Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szuka vs ivaros kan...

Tüzelő szuka vs ivaros kan egy környéken? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Helyi csoportban többször olvasom a kan kutyások háborgását, hogy tüzelő szukát sétáltatnak a környéken (az egész egy parkos rész), emiatt ők nem tudnak normálisan sétálni a kutyájukkal. Csak én nem értem a problémát?


Közterület, oda viszi a tüzelő szukát, ahova akarja. Futtatóba persze nem illik, de itt sima sétáról van szó. Nekem is ivaros kanom van, mégse hülyül meg a tüzelő szuka szagától. De ha ígyis lenne és ez engem zavarna, ivartalanítanám. Tüzelő szukák mindig is lesznek, bárhol, bármikor összefuthat velük az ember. Azzal, hogy a tüzelő szukát pórázon sétáltatja a környéken napi többször (mivel itt lakik), senkinek nem árt.


Nektek szokott problémát okozni tüzelő szuka? Túl reagálják az itteniek?



2021. ápr. 5. 16:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Profi körökben lehet, hogy külön engedéllyel megengedik valahol versenyre való felkészülés miatt, de a legtöbb helyen láthatod, hogy ez a szabályzat.

2021. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem gyerekkoromban volt ivaros szukám (akkoriban még nem is lehetett hallani az ivartalanításról. Asszem öreg vagyok), de volt bennem annyi intelligencia hogy amikor tüzelt, akkor nem vittem a városban azokra a helyekre, amik tipikus kutyasétáltató helyeknek számítanak. Csak elsétálgattunk a környéken pórázzal. Ki lehet bírni azt a kis időt amíg tüzel.

Jelenleg ivaros kanom van, de csak azért, mert megvárom az egyéves kort az ivartalanítással. Most 10 hónapos. A nővéreméknek szintén 10 hónapos (még) ivaros kanjuk van. Egyik nap együtt sétáltattuk őket, el voltak engedve a futtatón. Sajnos-nem sajnos a mi városunkban nincs elkerítve a futtató, mert az egész Dunapart futtatásra van kijelölve és kilométereket nehezen és drágán lehetne körbekeríteni.

Jött egy csaj a tüzelő szukájával, póráz nélkül.

A nővérem kutyája azonnal rajta volt, aztán követte az enyém is, és még néhány másik kutya. Az enyémet eddig mindig könnyedén be lehetett hívni, ezúttal tojt arra nagyívből, hogy hívom. Nagy nehezen befogtuk őket, a csaj meg nem tudta elkapni a tüzelő szukáját, meg volt bolondulva. Négyen hajkurásztuk a kutyáját mire meg tudta kötni. Elmentek, mi meg elengedtük a kutyáinkat, hadd játszanak.

Később újra felbukkantak, hogy újra a fél futtató rajta legyen a kutyán...

Aztán odamentek az autójukhoz, és elhajtottak. A nővérem kutyája utánuk futott, és az autók közt szaladgált az úttesten. Alig lehetett elkapni.

Ezen a napon vált számunkra egyértelművé hogy ivarérettek lettek a kutyáink. A nővérem azóta sem merte többé elengedni a kutyáját a futtatón, szóval a kutya itta meg a levét annak, hogy vannak olyan felelőtlen emberek akik a tüzelő kutyájukat közösségbe viszik, ráadásul póráz nélkül.

Neki már meg is van az időpont az ivartalanításra, én továbbra is szeretném megvárni az egyéves kort mielőtt ivartalaníttatom.

2021. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%
Már bocsánat, de itt olyan szabályzat is van, amiben az van hogy fél évesnél idősebb ivaros kan kutya sem mehet :D Mérsékelten tűnik jó kutyaiskolának... Nálunk nem kell külön "engedély" (ahogy a legtöbb linkelt esetben írják, ami ugye továbbra sem tiltás) de természetesen az edző tudja hogy tüzel egy kutya mert nem vak, az hogy én nem érek rá a péráját nézegetni nem hiszem hogy hiba lenne. És nem világbajnokságra készül senki :D
2021. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 10 éves a szuka kutyám, 3 állatorvos javaslatára nem lett ivartalanítva, mert nem bírná a szíve az altatást. Természetesen sosem szült, nem szökik, a kerítésünk jó. Amikor tüzel nyilván futtatóba nem megyünk, de akkor is ugyanúgy sétálunk. Nem fogom azért bezárva tartani (pláne ekkora mozgásigénnyel), mert mások nem ivartalanítanak (és nyilván nem szívbeteg minden kan). 🤷
2021. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
17%

Az a baj, egyetlen állatorvos, vagy kutyás oldal nem említi, hogy lehet csökkenteni a tüzelő szuka illatát némileg.

Csak annyi kell, hogy vagy a Deofill tablettát, vagy klorofill tablettát kell a tüzelés alatt adni a szukának.

Mindkét termék természetes anyag. Ha nem is teljesen, de nagy mértékben szagtalanítja a szuka csábító illatát.

Van, aki arra is használja ezek közül valamelyik tablettát, hogy pl ne égjen ki a fű a vizelettől, vagy ne haljon el a növény a kan jelölésétől.

2021. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

4 ivaros szukám van, egyszerre sétáltatom őket. Ha tüzelnek akkor kerülöm a kutyás helyeket, kocsival viszem őket távolabb stb.. Sose volt még gondom, pedig 20 éve csak ivaros szukáim vannak. Egy csomó kankutya le se szart minket, pedig volt golyójuk, gondolom a szűz kanok nyugodtabbak, mint az ami a fél életét végigkefélte és a szüzekből van sokkal több azért nem őrjöngtek a legtöbbször.

A kutyát pedig pórázon kell vinnie a kanosoknak is, ahogy a szukásnak is. Megint egy marha egyszerű dolog amin egy csomó életképtelen ember fennakad. Az ivaros kutya tartása egy egyszerű feladat, aki erre sem képes az eleve a kutyatartásra sem képes, egy sima tüzelésnél sokkal komolyabb akadályok fognak veled szembejönni a kutyás életben, azokkal mit csinálsz, ha ez sem megy?

2023. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!