Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van erre valami ötletetek?

Van erre valami ötletetek?

Figyelt kérdés

Adott egy másfél éves tacskó. Az alap probléma, ugatás a kutyákra az utcán. Megjártam emiatt vele több iskolát az elmúlt 1 évben, feleslegesen. Ha odamehet a kutyához, megszagolják egymást, abbahagyja az ugatást és nem is kezdi újra. Igyekszem mindenhova vinni magammal, de vannak helyek ahova emiatt meg sem próbálom vinni, pedig szeretném. Pl kutyastrand Balatonnál vagy nyaralni kutyabarát hotelbe.

Ha távol van a kutya, mondjuk az út túloldalán vagy jóval előttünk sétál, nem ugat. Ha 3 lépés távolságban van, vagy felénk közeledik, akkor kezd ugatni.

Akinek volt hasonló problémája, mi vált be ez ellen?

(Természetesen rászólok, akkor abbahagyja, de azt szeretném hogy el sem kezdje.)


2021. ápr. 7. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ugyan nekem 1 éves kutyám van, kiskorától kezdve, amióta az eszét tudja, kutyákkal verekedik, futkározik, játszik. keress a környéken játékos kutyákat és hagyd hadd játszanak. a te kutyád (leeht hogy nem a te hibád) nincs szocializálva.
2021. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
A probléma ott kezdődik, amit az elején már le is írtál. Tacskó. Sajnos ők nem olyan nevelhetőek, makacs fajta.
2021. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
De mi a baj azzal ha egy kiskutya kommunikal? A kiskutyak ilyenek ... legtobbjuk ilyen ugatos. Szerintem tok normalis :)
2021. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha egy tacsi csondben van ... akkor az a kutyus beteg! :)))
2021. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

A tacskó ilyen. Pláne mivel a legtöbben divatból veszik és magasról tesznek arra, hogy egyébként egy kemény vadász- és munkakutya, így még az idegrendszerük is nagyon gyakran borzalmasan rossz.


Tk-es egyáltalán? A szülők és a testvérek is ilyenek? Mit mond erre a tenyésztője? Miért kellett ilyen fajta, ha az alap tulajdonságait nem tudod kezelni?

Vagy nem is tk-es, csak szaporítós? Akkor viszont ne csodálkozz, hogy így viselkedik.

2021. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sokan megijednek az ugatástól, és oda sem engedik a kutyát. Volt, hogy mentem ki a futtatóból, ugatott párat a kutyám, a másik gazdi pedig lenézően sóhajtozva felkapta a szintén tacskó méretű kutyáját, amíg ki nem mentem. Elég kellemetlen helyzeteket tud szülni sajnos.

Pedig amióta az oltásai megvannak, mindenhová jön velem. Dolgozni, kirándulni, utazunk vonaton. Soha nem bántott senkit, és kutyán kívül semmire sem ugat.

A kutyaiskolában, ahogy beléptünk csendben volt, ahogy kerítésen kívül, ugatott. Beszéltem több oktatóval, azt mondták használjak fojtónyakörvet. Ezt nem szeretném.

2021. ápr. 7. 12:12
 7/17 A kérdező kommentje:
5, Nem divatból van tacskóm. Hónapokon keresztül olvastam és "tanultam" róla, mielőtt meglett. Tudtam hogy kemény fajta, a veszettség oltása után kezdtük is az első iskolát, hogy minden rendben legyen vele. Elég keményen fogom, és jól is van nevelve. Az utcán való ugatást is abbahagyja, ha rászólok, de mégegyszer, az lenne a fő célom hogy el se kezdje. Semmi más probléma nincs vele. Felesleges azzal jönni, hogy idegileg hulladék.
2021. ápr. 7. 12:17
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha van kutyája egy ismerősödnek akkor gyakoroljatok úgy, hogy hiába visít, vergődik, addig nem engeded oda míg csendbe nem lesz, megnem nyugszik.


Tereld el a figyelmét, vond magadra bármivel.


Nem szeretem a Caesar Milan-t ajánlgatni, de ebben az esetben érdemes megnézni pár videóját, mert ebben nagyon is igaza van.

2021. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Alapból ilyen a személyisége, de szerintem nincs megfelelően szocializálva, minél többet vidd kutyák közé. Ha ugat, semmiképp se add be a derekad éa vidd oda, mert azzal rögzül benne a tudat hogyha ugatok, oda mehetek.

Jobb tippem nincs.

2021. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

" Az utcán való ugatást is abbahagyja, ha rászólok,"

Azt kel elérned, hogy el se kezdje az ugatást. Látod, jön egy kutya, akkor már készülsz rá, hogy megelőzd az ugatást. Neked kell tudnod, elég egy NEM, vagy éppen elfordítod a másik kutya látványától.

Ha csendben van, dicséret, akár apró juti.

Eleinte tuti nem lesz elég csak egyszer megcsinálnod, akkor újrázol.

2021. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!