Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van erre valami ötletetek?

Van erre valami ötletetek?

Figyelt kérdés

Adott egy másfél éves tacskó. Az alap probléma, ugatás a kutyákra az utcán. Megjártam emiatt vele több iskolát az elmúlt 1 évben, feleslegesen. Ha odamehet a kutyához, megszagolják egymást, abbahagyja az ugatást és nem is kezdi újra. Igyekszem mindenhova vinni magammal, de vannak helyek ahova emiatt meg sem próbálom vinni, pedig szeretném. Pl kutyastrand Balatonnál vagy nyaralni kutyabarát hotelbe.

Ha távol van a kutya, mondjuk az út túloldalán vagy jóval előttünk sétál, nem ugat. Ha 3 lépés távolságban van, vagy felénk közeledik, akkor kezd ugatni.

Akinek volt hasonló problémája, mi vált be ez ellen?

(Természetesen rászólok, akkor abbahagyja, de azt szeretném hogy el sem kezdje.)


2021. ápr. 7. 11:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Otthon van kutyánk (külön élek), de vele pl jól kijön. Járt napközibe is hónapokig, 50 kutya között boldogan játszott. Ott arra gyanakodtak, hogy a póráz frusztrálja, hogy emiatt nem mehet oda a kutyához. Igyekeztem kikérni mindenki véleményét, akinél jártam a kutyával, de ők sem tudtak konkrét megoldást javasolni. Annyit mondtak, hogy ott jól kijön a kutyákkal, nem agresszív, szóval nem ilyen jellegű a probléma.

9&10, köszi a javaslatokat, kipróbálom!

Köszi a többi választ is!

2021. ápr. 7. 12:50
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben ennek van egy felfutása: Figyelem, érdeklődés, (farokcsóválás), találkozás. Amennyiben a normál lefutásmenet sérül, a kutya minden indoklás nélkül átkerülhet egy olyan állapotba, amely nála (úgy látszik) ezeket az ingereket váltja ki. Ezért adott esetben a normál lefutásmenet fenntartása indokolt lehet.
2021. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11%

Nyelvlecke:


Ha azt mondja a kutyad, hogy 'vau-vau' ... az azt jelenti emberre forditva:


"szia teso! de jo, hogy talalkozunk ... jossz szaladgalni?" :)))

2021. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Akkor még egyszer:

- Tk-es?

- A tenyésztő erre mit mond?

- A szülőknél és testvéreknél meg van ez a viselkedés? Magyarán öröklött? (Ha valóban annyira tudatos vagy, nyilván ismered a saját kutyád hozott tulajdonságait.)

- Mit és mennyit dolgozol vele?

2021. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13, Micsoda hasznos lecke. Nyelvlecke tőlem is. A kérdésem az volt: mit tegyek, hogy a kutyám ne mondja, hogy "szia teso! de jo, hogy talalkozunk ... jossz szaladgalni?" :)))

Futtatóban vannak, játszanak ugatnak oké. Elmegy valaki az ajtó előtt, jelez, oké. De az hogy messziről ugat, nem oké, számomra legalábbis. Más kutyák tudják ezt csendben is művelni. Kétlem hogy 100 kutyából pont mind olyan személyiségű, hogy pont halál nyugodt.

2021. ápr. 7. 16:59
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Ertem!? ... Ha azt akarod, hogy a kutyad kussoljon, akkor massz bele a lelkebe, gyalazzd agyon ... es akkor kuss lesz :)


Egyebekben engem egyaltalan nem zavarna, ha a kutyam ilyen dumalos lenne ... inkabb probalnam megerteni :)


13-as voltam

2021. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem, kérdező. Csak más kutyák jobb idegrendszerűek (főleg amik nem szapis divatkutyák) és más gazdák tudatosan nevelik a kutyájukat.
2021. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!