Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jo a kutya chip es...

Mire jo a kutya chip es hogyan mukodik?

Figyelt kérdés
Azt ertem, hogy ha a kutya elveszik es van benne chip, akkor a gazdit felhivjak. de ha valaki pl eladja a fel eves kutyajat, akiben mar benne van a chip, es ha a jovoben ez a kutya elveszik/elszok, megtalaljak, beolvassak a chipet, akkor kit hivnak? a regi gazdit vagy az ujat? ha az ujat akkor azt honnan tudjak? nem nagyon ertem. valaki el tudna ezt magyarazni? elore is koszonom
2021. ápr. 9. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Eladás esetén a chip átkerül az új gazda nevére.
2021. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha mondjuk egy kutyát eladsz akkor a chipet át lehet íratni más névre vagy egyszerre 2 név is lehet benne
2021. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oh ertem, es ezt kinel lehet atirattatni?
2021. ápr. 9. 09:52
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Átlehet íratni a kiskönyvben és az internetes adatbázisban is a gazda nevét, címét, telefonszámát.
2021. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Állatorvosnál természetesen.
2021. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Ide vannak felvezetve a chipek adatai: [link]

Az állatorvos regisztrálhatja, szerkesztheti.

Bárki beírhatja a számot lekérésre, pl. hogy leellenőrizze, hogy az állatorvos tényleg beírta-e, esetleg nem írt-e el valamit.

Ha új gazdija van a kutyának, jó lenne, ha lenne valami papír, hogy igen eladtam/elajándékoztam neki, és az alapján szerkesztené az állatorvos a rendszerben.

2021. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

A chip maga csak egy számsort tartalmaz. Ehhez a számsorhoz vannak csatolva a kutya adatai (az is, hogy ki a gazdája és mik az elérhetőségei) online adatbázis vagy oltásikönyv/útlevél formájában. Tehát ha a kutya chipjéhez nincs más csak egy oltási könyv, akkor a chipet leolvasva a számsor alapján nem fognak rájönni kié is a kutya és kit kell keresni.


Tehát a chip maga csak egy azonosító a kutyának.

2021. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Minden 4 hónaposnál idősebb kutyába kötelező a chip. Persze ez nem azt jelenti, hogy 4 hónapos koráig várni kell, lehet azt hamarabb is. Ezt a szabályt felülírja, ha 4 hónapos koránál hamarabb új gazdihoz kerül. Akkor nem számít mennyi idős, chippel cserélhet csak gazdát.


A chip egy számsort tartalmaz, amit csak chipolvasó készülékkel tudsz megnézni, ilyenje állatorvosnak, MOL kútnak, állatvédőknek van. A számsor egy adatbázisban szerepel (már ha az állatdoki nem trehány és tényleg beírja), ide csak állatorvos léphet be, itt látja a gazdi adatait. Annak a gazdinak az adatai vannak benne, aki a chipet berakatta a kutyába.


Ha a kutya új gazdihoz kerül, javasolt erről írásos bizonyítékként szerződést kötni (írhatsz Te magad is, lényeg, hogy a szerződő felek adatai benne legyenek), ezzel a szerződéssel meg a kutyával az új gazdi besétál az állatorvoshoz, ő pedig ingyen átírja az adatbázisban szereplő adatokat.

2021. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!