a magjaira, akkor lehet befizetni a dokinál.


Szerintem egyszerű túlreagálás, kényelmetlen mindkét félnek, valódi igazság nincs, csak feszült emberek, akik mindenben is belekötnek.

2021. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
A kanok ösztönből cselekednek tüzelő szuka közelségében. Nagyon ritka az, hogy valakinek az ivaros kanja közömbös tud maradni. Olyankor nincs isten, nincsen gazda a számukra. Tüzelési időszakban éppen ezért illik kerülni a kutyákkal zsúfolt helyeket tüzelő szukával. Ez alap kulturális dolog, tehát a panaszkodóknak érthető a felháborodásuk. Kutyaiskolákba eleve be sem lehet menni tüzelő szukával, de ezt már a legelső napon el szokták mondani.
2021. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

3-as, de nem is megy kutyák közé a szukával, hanem csak sétálni mennek az utcára :D


Oda se mehet ki, mert mi van ha a közértnél a sarkon ott lesz egy ivaros kan?

2021. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A háztömböt egy park veszi körül, ahova sok kutyás jár. Kikerülni nem fogja tudni, mivel a parkra nyílik a kapu, repülni meg nem tud, ahogy a második válaszoló is írta.


Ha zavarja a kutyája viselkedése, ivartalanítsa. Enyém semleges, nem is tudtam, hogy van tüzelő szuka a környéken :D viszont ha pl szukám első tüzelése lenne is le kéne vinnem sétálni, nyilván nem egy falkakutya közé, de kiviszem dolgát végezni és mozogni

2021. ápr. 5. 16:45
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
#4 Átmegy a túloldalra vagy félrehúzódik, ameddig elmennek egymás mellett. Nem egy megoldhatatlan feladat.
2021. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

"Kikerülni nem fogja tudni, mivel a parkra nyílik a kapu, repülni meg nem tud, ahogy a második válaszoló is írta."


Most én ezt nem értem. A bejárati ajtó egy kutyás parkra nyílik, ahol tömegével vannak ivaros kanok, amik póráz nélkül futkoznak szabadon? Bocs, de akkor kérem, hogy linkeld be a helyszínt, mert én ezt nem tudom elhinni. Egyébként nagyon egyszerű a megoldás, a szukával nem kell bemenni a park közepére, hanem a szélén körbemenni és úgy kimenni az utcára vele.

2021. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem kutyás park, közösségi park vagy hogy hívják. Családok, gyerekek, nyugdíjasok, kutyások egyaránt használják. Pórázon kell lenniük hivatalosan, nem kutya futtató.
2021. ápr. 5. 17:02
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha pórázon vannak, akkor csak el kell kerülni a közelségüket, mint mondtam. Amelyik kan nincs pórázon és ivaros, annak a gazdája meg szégyellje magát, mert jogszabály sértést követ el.
2021. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

"Kutyaiskolákba eleve be sem lehet menni tüzelő szukával, de ezt már a legelső napon el szokták mondani."

Dehogynem. Abban a pár napban amíg felvenné a kant a szuka, addig nem ildomos menni. Másképp hogy lehetne kontrollált körülmények között megtanítani a kanoknak, hogy tüzelő szuka mellett is dolgozniuk és viselkedniük kell?

1,5 éves múlt a kan kutyám, a tüzelő csoporttársa mellett ugyanúgy dolgozott amikor utoljára tudtunk menni a covidtól edzésre (annyira, hogy az utolsó 10 percben derült ki nekem hogy tüzel...).


Hogy a kérdésre is válaszoljak, illik nem a legforgalmasabb időpontokban sétálgatni a szukával (már csak a békesség kedvéért is), de tényleg nem tudja senki feltenni a polcra a kutyát amíg tüzel...

2021. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!