Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházakban még mai napig...

Társasházakban még mai napig is megtilthatják a kutyák tartását? Esetleg azt is, hogy az ott lakókhoz kutyával menjen valaki látogatóba 1-2 órára?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 12:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Senkinek semmi koze hozza, hogy allatot tartasz ... max az onkormanyzat szabalyozhatja, hogy mennyi a megengedett legnagyobb letszam, de a lakokozossegnek ebbe semmi beleszolasa.
2021. ápr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Úgy gondoltam én is, hogy nem írhatják fölül az országos rendeletet, de ebben az állt, hogy csak akkor tarthatsz kutyát (nem kutyákat), ha az összes többi lakó ÍRÁSBAN engedélyezi. Ezen lepődtem meg.
2021. ápr. 11. 14:19
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Milyennek látod a lakóközösséget? Van más kutya a házban? Ha igen, ez inkább csak formaság, mint a nemzeti konzultációk, de gyakorlati értelme nem nagyon van.
2021. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem ismerek még senkit. Csak ideadták ezt a házirendet, abban olvastam, és megdöbbentem. Mert van egy kutyám, akit szinte mindenhova viszek magammal, (nem öleb), és néha ide is vinném. Mert alapból nagyon szabálykövető vagyok, nem szívesen szegném meg a házirendet.
2021. ápr. 11. 14:35
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
Akihez mennél, csak tudja, őt kérdezd meg.
2021. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Enyém a lakás. De nem ott élek, csak néha mennék oda a kutyámmal.
2021. ápr. 11. 14:51
 17/21 anonim ***** válasza:
85%

Tamadd meg a hazirendet es nyerni fogsz. Jogszerutlen.


Nyomtasd ki a jogszabalyt es vidd a kutyad.

Vidd tobb csaladtagod is. Ne nezzenek mar hulyenek.

2021. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%
En meg nem lattam olyan tarsahazat Budapesten,ahol ne lenne 3-4 lakasban kutya. Soha nem hallottam olyanrol,hogy tiltjak a kutyatartast.
2021. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, eddig én se. Csak mikor már megvettem a lakást, utána kaptam ezt a házirendet, és leesett az állam. Valahogy nem igazán értettem, azért kérdeztem most rá. Amíg nincs a kezemben semmi, addig nem tudok tenni ellene. De így már nyugodtan viszem a kutyát. (Úgyis csak néhány órára megyek oda, amíg intézek ott egy-két dolgot.
2021. ápr. 11. 17:08
 20/21 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk meg lett tiltva még akkor amikor a társasházat építették. Akkor voltam egy éves amikor ideköltöztünk, aztán elkezdtem nőni és mindig is akartam kutyust. Sosem engedték a ház szabályaira hivatkozva, aztán egy nap nem érdekelt az egész mi házunk azt tartunk benne amit akarunk. Ameddig nem zavarja a lakókat miért is fáj nekik? Tehát lett egy kutyám június óta velem van, és imádom. Örülök hogy nem vetettem el az ötletet :))
2021. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!